MENU

Forum - Toxokaroza Toxoplazmoza

Toxokaroza Toxoplazmoza

Toxokaroza Toxoplazmoza

mojego wzroku w prawym oku już się nie naprawi ale martwię się jeszcze jednym czy te dwie choroby jakie niestety mam mogą wpłynąć na moją płodność? może ktoś ma podobny przypadek i wie coś więcej w tej sprawie jeśli tak to proszę o odpowiedź

Toxokaroza Toxoplazmoza

czy ktoś mógł by mi odpowiedzieć na moje pytanie?  była bym bardzo wdzięcznaUĹ�miech

Toxokaroza Toxoplazmoza

Bardzo dużo jest na ten temat w internecie, musiałabyś poczytać.  

Toxokaroza Toxoplazmoza

Tak, może. Niestety.

Serce również:/

 

Toxokaroza Toxoplazmoza

ja mam toxoplazmoze od dziecka moze wplynac na nie plodnosc ale nie musi gdy jest leczona wiem bo mam dwuch synow i sa zdrowe tak ze glowa do gury usadowila mi sie w oku i jestem jedno oczna pozdrawiam

Toxokaroza Toxoplazmoza

Witaj Zuza;)

 

Ja także mam toksoplazmoze, i może ona wpłynać na Twoją płodnośc jednak tylko wtedy kiedy nie bedzie leczona. Przed planowanym zajsciem w ciąze powinnas zglosic sie do lekarza, który skieruje Cie na badania, oraz odpowiednie szczepienia, aby choroba nie dotknela Twoje dzieci, nie martw sie , tylko odpowiednio zadbaj o siebie i przyszle dzieci :)

 

Pozdrawiam:) 

 

Toxokaroza Toxoplazmoza

Jeżeli przeżyłaś toksoplazmozę będąc u mamy w brzuszku jako płód to masz jeszcze więcej przeciwciał, czyli większą odporność na toksoplazmoze (prawdopodobieństwo, że będą ją miały Twoje dzieci jest jeszcze mniejsze niż u Tych którzy nigdy nie mieli kontaktu z chorobą). Jeśli chorowałaś teraz to mogą być problemy, ale ! Jeśli wyleczyłaś wszystko powinno być cacy. Tylko regularnie robić badania, czy nie ma nawrotu.


Jestem po toksoplazmozie którą przeżyłam jako płód i do 17 roku życia wmawiali mi (niekompetentni ludzie), ze nie będę mogła mieć dzieci , bo za duże ryzyko. W końcu poszłam do lekarza i poprosiłam o dokładne wyjaśnienie co to jest, gdzie siedzi, co sie z tym dzieje i mi dr wszystko wyjaśniła ;)


Pozdrawiam i życze zdrówka.

Toxokaroza Toxoplazmoza

WITAJCIE.

jako płód zarażona byłam toksoplazmozą . Mając 9 lat dopiero to zdiagnozowali, choć mam jedną gałkę zanikową,ślepą i na drugie -9D i parę innych schorzeń.  to mam córkę 5-letnią, zdrową w 100%.

cuda się zdarzają:)

pozdrawiam

Toxokaroza Toxoplazmoza

Ja też jestem po toksoplazmozie ,którą przeszłam jako płód, w wieku 3 lat lekarze to odkryli byłam leczona a teraz sama mam dwie zdrowe córeczki.dodam że nie widzę na jedno oko.

Toxokaroza Toxoplazmoza

czesc,
jestem osoba z toksoplazmozą wrodzoną. Wykryta została dopiero w wieku 6 lat. Teraz praktycznie nie widzę na jedno oko.
4 lata temu miałam nawrót leczony sterydami i antybiotykami.
Czy ktoś z uwagi na toksoplazmowe wrodzoną ma udzielenie orzeczenie o niepełnosprawności??

Pozdrawiam, Ania