MENU

Forum - 1 post i pytanie do osób w temacie świadczen z zus-u

1 post i pytanie do osób w temacie świadczen z zus-u

1 post i pytanie do osób w temacie świadczen z zus-u

A wiec sprawa wygląda tak : 1996 roku zostałem pobity.Szkło z okularów wbiło mi się w gałkę oczna.

Skutek:Odklejenie siatkówki (założone silikonowe opasanie siatkówki),zaćma pourazowa której operacji nikt nie chce się podjąć z powodu dużego unaczynienia błony) liczne zrosty i blizny na rogowce.ogólnie w oku aktualnie mam poczucie światła tylko.

wcześniej nie starałem się o rentę , bo nie było takiej potrzeby.

W tej chwili , niestety mam problemy ze znalezieniem pracy.niestety jest to wszystko dosyć widoczne u mnie z powód blizn i zezującej gałki .pierwsze pytanie na każdej rozmowie to "co mi się stało i jakie mam ograniczenia z tego powodu". Dodam tylko ze ze strony lekarza dostałem absolutny zakaz pracy fizycznej.

Mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności: stopień umiarkowany - symbol 04-O

moje pytanie: czy jest sens starać się o rentę i ewentualnie jakie mogą być wyniki moich starań.

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

1 post i pytanie do osób w temacie świadczen z zus-u

cześć ja za pare dni dowiem się czy warto 18 mam komisje jak coś to dam znać jestem ciekaw czy oko to twoje jedyne zmartwienie ze masz stopień umiarkowany ?

1 post i pytanie do osób w temacie świadczen z zus-u

Tak.Oko to jedyne zmartwienie , ale tez największe.Wg lekarzy nie mogę dźwigać , schylać się , żadnego wysiłku fizycznego itp......

1 post i pytanie do osób w temacie świadczen z zus-u

Ja byłem na komisji na stopueń niepełnosprawności to dają mi nikłe szanse na umiarkowany decyzja będzie za tydzień to się okarze a z tym dzwiganiem to myśle że można ale wszystko w granicach rozsądku pozdrawiam

1 post i pytanie do osób w temacie świadczen z zus-u

Zamiast renty to dostałem zasiłek rechabilitacyjny na 6 miesięcy bo wzrok stabilizuje się 12 miesięcy a po tym będe się starał o ręte zobaczymy pozdrawiam

1 post i pytanie do osób w temacie świadczen z zus-u

Nie chciałabym być złym prorokiem, ale okres 12 miesięcy wg konsultantów ZUS-u i biegłych okulistów sądowych, to okres kiedy człowiek się przystosowuje do widzenia jednoocznego. Po okresie przyznanego zasiłku rehabilitacyjnego mogą orzecznicy ZUS-u uznać, że nie jesteś niezdolny do pracy. Ja miałam rentę na 2 lata z tytułu częściowej niezdolności do pracy i po tym okresie zdolność odzyskałam. Stopień niepełnosprawności, który orzeka MZON mam przyznany na stałe, ale tylko w stopniu lekkim, co nie daje praktycznie żadnych uprawnień.

1 post i pytanie do osób w temacie świadczen z zus-u

Dziękuje za podpowiedz     dobrze że jest ten portal teraz już będe wiedział co robić   to znaczy będe próbował coś robić ?