MENU

Forum - Oczy w dwóch różnych kolorach.

Oczy w dwóch różnych kolorach.

Oczy w dwóch różnych kolorach.

Mam niespełna 2 letniego synka. Historia jest taka:

Urodził się i miał dwa niebieskie oczka....potem jedno z nich zrobiło sie brązowe. To brązowe jest trochę większe od niebieskiego i awsze takie było.

Była u pani dr Sadowskiej. Synek podczas badania spał. Dr. zbadała mu dno ka i w ogóle dokładnie go przebadała i powiedziała, że nic złego sie nie dzieje, ale mamy go obserwować.

Wydaje mi się że dobrze widzi. Malutkie obrazki w książce, maleńki samolot na niebie, który mnie trudno dojrzeć. Nie mam jednak gwarancji, że widzi na dwoje oczu, bo nie pozwala sobe zakryć jednego z nich nawet w zabawie.

Ojciec synka ma wadę od dziecka taką, że ma bardzo słaby wzrok w jednym oku (niedowidzi na niego). Dr. powiedziała, że to może być dziedziczne.

Ostatnio zauważyłam, że synek podczas zabawy zaczyna nagle pocierać to mniejsze, niebieskie oczko, mówi "oczko" i się marszczy. Nie wiem czy go boli.

To oczko widzę, że troche zezuje.

Zamierzam odwiedzić jeszcze raz paną dr. Sadowską albo dr Kobylarz (jestem z Krakowa).

Poradzcie coś. Podzielcie się swoim doświadczeniem. Może polecicie lekarza. Mam powód się martwić?

 

Oczy w dwóch różnych kolorach.

Cześć,

ja na Twoim miejscu poszłabym z synkiem jeszcze raz do okulisty. Mam córeczkę 7 miesięczną z jaskrą wrodzoną, ona pociera oczko jak wzrasta jej w nim ciśnienie:(, dlatego dla mnie pocieranie oka nie oznacza nic dobrego. Poza tym to, że jedno oko jest mniejsze tez może świadczyć o jakichś zmianach, tym bardziej, że piszesz, że ojciec dziecka ma poważną wadę.

 

W Krakowie dobrymi okulistkami są jeszcze dr Wójcik i dr Kaczmarek, przyjmują chyba na ul. Bociana, ich strona www to gabinetzeza, wpisz w wyszukiwarkę to na pewno znajdziesz.

 Znanym okulistą dziecięcym w Polsce jest prof. Prost z Warszawy, jego strona www to okulistyka dziecięca.

 

Pozdrawiam