MENU

Forum - ból niewidzącego oka

ból niewidzącego oka

ból niewidzącego oka

mam taki problem:

w lewym oku mam odwarstwioną siatkówkę oka(retinopatia wcześniacza) i od 2lat obserwuję ból oka przy lekkim naciśnięciu gałki ocznej lub mocniejszym zaciśnięciu powieki

neurolog powiedziała, że to może być spowodowane tym, że receptory rejestrują bodźce

okulistka powiedziała tylko, że mam nie dotykać tego oka

Co to może być??

ból niewidzącego oka

Mnie też czasem boli oko, którym nie widzę.  Ale nie zdarza się to zbyt często, czasem po prostu czuję ucisk, jest dość nieprzyjemny.

Niedługo bedę u okulisty, może powie coś wiecej i konkretniej.

 

Pozdrawiam.:)

ból niewidzącego oka

Ja rowniez odczuwam bol niewidzacego oka. Mam go odkad przestalam brac krople na cisnienie  w oczach (mam jaskre wrodzona). Moja okulistka twierdzi ze to tzw zespol suchego oka i zalecila mi kropic oczy kroplami Systane. Szczerze to czasami mi to pomaga, a czasami nie:/

ból niewidzącego oka

miałam kiedyś w tym oku ciśnienie(brałam kilka lat krople), ale już naszczęście mam z tym spokój

ból niewidzącego oka

 Mam pytanie, czy w związku z pogodą boli Was oko niewidzące. mój synek był na śniegu ok 10 min padał snieg i troszkę wiał wiatr, zaczeło go boleć oczko twierdzi,że mu zmarzło i dlatego czuł ucisk, po powrocie do domu przeszło.

Byliśmy niedawno na kontroli nic złego sie nie działo, nie wiem czy mam na wariata szukać lekarza czy na razie wyluzować. 

 

a przy okazji cudnych Świąt Wam zycze

ból niewidzącego oka

Dziękujemy.;)

 

Cóż, nie wiem jakie są przyczyny, ale zauważyłam całkiem podobne objawy. Być może to zależy od pogody czy warunków atmosferycznych, ewentualnie kiedy boli głowa oko niestety też..

A jakie schorzenie ma Twój synek?

 

Serdecznie pozdrawiam.:) 

ból niewidzącego oka

Dziekuje bardzo za odpowiedz.

Nasz synuś urodził sie z zaćmą, częsciowo tylko widział na oczko. Byliśmy z nim u prof. Prosta i w CZD i jeszcze w paru różnych  miejscach. Wszedzie kazali nam czekać i ćwiczyć oczko co było koszmarem. Nikt nie chciał podjąć sie zabiegu bo oczko było małe i miało małe przestrzenie i coś tam jeszcze mówili już nie pamiętam. 4 lata temu trafiliśmy do kliniki w Niemczech poznaliśmy tam cudownych ludzi i rewelacyjnego profesora Clemensa. Warunkiem operacji było pobudzenie tego oczka do widzenia czyli ćwiczenia. Profesor nie koloryzował powiedzaił,że jest to ciężki zabieg a zdecydowaliśmy sie na niego ze wzgledu że coraz czesciej bolało go oczko czasem niemiłosiernie. Prawdopodobnie rosło cisnienie.

Operacja powiodła sie świetnie wszystko było dobrze, jednak naszemu synkowi za szybko sie oko goiło i zaczął pojawiać sie włoknik, który powodował zarastanie, wzrost cisnieniai i tym sposobem musiał przejsć jeszcze 4 zabiegi uwolnienia zrostów. Profesor nie spotkał sie jeszcze z takim oczkiem a dziennie operuje po kilkanascie takich przypadków. Obecny stan jest stabilny oko za bardzo sie broniło i niestety jak na razie przegrało. Oby taki stan utrzymał sie mu do momentu kiedy medycyna nie zrobi następnego skoku.

pozdrawiam

ból niewidzącego oka

Życzę dużo wytrwałości oby oczko już tak nie bolało. :)

ból niewidzącego oka

 hej ja też czasami mam ból w niewidzącym oku a cierpie na wrodzona zaćme mam odklejona siatkówke w lewym oku  okulistka powiedziała że wrastaja mi naczynka do oka i to może byś prztczyna bólu gałki ocznej  jeżeli zmienia sie pogoda też odczuwam ból w oku jest to nieprzyjemne  pozdrawiam cieplutko

ból niewidzącego oka

HejZaĹźenowanie

Mnie również boli nieraz niewidzące oko. Ostatnio podczas wizyty kontrolnej, okulistka stwierdziła, że mam mikroskopijne pęknięcia naczyń krwionośnych w tym oku i to może powodować bólMarszczę brew.

Pozdrawiam wszystkichUśmiech

ból niewidzącego oka

mnie rowniez zdarzaja sie sporadyczne bole, najczesciej w przypadku zmiany pogody (widze, ze nie tylko ja mam z tym problem :)), przy bolu zatok albo glowy, albo gdy mam zmeczone oczy.

dolegliwosci na szczescie nie dokuczaja mi czesto, poza tym biore krople (jaskra wrodzona, ech) i to rowniez pomaga.

jakies poltora roku temu mialam napad okropnego bolu, na okulistyce mi powiedziano, ze moze to byc zanik galki (a moje oko jest mniejsze od widzacego od wieeeelu lat!), ale okazalo sie, iz "tylko" skoczylo mi cisnienie :/

ból niewidzącego oka

Mnie ostatnio nie boli ani głowa ani oczy, za co Bogu z całego serca dziękuję. Wierzę, że moja gałka nie zanika, choć wiem, że oko jest trochę mniejsze.

 

Serdecznie pozdrawiam!:) 

ból niewidzącego oka

Ojej, moja wypowiedź brzmi jak modlitwa! ;D