MENU

Forum - Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

Mam pytanie czy ktoś z Was miał któryś z tych zabiegów wykonanych w celu walki z jaskrą?? Ja miałam jeden i drugi wykonane w odstępie 2 msc. Niestety po każdym z nich mam niesamowicie dokuczliwe skutki uboczne. Oko poddane zabiegowi jest bardzo wrażliwe, do tego stopnia, że łzawi, piecze w sumie przez cały dzień. Drugie oko(zdrowe) chyba się solidaryzuje, bo też reaguje łzami. I wygląda to tak, że funkcjonuję " po omacku".

Ciekawa jestem jakie są Wasze doświadczenia, czy mieliście podobne przeżycia??? Będę wdzięczna za każdą informację, bo niestety w internecie nie ma ich dużo.

Pozdrawiam Kaśka :-)

 

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

 

Ja miałam cyklokrioterapię z powodu wysokiego ciśnienia śródgałkowego, też oko było drażliwe, łzawiące ale to oko było już niewidzące a po tym zabiegu cyklokrioterapi oko jest zanikowe. Maleje, zanika.Zabieg musiał być wykonany bo nie można było obniżyć ciśnienia w gałce ocznej ale gdybym wiedziała ze oko będzie zanikać, maleć to nie wiem czy bym wyraziła zgodę na ten zabieg mimo iż miałam w tedy lat 17.A jak wygląda to u ciebie.  

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

U mnie wygląda to tak, że od stycznia oko cały czas dokucza :-( Prawdę mówiąc to cały czas chodzę w okularach przeciwsłonecznych. W dodatku zwinęła mi się źrenica i tęczówka, podobno tak już zostanie, więc oko pod względem kosmetycznym wygląda okropnie. Też żebym wiedziała, że takie będą skutki tych zabiegów, to bym się nie zdecydował, no ale teraz to już za późno i muszę się męczyć. Mogę mieć tylko nadzieję, że kiedyś minie ten światłowstręt i wrócę do "normalności".

Pozdrawiam:-)

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

światłowstręt minie ja miałam też ogromne problemy z tym światłowstrętem przez 5 miesięcy. Siedziałam w domu nigdzie nie wychodziłam, żaluzje miałam pospuszczane na ciemność i do tego jeszcze pozasłaniane okna, a światło w pokoju było minimalne, półmrok. Po zapaleniu dużego światła w pokoju oświetlenie 65W strasznie bolało, łzawiło, a ból był przeszywający prąd. Musisz pomału odsłaniać dzienne światło by oko przyzwyczaić , potem wychodzić na powietrze spacery na początek nie długie ale bez słońca tak po zachodzie, później stopniowo wychodzić jak będzie słońce ale wysoko ustawione bo przy zachodzie schodzi niżej i bardzo razi. Noś czapkę z daszkiem i wychodź na słońce tak na 30 min. i tak z dnia na dzień przedłużaj o 3 minuty pobyt na spacery lub wychodź kilkakrotnie do okna by popatrzeć na świat w ten oto sposób oko się przyzwyczaja do światła dziennego i słońca i sytuacja z światłowstrętem powinna się poprawić. Nie będzie to łatwe ja walczyłam, musisz to zwalczyć sama. Żaden lekarz Tobie nie pomoże. Ja sama pokonałam to a leków na to niestety nie ma żadnych.Miałam koleżankę co walczyła ze światłowstrętem ponad rok i pracowała tylko na nocki w pracy a zakupy robiła wieczorami w marketach jak było ciemno na dworze. Walczyła trudno jej było żyć z tym ale udało jej sie teraz już wszystko u niej jest dobrze.Wierz ę że Tobie się uda.Pomału, ale się uda zwalczyć ten światłowstręt.Jak już będziesz trochę przyzwyczajona do światła w okularach słonecznych to próbuj później bez okularów ale z mając na głowie czapkę z daszkiem, w tedy do oka trafia bardziej naturalne światło, i tak do przodu.Powodzenia i do usłyszenia

 

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

wita ja jakiś miesiąc temu miałam zabieg cyklokrio na prawe oko Po samym zabiegu oko bolało okropnie  ale teraz jest lepiej. Mam 17 lat i mam jaskre wrodzona obu oczu. zabieg miał obniżyć ciśnienie był wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Na to oko praktycznie nie widzę. Obecnie staram się o przeszczep rogówki  i w tym celu chciałabym udac się do profesora wylęgały do Katowic byłam już u profesora ale wtedy codziło o przeszczep soczewki do prawego oko. Będe wdzięczna za jakieś informacje o przeszczepach  rogówki prosze o odpowieć

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

Cześć,

 mam 7 miesięczną córeczkę z jaskrą wrodzoną. Miała 2 operacje na obniżenie ciśnienia, które obniżyły je, ale rogówka jest jeszcze przymglona. Zamglenie powoli ustępuje...byłam z nią teraz w Sosnowcu u dr Dobrowolskiego- on współpracuje z prof. Wylęgałą. Na szczeście nie kwalifikujemy się do przeszczepu, bo są szanse, że rogówka sama zregeneruje się.

Możesz mi napisać jak to u  Ciebie było? Ile miałaś operacji na obniżenie ciśnienia? Gdzie byłaś operowana? I co jest przyczyną niewidzenia na oko: wysokie ciśnienie czy przymglona rogówka?

 

Jeśli chcesz uzyskać informacje na temat przeszczepów rogówki to wejdź sobie na forum stożka rogówki, tam jest dużo wypowiedzi na ten temat.

 

Najlepszy sprzęt do przeszczepów ma teraz szpital w Sosnowcu, jest to nowoczesny laser femtosekundowy, jedyny taki w Polsce, pozdrawiam

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

Czesć

ja miałam łącznie 4 operacje jak pisałam mam jaskre wrodzoną ale jednocześnie zaćme. pierwszy zabieg miałam  na jaskre{obniżenie ciśnienia{ ale nie pomogło ja sie okazało później na zaćme prawego i lewego oko wtedy miałam około 3 lat. Zabiegi byly wykonane w poznaniu na krysiewicza. Tylko ze ja jak miałam 3 miesiące to miałam wylew po prostu pękła jakaś żyłka.cały czas lekarze obniżają mi ciśnienie kroplami jak nie pomaga to zabieg tak jak ostatnio cyklokrio{klinika poznań ul długa}lecze się tam od jakiś 3 lat.  

SZczeze mówiąc to lekarze sa bezradni i modla się żeby cisnienie nie było wysokie.

Powoty praktycznego nie widzenia w oku sa najgorszym zagrożeniem jest wysokie cwg przymglenie rogówki u mnie równiesz ten wylew do którego doszło bo ciśnienie było za wysokie 


Co do rogówki to mam zwyrodnienie jest ona przymglona i bardzo twarda przy za wysokim ciśnieniu oko po prosty boli {prawe oko}. lewe oko widzi lepiej a konkretnie tym okiem widze pierwszy żądek liter na tablicy u okulisty {to nie wiele}. Dlatego szuka jakiejś pomocy.

Pozdrawiam i powodzenia

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

Dziękuję za odpowiedź.

 

U Nas od operacji w czerwcu na lewe oko, a w lipcu na prawe też wzrosło ciśnienie i moja córeczka dostawała krople Betamann, które obniżyły ciśnienie. W grudniu na kontroli w prawym oczku było 12, a w lewym 20:( i lekarka zmieniła Nam do tego oka krople na silniejsze i teraz mamy Cosopt. Na badaniu w narkozie w Sosnowcu ciśnienie było 18 i 20, czyli w prawym wzrosło, a w lewym bez zmian po tych silniejszych kroplach, więc też może Nas czekać kolejna operacja:(. Poza tym w lewym oku źrenica jest przesunięta do góry i zwężona, co utrudnia widzenie. Na to dostaliśmy krople Tropicamid 5 razy dziennie. Mam nadzieję, że w końcu jakoś unormuje się u Nas z tym ciśnieniem, rogówka odzyska przezierność i będziemy mogli jakoś w miarę normalnie żyć, bo ta choroba spadła Nas z dnia na dzień. Wiem, że jest bardzo niebezpieczna...:(

 

Spróbuj z tym Sosnowcem i dr Dobrowolskim.

 

Pozdrawiam

Re: Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!


Dzięki może spróbuje z ty sosnowcem. Z cisnieniem w oczkach jusz tak jest że niestety tródno je ustabilizować. U mnie ciśnienie 20 w prawym oku to powód do radości. Ale z tą choroba do się żyć wmiare normalnie.BĘDZIE DOBRZE  Perskie oko

Życze wam powodzenia  i pozdrowienia dla ciebie i córeczki  

 

 

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

Dziękuję za miłe słowaUśmiech

 

Wklejam link do artykułu o nowym sprzęcie w szpitalu w Sosnowcu:

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35062,8627983,Kosmiczny_laser_dla_szpitala_sw__Barbary_w_Sosnowcu.html

 

Pozdrawiam

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

Witam

Dziękuje za ten link Dobrze wiedzieć że w medycynie coś się zmienia

Pozdrawiam

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

WitamU�miech

To znowu ja tydzień temu byłam na kontroli u okulisty i dowiedziałam się że mam za wysokie ciśnienie { mineły 3 miesiące do zabiegu który miał rozwiązać problem} a i lekarz stwierdził że to moja wina bo nie stosuje leków co jest kompletną bzdurą.

Tak więc czekam na telefon w sprawie terminu nastepnego zabiegu w ciągu 2 3 tygodni to czekanie mnie dobija. Co robić gdy kolejny zabieg pomoże na tak krótko? Oto jest pytanie szkoda że nikt nie zna odpowiedzi.

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

Cześć,

 przykro mi,że czeka Ciebie kolejny zabieg:(, a jakie masz ciśnienie?

 

U Nas trochę spokojnej, byliśmy z naszą córcią u prof. Prosta z W-wy i ciśnienie w prawym oczku 12mmHg, a w lewym 13-14mmHg, więc narazie kolejna operacja przeciwjaskrowa jej nie grozi. W przyszłości czeka Nas jeszcze plastyka źrenicy(jest przesunięta i zwężona, ale prof. podejmie decyzję jak mała skończy rok. A na okularki jeszcze za wcześnie.

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia podczas kolejnej operacji, żeby to ciśnienie unormowało się wreszcie

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

Cześć

Cisnienie miałam prawe oko 30 lewe 25 po zaktopieniu spadło o 5 jednostek. Tyle że to prawe oko znowu bol jest to denerwujące ale trudno.Czasami zastanawiam się czy kolejny zabieg ma jakikolwiek sens. A póxniej zgadzam sie na niego bo zależy mi  na oczach. Dlatego straszni denerwuje mnie takie gadanie że nie  stosuje sie do zaleceń lekarza.

Ciesze sie że u was wszystko w porządku oby tak dalej pozdrowienia dla was i dziękuje za odpowieć 

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

Aneta, uważaj na te wszystkie operacje, ja miałem 6 operacji obnizajacych cisnienie, ktore nic nei dały, cisnienie wracało po 2 miesiacach. Dzis oko troche podniszczone po tych operacjach, żyłki, czerwieni sie itp. Ostatecznie pomogła mi operacja  wszczepienia zastawki ahmeda, Pytaj o to :) Pozdrawiam

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

. PozdrawiamU�miech

Re: Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!


aneta17:
Dzięki będę uważać. Staram się myśleć pozytywnie  ale czasami mam  po prostu dosyć.  Mam nadzieje ze ten zabieg pomoże. Lekarze boją się cokolwiek robić przy takim zwyrodnieniu rogówki. Ale ja się nie podaję jestem umówiona na konsultacje do prof wylęgały w sprawie przeszczepu rogówki jak on odmówi to dam sobie spokój.  
Mam pytanie arku jeśli to nie problem jaką masz wadę wzroku i jak to u ciebie wygląda? Zapytam okulistę o tą zastawkę ale z nimi taka rozmowa. na pytanie co da kolejny zabieg lekarz milczy 

 

 

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

wITAM

OD ZABIEGU MINEŁY  2 TYGODNIE CIŚNIENIE W PRAWYM OKU JEST OK ALE ZA TO W LEWYM JEST WYSOKIE. WYDAJE MI SIE ŻE TROCHE GOŻEJ WIDZE NA LEWE OKO. Lekarz powiedział że jeśli cos będzie sie pogarszać to czeka mnie zabieg {na lewe oko widze wmiare a na prawe poczucie światła} Dlatego boje sie co będzie.

Mam pytanie od paru dni zaczęłam biegać i chce wiedzieć czy to nie za szybko  i czy może mieć to wpływ na wzrost ciśnienia w oczach i czy wysiłek fizyczny jest możliwy przy jaskrze?  

Czekam na odpowiec pozdrawiam

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

Jeśli chodzi o ćisnienie, to polecam ci zapytanie sie o wszczepienie tej zastawki ahmeda, u mnie po 6 operacjach lasera djodowego cisnienie po 2 miesiacach wracało do stanu podwyższenia, po wszczepieniu zastawki, juz przeszło 2 lata mam spokój z cisnieniem, a ćwicze duzo i biegam, i zadnych problemow. Pozdro

Cyklokrioterapia i Cyklofototerapia jaskry!

To mój pierwszy post tutaj więc Witam Wszystkich i proszę o wyrozumiałość:)

 

 Mam problem z lewym okiem, które jest niewidzące - zez rozbieżny od małego do tego rozwarstwienie siatkówki. Jakieś 2 lata temu nastąpił w nim całkowity zanik widzenia (wcześniej jakieś kontury i postrzeganie światła, teraz tylko ciemność)

Poza tym dolegliwości (bólowych) żadnych nie miałem (do tej pory).

3 tyg temu odczułem silny ból w oku, przekrwienie, żyłki. Na pogotowiu zdiagnozowano atak jaskry wtórnej, wysokie ciśnienie 69mmhg. Zalecono diuramid i cosopt. Dolegliwości bólowe ustąpiły już przy ciśnieniu rzędu 55. Ciśnienie po 2 tyg spadło w okolice 46. Zalecono tylko krople a jeśli bóle wrócą to albo usunięcie gałki ocznej albo zabieg cyklokriodestrukcyjny ciałka rzęskowatego - trochę się tego obawiam, tym bardziej, że sterowanie tym okiem jest nazwę to umownie "losowe"

 Wczoraj kontrola u lekarza - 6 dni bez duramidu, ciśnienie 46, bez bólu i innych dolegliwości. A wieczorem zaraz po wkropieniu cosoptu zaczęło mnie boleć, oko dostało przekrwienia a ból szedł promieniował od kącika oka w dół po policzku na szyję po obojczyk. Generalnie po cosopcie odczuwam pieczenie spojówek i zauważyłem lekkie przekrwienie. Zażyłem wczoraj duramid. Dziś mimo bólu oko nie miało przekrwienia i widocznych podrażnień, jednocześnie piekły mnie spojówki. Na tę chwilę nie boli

Czy miał ktoś przypadek, że przy stosowaniu cosoptu występowały podrażnienia lub inne objawy, bo nie wiem czy winą jest ciśnienie czy wrażliwość na jakiś składnik kropli - może poprosić o zmianę?

 Słyszałem jeszcze że witC, z boiflawonoidami obniża ciśnienie śródgałkowe - ktoś stosował i może się wypowiedzieć?

 Co sądzicie o cyklokriodestrukcji bo mam bardzo mieszane uczucia i trochę się boję, że oko po tym może zanikać lub dojdzie do powikłań, a oczywiście priorytetem jest żeby oko zachować.

Pozdrawiam