MENU

Forum - Przeszczep rogówki

Przeszczep rogówki

Przeszczep rogówki

Witam wszystkich!!!

Nie widzę na jedno oko od 2001r generalnie nie przeszkadzało mi to w życiu do niedawna. Po licznych operacjach dostałem zmętnienia rogówki oko wygląda coraz gorze. Słyszałem że jest możliwość przeszczepu rogówki dając mi szanse na normalny wygląd. Chciałbym zasięgnąć informacji na tym forum czy może ktoś przeszedł taki zabieg w celach kosmetycznych? Jak wygląda życie po takiej operacji? Czy lekarze kwalifikują do takiej operacji jeżeli i tak nie poprawia widzenia? 

Przeszczep rogówki

Ja nie potrzebuję przeszczepienia rogówki , bo mam problemy z siatkówką, ale specjalistą w tej dziedzinie jest profesor Wylęgała- znam go osobiście jako pacjent oczywiście, super facet i ma sukcesy.

Wpisz w wyszukiwarce Katowice Ligota szpital kolejowy i tam znajdziesz informacje.

Pozdrawiam Magda

Przeszczep rogówki

na forum sa juz watki z tym tematem do onalezienia o ile pamietam z namiarami na Prof. Wylegale

Przeszczep rogówki

Bardziej zależało mi żebyście opowiedzieli o Waszych doświadczeniach związanych z tego typu operacją jeśli ktoś takowe posiada. Siatkówka mi akurat mi się trzyma wymagało to 4 witektromi i 6 lat walki o to. Niestety jest w 90% martwa i przeszczep i tak nie poprawi mi widzenia co najwyżej wygląd oka. Chciałbym się dowiedzieć czy warto czegoś takiego się podejmować tylko dla celów kosmetycznych.

Przeszczep rogówki

Ja obstawiam , ze nikt sie nie podejmie tegoz w celach kosmetycznych, dawca, koszty zabiegu itp itd.

Re: Przeszczep rogówki


Odświeżę  temat,  po wypadku   jestem   po   4 krotnej witrektomii ,  oko  jest  ale  niewidzące,   brak poczucia światła,  nie przeszkadza mi to  ale tak jak  kolega pisał, oko zaczyna wyglądać coraz  gorzej,    próbowałem   soczewki,  fajna  ale z uwagi na deformację gałki  i zmiany ciśnienia  nie da się nosić, uwiera,   jedyną poprawą kosmetyki  jest  amputacja i wymiana na protezę  lub  przeszczep  rogówki, mam kolegę w niemczech z podobnym problemem,  miał przeszczep i wygląda całkiem  fajnie :) czy  ktoś  z tego forum miał podobny  problem i poddał się przeszczepowi ?  jeżeli tak  to gdzie ?