MENU

Forum - Męty

Męty

Męty

Czy ktoś z was spotkał się z tematem mętów w ciele szklistym (pływajacych muszek, nitek itp przy patrzeniu głównie na jasne dobrze oświetlone powierzchnie)?

Będę wdzieczny za wypowiedzi.

Męty

juz byl gdzies tutaj taki temat ;p

ja osobiscie mam takie cos(czasem denerwujace;/) jak i wiekszosc osob ;]

Męty

Też to mialem, na badaniach usg oka ktore kiedys mialem czesto, zawsze mi to wychodzilo...Ĺ�miech

Męty

Dzięki za pierwsze wypowiedzi, a moze istnieje jakaś hmm terapia mogąca pomóc w łagodzeniu objawów tego paskudztwa?

Męty

Obawiam się, że jedyna terapia to nauczyć się z tym żyć.

Męty

Możesz o tym poczytac napewno sie dowiesz czegoś wiecej, chociazby wpisujac na googlach...   http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q=krople+na+m%C4%99ty+w+oku&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq=krople+na+m%C4%99ty+w+oku&fp=d18374ae4105a7fd

Męty

Dzięki, tyle znaleźć jeszcze potrafię :) chodziło mi bardziej o wasze odczucia, doświadczenia a dr google oczywiście bywa pomocny

Męty

Kiedyś używałam kropli vitreolent ale żadnej poprawy nie odczułam, u mnie raz jest ich więcej raz mniej a innym razem jakby nie było ich wcale. Podobno, pisze podobno bo sama nigdy nie używałam mozna jakieś pastylki łykać z borówki jakiejś tam np. klarin czy inne podobne ale czy są w stanie pomóc chociaż w minimalnym stopniu tego niewiem. Nie zażywałam.

Męty

Witam:)) chcialabym sie dołączyć do tego tematu ,poniewaz sama mam takie męty MarszczÄ� brew w ciele szklistym i widze  jakies kropki czy muszki  latające  i to wszystko porusza sie wraz z okiem przysłaniając widocznosc i musze powiedziec ze o ile mnie uswiadomiono to tyle ze trzeba z tym zyc  PĹ�aczÄ�...pozdrawiam i zdrowka zycze.

Męty

jeśli ktoś jest ciekaw to istnieje fajne forum świat mętów prosze w google wpisać powinno wyskoczyc duzo tam ciekawych informacji

Męty

Z tą dolegliwością jaką jest zaćma a w moim przypadku jej początki,borykam się od dość dawna i w/g mojej wiedzy, którą posiadam od wielu okulistów,lek vitreolent nie leczy lecz powstrzymuje rozwój tej choroby i moim zdaniem należy go stosować a innych  skuteczniejszych brak .

     Co do mętów i tzw.latających wraz z ruchem oka "muszek" nie martwić się zbytnio, bo  na dzień dzisiejszy, z tym trzeba żyć, gdyż dolegliwość ta następuje, jak twierdzą specjaliści, wraz z wiekiem i rozwia się bardzo powoli. Należy natomiast poddawać się częsej kontroli u okulisty .

 Bardzo ważną sprawą jest też, mając tę dolegliwość ,choć jest to b. trudne , żyć bez stresu.-

                                                                          Pozdrawiam

Męty

nie zrozumiałem wątku o zaćmie uznam że był to wstęp :). A jeśli chodzi o mety to potrafią poważenie dokuczyc, dlaczego bo w raz z nimi są inne dolegliwości np. snieg optyczny

Męty

JA TEŻ MAM TE NIESZCZĘSNE MĘTY W TYM OKU CO JESZCZE WIDZI, NAJLEPSZY MOTYW JEST PRZY SPRZĄTANIU, WSZĘDZIE MI SIĘ WYDAJE, ŻE SĄ PAJĘCZYNY, BO ŚCIANY JASNE. TEŻ TAK MACIE?