MENU

Forum - Praca na wysokości - jak to naprawdę wygląda?

Praca na wysokości - jak to naprawdę wygląda?

Praca na wysokości - jak to naprawdę wygląda?

Drogie koleżanki i koledzy.

Nie widzę zbyt dobrze na jedno oko (3 rzędy na tablicy Snellena to max co mogę z prawego oka wydusić). Znam realia polskiego rynku pracy i niestety, ale uczy mnie i przypomina, że lekko nie jest. Próbuję nosić opaskę, raczej dla czystego spokoju niż nadziei na poprawę wzroku. Dodam, że mam 27 lat, tzw. leniwe oko i wykonuję zawód inżyniera budownictwa.

Nie jest lekko - to fakt - ale życie nauczyło mnie też, że pewne rzeczy da się ominąć. Od półtora roku pracuję na budowie - wiem wiem - badania powyżej 3 m, ale jeden lekarz okulista wypisał mi, że jestem zdolny do pracy na wysokości w soczewkach (jak by one w czymś miały pomóc.. xD).

To wszystko dało mi do myślenia. Mam więc do Was prośbę, żebyśmy w jednym pomogli sobie nawzajem odpisując na parę pytań. Pomóżecie??:) A więc:

1. Jak wygląda sprawa pracy na wysokości w takim choćby moim skromnym  przypadku w Anglii, Irlandii, Niemczech czy Norwegii?  Dla ułatwienia  dodam, że kolejność ww. pańśtw nie jest przypadkowa. Najbardziej interesowałby mnie temat pracy na wysokości w uk. w celu pracy na budowie jako inżynier.

2. Jak to wygląda w Polsce - czy lekarz zwraca uwagę na fakt,  że praca na wysokości byłaby wykonywana przez inżyniera budowy czy pracownika fizycznego? Chodzi o zwykłe ludzkie podejście lekarza no i zrozumienie subtelnej różnicy.

 3. Na koniec - może być na priv jeśli chcecie - znacie takich lekarzy okulistów, którzy "po ludzku" podejdą do mojego tematu pracy na wysokości? Takich informacji szczególnie potrzebuję od Was Moi drodzy.

mój mail: musk1112@wp.pl 

 Pozdrawiam. Łukasz. 

 

Praca na wysokości - jak to naprawdę wygląda?

Nikt się nie odezwał? Brawo. W takim razie nie liczcie, że i Wam ktoś pomoże.

Pozdrawiam.

Łukasz 

Praca na wysokości - jak to naprawdę wygląda?

Nikt nie odpowiada, więc wypowiem się za wszystkich.

 Nie mam oka, lewego, trudno. Trza sobie radzić, prawda?

Otóż zdaniem badających i ministerstwa zdrowia, oraz buk wie kogo jeszcze: NIE.

Badań wysokościowych nie dostaniesz, choćbyś był górską kozicą, bo nie masz oka,albo na nie nie widzisz, ot i tyle.

Od lat wspinam się, uprawiam sporty ekstremalne i gram w koszykówkę...po utracie oka również. Owszem, było trudno dostosować się do nowych realiów, ale dałem radę, rzekłoby się: śpiewając,ale...

Jestem renowatorem zabytków, moja praca polega na łażeniu po rusztowaniach (w szczegóły nie będę wchodził), pracowałem też przy instalacjach c.o.(tak,kominy też zdarza się robić),etc. Wszystko to wymagało chodzenia po dachach, lub mniej, lub bardziej wyeksponowanych i stromych wysokościach .Od 9 lat pracuję tylko na czarno, ponieważ badań żadnych nie dostanę, choć dostają je ludzie (o zgrozo!)...z lękiem wysokości.

Reasumując, jesteś w czarnej dupie, jak ja i nikt nie przyłoży do tego ręki, żeby Ci pomóc.

Aha, w kwestii renty: dowiedziałem się,ze to znikomy uszczerbek na zdrowiu i nie przysługuje mi takowa.

Praca na wysokości - jak to naprawdę wygląda?

Tak jest niestety albo robisz na czarno albo wcale nawet w dużych formach przy ukladaniu kostki brukowej musisz mieć badania wysokościowe parodia wiem!