MENU

Forum - łzawienie oka

łzawienie oka

łzawienie oka

 Mam pytanie czy macie jakieś sposoby na zmniejszenie łzawienia z rana, moje dziecko do 2 godz. po przebudzeniu nie daje rady lecą mu strużki łez. Byliśmy na kontroli nic sie nie dzieje w oczku oprócz tego, ze oko odpoczywa po 5 operacjach.

 

Bardzo dziekuje za wszelki porady.

łzawienie oka

proponuję waciki nasączone ciepłym ale nie gorącym rumiankiem z melisą przykładać do oczu po przebudzeniu przez jakieś 15 minut. tylko trzeba często ponownie namaczać wacik żeby nie wystygł bo zimny okład nie przynosi skutku. nie należy pocierać tym wacikiem oczu ani po okładach nie wycierać oczu chustkami. lepiej jakąś bawełnianą szmatką. I należy unikać szkieł kontaktowych w takim przypadku.

łzawienie oka

Ja  uslyszalam (od okulisty) ze rumianek do oczu nie wskazany,moj starszy syn tez mial problem ze łzawiacymi oczkami.Dobra jest zwykla czarna herbata(przemywanie oczek  od strony skroni do noska).

łzawienie oka

Ja tez slyszalam, ze rumianek moze bardziej zaszkodzic niz pomoc  ja mam w pamieci rade o przykladaniu i przemywaniu oka takze torebka z fusami herbacianymi albo samym naparem  namoczonym w gaziku..   Moze podczas zabiegow zostal uszkodzony kanalik lzowy i stad to notoryczne lzawienie albo jakies czynniki zewnetrzne uczulaja.

łzawienie oka

Dziękuje wszystkim za porady. Ta herbata rzeczywiście pomaga.

łzawienie oka

Jesli nie ma problemow z kanalikami  to moze pomoze

 

U mojego synka jak lzawilo oczko(oczka dwa) to mial problem z kanalikami,mial malutki zabieg i problem zniknal.Ty pisalas ze Synus mial kilka operacji,moze to jest tego powodem