MENU

Forum - operacja zeza

operacja zeza

operacja zeza

witam wszystkich. 

kilka slow w skrócie: nie widzę na prawe oko, które zezuje (zez zbieżny). czy ktoś miał operacje "wyprostowania oka". opiszcie jak to wyglądało w waszym przypadku.  słyszałem, że w przypadku operacji na oku niewidzącym lekarze nie dają żadnych gwarancji trwałego usunięcia zeza. ponadto zdarzają się przypadki, że oko "wariuje" - i zaczyna zezować rozbieżnie. 

pzdr

krzysiek

operacja zeza

Nikt ci takiej pewności nie da.

Problem jest taki że jeśli widzisz oko ustawia się automatycznie na wprost, a tu mózg nie ma informacji o stanie na oku, przez co traci stabilność, nie może go poprawnie wyregulować. 

 

Po za tym, walić to, i tak nie ma innego wyjścia. Wiec albo będziesz siedzieć z założonymi rękami albo spróbujesz go zlikwidować. 

operacja zeza

Miałam operację zeza na oku niewidzącym piętnaście lat temu i trzyma się znakomicie. Patrzy się tam, gdzie prawe. Nie wiem, jak będzie dalej, ale i tak "przekroczyłam limit", jaki mi dawali o 14-15 lat :) Więc jak zwykle w medycynie - nigdy nic nie wiadomo :)

operacja zeza

Beata z Chorzowa  mam retinopatrie wcześniacza na prawe oko ślepota i odwarstwienie siatkówki i zeza L>oko jako takie  ratuje się jak moge operacja w klinice  w Katowicach iw Koloniu  u Prof Haimanna  bez  efektów na początku  poczucie światła  ruchy rąk  a  teraz  po20 latach   zanik  nerwu  wzrokowego...zez miałam robiony  w katowicach   ale oko  wskoczło po3miesiącach do tej pozycji jak było.....tak to jest   wszystko  zalezy od kondycji oka  sylikon  mam  w niewidzącym oku .....już nic nie widzą do dna oka   opisałam też moją sytuację  przeszczep oka   nadzieja  może ktoś wie  mogę ksiązkę napisać o tej chorobie  już  wszędzie byłam  ...żyć trzeba dalej  ?????PowodzeniaProszę o jakiś  kontakt

operacja zeza

Witam serdecznie.

 

Mnie również interesuje taki zabieg.. 

operacja zeza

cześć Krzysiek, daj znać co postanowiłeś w związku  z opeacją oka. Sama jestem po jednej operacji i zastanawiam sie nad drugą. Pozdrawiam:)

Re: operacja zeza

Ja miałem w wieku 20 lat identycznie jak ty prawe oko zez zbieżny.Po operacji no cóż powiem że lekka poprawa była  dalej gałka oczna zezuje,wg mnie w mniejszym stopniu niż przed zabiegiem.Nad drugą operacją się chwile zastanawiałem bo lekarka powiedziała że prawdopodobnie zrobi się rozbieżny i będzie potrzebna kolejna 3 operacja więc zrezygnowałem.Nie jest to rewelacja ale wole zbieżnego mieć niż rozbieżnego jakoś gorzej ten drugi wyglądaZaplombowane usta