MENU

Forum - Zakrzep

Zakrzep

Zakrzep

Witam wszystkichSuper

Ponad rok temu zrobił mi się zakrzep w żyle środkowej siatkówki w lewym oku. Od tego czasu na to oko nie widzę. Miałam wykonane już chyba wszystkie z możliwych badań i wszystko jest niby w porządku. Okuliści rozkładają już ręce, nie wiedzą skąd to się wzięło. Boję się, że to samo stanie się z moim prawy okiem i nie będę widziała. Może ktoś z Was miał podobny przypadek i może mi coś poradzić?...

Zakrzep

Witaj Doris,

   Miałam podobny przypadek do Twojego. Dwa lata temu straciłam 1/3 pola widzenia oka lewego a lekarze też nie wiedzieli z jakiego powodu. Po jakimś czasie leczenia mnie sterydami okazało się, i to przypadkowo, że mam zakrzep, którego wcześniej nie było. Podobno to wina hormonów, ale ja się nie znam. Na wszelki wypadek odstawiłam całkowicie tabletki antykoncepcyjne, rzuciłam palenie i takie tam. 

   Niestety, po kilku miesiacach nastąpił wylew do ciała szklistego, tak obfity, że przestałam całkowicie widzieć.  Gdy po trzech miesiącach zostałam zoperowana okazało się, że nie można już oka uratować. 

   I tak do dnia dzisiejszego nie wiem faktycznie co było przyczyną zakrzepu.

  Teraz szukam odpowiedzi u naczyniowca i u psychiatry. Mam nadzieję, że kiedyś nastąpi kres poszukiwań, bo tak jak Ty boję się o to jeszcze widzące oko.

Pozdrawiam

 

Zakrzep

Hej Wierra:)

Dzięki za odzew. Widzę, że też nie masz zaciekawej sytuacji z okiem. Raczej wzrok w lewym oku nam nie wróci, ale jak zapobiec chorobie w prawym oku skoro nie znamy przyczyny naszej dolegliwości... Jestem załamana:(

Zakrzep

Ja mam identyczny przypadek jak wierra , też straciłem 1/3 pola widzenia i też w szpitalu po leczeniu sterydami straciłem całkiem wzrok w lewym oku. Na dodatek ,, pocieszyli '' mnie w szpitalu , że mam 30 % szans , iż to samo stanie się z prawym zdrowym okiem :( Zrobili mi wszystkie możliwe badania i też przyczyny nie znaleźli .... i jak tu się nie martwić ?