MENU

Forum - wizyta u dra Haszcza-poradźcie

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Chciałam Was zapytać jak to jest z tymi wizytami u dra Haszcza.

Ja własnei przed chwilką zadzwoniłam  do poradni okulistycznej pod numer który podała mi Kornelia(wielkie dzięki :)i powiedzieli mi że w tej poradni to doktor nei przyjmuje, tam się mogę umówić na badanie a doktor ew. zejdzie na konsultacje jak będzie taka potrzeba. Czu u Was też tak było?

Chciałam się umówić właśnie do niego bo mam już dośc przewijania się przez tysiące lekarzy którzy bezradnie rozkładają ręce i wreszcie dowiedzieć się czegos konkretnego u właściwej osoby. 

Poradźcie mi co powinnam zrobić bo teraz się czuję zdezorientowana, myślałam że doktor przyjmuje w tej poradni  :((

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Dokladnie tak,umawiasz sie z doktorem na dany dzien i rejestrujesz sie w przychodni(musisz miec skierowanie i dowod ubezpieczenia,koniecznie) doktor jak znajdzie chwile to zejdzie do poradni :-)

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Cześć,

ewentualnie można zapisać się do Doktora D. Haszcza na wizytę prywatną w Luxmedzie - rejestracja telefoniczna lub internetowa. Przyjmue On pacjentów w czwartki pomiędzy godziną 15.30 a 17.50 w Lublinie przy ulicy Radziwiłłowskiej 5. Podczas tego spotkania Doktor zapewne Cię pokieruje dalej "co i jak" i ewentualnie wyznaczy kolejne terminy wizyty już w szpitalu na Chmielnej. Ta drogą jest najłatwiej i najszybciej spotkać się z Doktorem.

A czy myślisz o wszczepieniu implantu?

 

 

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

dziękuję wam bardzo za odpowiedzi.

tak właśnei myślę o wszczepieniu implantu od dawna tylko jak na razie nikt nie chciał sie tego podjąc (bo co skoro "oko" nei daje żadnych komplikacji). Dlatego chciałam umówić się do doktora bezpośrednio ponieważ pewnie tylko on może zadecydować. A nie bardzo uśmiecha mi się jechać do lublina po to żebym została przebadana i dowiedziała się że dr nie ma czasu w tym dniu na konsultacje (taką sytuację miałam bodajże przez rok jak się próbowałam umówić u mnie w Katowicach do pewnego doktora, po czym po roku przyszedł i powiedział ze mi to niepotrzebne jest :( 

A ta przychodnia pana dr to pewnie prywatnie jest jak sądzę, czy możecie napisać ile kosztuje wizyta?Finansowo to pewnie nie byłby problem aczkolwiek nie chciałabym być traktowana inaczej tylko dlatego że jestem prywatnie, dlatego mam opory.

Znowu wszystko się komplikuje :(

Re: wizyta u dra Haszcza-poradźcie


martka26:
Dokladnie tak,umawiasz sie z doktorem na dany dzien i rejestrujesz sie w przychodni(musisz miec skierowanie i dowod ubezpieczenia,koniecznie) doktor jak znajdzie chwile to zejdzie do poradni :-)

 

 a ja się nie umawiałam z panem doktorem tylko z panią recepcjonistką która odebrała telefon. 

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Mój Darek umówił się na wizytę do dr Haszcza za pośrednictwem str. int.

http://www.luxmedonline.pl/

wybrał lekarza, termin, w tym samym dniu dostał potwierdzenie wizyty i nie było żadnych problemów.

Pojechaliśmy na wizytę do Lublina (500 km) bez skierowania zapłaciliśmy w recepcji chyba 70 zł 

Pozdrawiam Magda 

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Witam ponownie,

aktualnie koszt wizyty wynosi 85 złotych. Nie obawiaj się tego, że jako pacjent prywatny/ lub tez nie, będziesz przez Doktora lub innych traktowana inaczej. Doktor Haszcz jest naprawdę świetnym, empatycznym człowiekiem i każdemu poświęta tyle samo czasu i zaangażowania.

Jest to osoba godna polecenia.

Życzę powodzenia i trzymam kciuki :)

 

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

 

 

 

 

martka26:
Dokladnie tak,umawiasz sie z doktorem na dany dzien i rejestrujesz sie w przychodni(musisz miec skierowanie i dowod ubezpieczenia,koniecznie) doktor jak znajdzie chwile to zejdzie do poradni :-)


vivian darkbloom
 "a ja się nie umawiałam z panem doktorem tylko z panią recepcjonistką która odebrała telefon." 

 

 

 

ja pisalam o sobie w jaki sposob sie umawialam z Dr wolalam bezposrednio z NIm zeby na marne nie jechac prawie 400km 

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Magdo z Katowic, jeżeli chcesz to mogę podać Ci numer telefonu do Doktora D. Haszcza - 501 713 031.Mam nadzieję, że Doktor Haszcz nie będzie miał nic przeciwko temu.

Dobrze będzie, jak do Niego przedzwonisz i pozormawiasz o swoim problemie.

 

Magdo pisałaś wcześniej, że żaden z lekarzy nie chciał się podjąć enukleacji, bo paradoksalnie z okiem nic się nie dzieje i nie było obiektywnych wskazań do jego usunięcia. Ja byłem w podobnej sytuacji, moje oko choć wyglądało okropnie (zaćma pourazowa, przekrwiona spojówka, zez rozbierzny itp) nie dawało żadnych dolegliwości bólowych i też brakowało tam wyraźnych wskazań do amputacji. Jedak szczerze porozmawiałem właśnie z Doktorem Haszczem, wytłumaczyłem Mu, że zależy mi wyłącznie na efekcie kosmetycznym, bo mam już dość chodzenia z "takim okiem".  Doktor doskonale mnie zrozumiał - teraz jestem prawie pół roku od zabiegu i nie żałuję decyzji - choć trudno było ją podjąć i ponieść jej skutki w formie pooperacyjnego bólu i zmiany trybu życia.

Magdo, musisz całą tą sprawę dokladnie przemyśleć, porozmawiać ze specjalistą (mam na myśli Doktora Haszcza) i świadomie podjąć dezyzję (rozważyć za i przeciw), która jest nieodwracalna.

Jednak jako adept psychologii na pewno dasz sobie radę.

 

Pozdrawiam z deszczowego Torunia:)

 

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Dzięki wam serdecznie za rady. Zdecydowałam że umówię się na wizytę do tej prywatnej przychodni, przynajmniej będę miała pewność że spotkam się z doktorem. Na komórkę byłoby mi dzwonić niezręcznie.

ddarass82 Tobie dzięki za słowa otuchy. decyzję chyba podjęłam już dawno, byłam praktycznie zdecydowana na zabieg u dr J. ale po przeczytaniu kilku wątków na forum zrezygnowałam. Tak sobie myślę że u mnie jakakolwiek poprawa wyglądu będzie lepsza. Pojadę porozmawiam i będe myśłeć dalej.

 

A czy mógłbyś mi napisać jakie zmiany w trybie życia przyniosła Ci operacja? Może nei wszystkch jestem świadoma. A jak z bólem, naprawdę bardzo boli?

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Cześć,

jeżeli zdecydowałaś się na kontakt telefoniczny z Luxmedem w Lublinie, to potrzebne do tego informacje - takie jak chociażby nr telefonu - znajdiesz na internetowej stronie tejże przychodni - link do tej strony podawała wyżej Magda z Elbląga.

Enukleacja w pewnien sposób zmienia codzienny tryb życia. Nie są to jednak zmiany diametralne. Na początku musisz dwa razy dziennie zmieniać opatrunek - polega to na aplikowaniu mści z antybiotykiem i wyciąganiu oraz przemywaniu konformera. Po pewnym okresie, kiedy będziesz miala już epiprotezę, codziennie rano będziesz musiała ją wyciągać z oczodołu i przemywać ją oraz sam oczodół roztrorem soli fizjologicznej. Jest to dodatkowa czynność higieniczna. Będzie to wymagało także penwego zdyscyplinowania z Twojej strony - będziesz musiała pilnować tego, czy masz w domu odpowiedni zapas roztworu soli fizjologicznej, jałowych kompresów itp. Nieuniknioną konsekwencją enukleacji jest to, że wykonywanie tych zabiegów higienicznych pozostanie nam do końca życia. Poza tym musisz sama kontrolować stan oczodołu, zwracając szczególną uwagę na ilość i kolor wydzieliny. Jeżeli będzie jej dużo a ona sama będzie miała ropny charakter - konieczna będzie natychmiastowa wizyta u okulisty.

Jednak nie martw się tym, po kilku miesiącach dojdziesz do takiej wprawy, że wykonywanie tego o czym pisałem wcześniej nie będzie dla Ciebie żadnym problemem - to naprawdę nie jest straszne.

Co do bólu, to jest on największy bezpośrednio po zabiegu - potem z upływem kolejnych dni mija bezpowrotnie. Obecności samego implantu i epiprotezy się juz potem nie czuje. Doatkowo będziesz musiała zrezygnować (szczególnie przez pierwsze pół roku) z wykonywania wszelkich wyczerpujących czynności fizycznych - dzwigania ciężąrów, gwałtownego schylania się a także pływania, biegania itp.

Mi polecono także, aby unikać zakurzonych i zadymionych pomieszczeń.

Jeszcze raz powtarzam, te zmiany są do zaakceptowania i nie są uciążliwe.

Pozdrawiam :)

 

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Rozumiem że w epiprotezie można spać i nie trzeba jej moczyć w jakimś pojemniku i kłaść się do łożka z zaklejoną dziurą w głowie?

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Tak, w epiprotezie można spać.

Natomiast jeżeli chodzi o samo moczenie jej w specjalistycznych plynach, to także trzeba to robić. W momencie, gdy utrzymują się na niej mocniejsze zabrudzenia, należy epiprotezę wymoczyć w roztworze soli - by wszystkie brudy się rozpuściły. Także conajmniej raz w tygodniu samą epiprotezę należy zdezynfekować- oprócz codziennego jej przemywania. W tym celu w aptece kupuje się specjalny preparat, w którym moczy się epiprotezę.

Pozdrawiam :)

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Epiproteza ze szkła, a z akrylu to dwie inne sprawy. Stara szkoła p. Iwanko, a także nowa p. Wieremczuka mówi, żeby protezę / epiprotezę akrylową myć tylko łagodnym preparatem ( może być mydełko w płynie dla niemowląt ) i letnią wodą, można płukać z roztworze soli fizjolgicznej, natomiast preparaty apteczne - do akrylu odradzałabym. Niektórzy stosują płyny do soczewek twardych - ja nie polecam.

 

P.S A propos d. Haszcza. Mnie numer dała Martka26, zadzwoniłam, Pan doktor był bardzo miły i zaprosił mnie na wizytę do szpitala ze skierowaniem do poradni okulistycznej. Generalnie do okulisty skierowania nie trzeba, ale tam lepiej mieć

czekałam dość długo, ale doktor po moim sms, że już czekam - zszedł i mnie przebadał.

Niedawno byłam tam znów, bo będziemy próbować wszczepić implant raz jeszcze, też trochę czekałam, ale p. Doktor zszedł na dół i zakwalifikował mnie do zabiegu. 

teraz czekam, aż do szpitala dostarczą implanty - bo ich nie ma.

 

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Dzięki wam za wypowiedzi bo do tej pory właśnei nie bardzo wiedziałam jak wygląda codzienne zycie z epi.

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Cześć,

wlaśnie zapomnialem wcześniej dodać, że opisane przeze mnie procedury pielęgnacji epiprotezy - odnoszą się bezpośrednio do epiprotez szklanych, gdyż sam takową posiadam.

Kornelia ma rację, że epiprotezy akrylowe nieco inaczej się pielęgnuje.

 Pozdrawiam mgliście-porankowo z nadzieją na słońce tego dniaPerskie oko

 

 

 

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Mam niemoralną propozycję.

Ale czy ktoś mógłby nagrać film i pokazać jak rusza się epiporteza. 

Oczywiście możecie wyciąć swoją twarz, pozostawiając jedynie oczy. 

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

u każdego stan ruchomości jest przecież rożny, zwykle zależy to od stanu mięsni. U mnei po tylu latach znikomośc będzie znikoma

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Ale mnie nadal to interesuje, szczególnie u osób które mają silne mięśnie

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Też przyłączam się do prośby :):)

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

W odpowiedzi na prozpozcję Pawła i Arka:

ja bardzo chętnie zmajstrowałbym film, na którym widać jak porusza się moja epiproteza, zresztą taki filmik obiecałem nakręcic dla Darka z Elbląga (aby miał pole porównawcze dla oceny ruchomości własnej epiprotezy). Mam jednak problemy z urządzeniami peryferyjnymi - nie dysponuję kamerą internetową a mój stary komputer odmawia współpracy z aparatem i kamerą cyfrową.

Jeżeli uda mi się tylko (choć dla humanisty może to być ciężkie) przezwyciężyć opisane problemy techniczne, "dokonam" ekshibicjinizmu i zaprezentuję filmik. Jednak bez obaw, będzie to ekshibicjonizm kontrolowany.

Paweł my możemy gdzieś wypaść na piwo - a wtedy będziesz miał okazję zobaczyć jak wygląda ruchoma imitacja oka w postaci epiprotezy. Tylko, że teraz przebywam we Wroclawiu, jak tylko wrócę doTorunia, dam Ci znać. Czy ty też zastanawiasz się nad enukleacją? Wczesniej pisaleś coś o operacji zeza w jednym ze śląskich spitali  u dr. Jochan. 

 

Z tym ekshibicjonizmem to był żart oczywiście.Perskie oko

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Tak, główny cel, zachować oko. Ale jako że ja mam zawsze pesymistyczne myśli, przyjmuje możliwość że się się nie uda. I to będzie jedyna droga. 

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Dokładnie, ja mam to samo, cale zycie z tym okiem nie pociagne, ja to wiem  ehh UĹ�miech

Re: wizyta u dra Haszcza-poradźcie


ddarass82:

W odpowiedzi na prozpozcję Pawła i Arka:

ja bardzo chętnie zmajstrowałbym film, na którym widać jak porusza się moja epiproteza, zresztą taki filmik obiecałem nakręcic dla Darka z Elbląga (aby miał pole porównawcze dla oceny ruchomości własnej epiprotezy). Mam jednak problemy z urządzeniami peryferyjnymi - nie dysponuję kamerą internetową a mój stary komputer odmawia współpracy z aparatem i kamerą cyfrową.

Jeżeli uda mi się tylko (choć dla humanisty może to być ciężkie) przezwyciężyć opisane problemy techniczne, "dokonam" ekshibicjinizmu i zaprezentuję filmik. Jednak bez obaw, będzie to ekshibicjonizm kontrolowany.

Paweł my możemy gdzieś wypaść na piwo - a wtedy będziesz miał okazję zobaczyć jak wygląda ruchoma imitacja oka w postaci epiprotezy. Tylko, że teraz przebywam we Wroclawiu, jak tylko wrócę doTorunia, dam Ci znać. Czy ty też zastanawiasz się nad enukleacją? Wczesniej pisaleś coś o operacji zeza w jednym ze śląskich spitali  u dr. Jochan. 

 

Z tym ekshibicjonizmem to był żart oczywiście.Perskie oko

 

Cześć. Jestem tu nowa i bardzo chciałabym ujrzeć filmik jak prezentuje się epiproteza oka. Jeżeli można również proszę o ten filmik. Pozdrawiam Nowy użytkownik.

 

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Cześć. Jestem tu nowa i bardzo chciałabym ujrzeć filmik jak prezentuje się epiproteza oka. Jeżeli można również proszę o ten filmik. Pozdrawiam Nowy użytkownik.

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Jutro wybieram się na wizytę u dr Haszcza. Mam nadzieję że okaże się tak fajnym człowiekiem jak pisaliście. Ciekawa jestem co mi powie. Może się okaże że pozbawi mnie ostatniej nadziei n prawie normalny wygląd?

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Witam,

Czy ktoś ostatnio był u doktora Haszcza? Czy w dalszym ciągu przyjmuje on w poradni Luxmed? Będę jechał z daleka (ok 600km) i chciałbym mieć pewność że spotkam się z tym właśnie lekarzem.

Czy po takiej wizycie jeżeli lekarza stwierdzi że kwalifikuję się do usunięcia gałki ocznej i wszczepienia implantu, będę musiał jeszcze raz jechać na wizytę do poradni okulistycznej przy szpitalu w celu ustalenia terminu operacji? Czy wszystko uda mi się ustalić za pierwszym razem?

 Pozdrawiam 

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Witaj,

 Tak,dr Haszcz caly czas przyjmuje w Luxmedzie w Lublinie na Radziwillowskiej wiec na pewno jesli umowisz sie na wizyte prywatna to wlasnie on Cie przyjmie.Jesli oko bedzie kwalifikowalo sie do usuniecia tak jak w moim przypadku to doktor pisze skierowanie do Szpitala w Naleczowie bo tam operuje.Musisz pozniej tam zadzwonic i umowic sie na operacje,ja dzwonilem w listopadzie,operacje mam w lutym.Doktor operuje 2 osoby na miesiac z tego co mi powidziano.Zreszta podczas wizyty doktor Haszcz wszystko wytlumaczy,jest bardzo w porzadku.Operacja jest na fundusz. Pozdrawiam 

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Witaj,

Dziękuję za odpowiedź!

A jak z protezami, trzeba się wcześniej umawiać?

Marcin 

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Jeszcze nie doszedlem do tego etapu,mysle ze trzeba ale tez zalezy pewnie na jaka sie zdecydujesz,czy na akryl czy szklo...ja sam sie jeszcze zastanawiam...moze ktos doradzi?zamierzam byc aktywny fizycznie

Re: wizyta u dra Haszcza-poradźcie


antec:

Witam,

Czy ktoś ostatnio był u doktora Haszcza? Czy w dalszym ciągu przyjmuje on w poradni Luxmed? Będę jechał z daleka (ok 600km) i chciałbym mieć pewność że spotkam się z tym właśnie lekarzem.

Czy po takiej wizycie jeżeli lekarza stwierdzi że kwalifikuję się do usunięcia gałki ocznej i wszczepienia implantu, będę musiał jeszcze raz jechać na wizytę do poradni okulistycznej przy szpitalu w celu ustalenia terminu operacji? Czy wszystko uda mi się ustalić za pierwszym razem?

 Pozdrawiam 

 

 

wizyta u dra Haszcza-poradźcie

Marta??