MENU

Forum - Stopien niepelnosprawnosci

Stopien niepelnosprawnosci

Stopien niepelnosprawnosci

Witam wszystkich.Jestem tu nowy.Troche czytalem tu roznych postow bo sa bardzo ciekawe.Duzo mozna sie tu dowiedziec na wszystkie tematy.A jednak mam tez pytanko otoz niedowidze od urodzenia na lewe oko 50% a drugie jest ok wprawdzie mam +2 na prawym ale jest oki praktycznie dzieki temu oku funkcjonuje jakos na tym swiecie juz 31 lat hehUśmiech.Ale mam pytanie skoro lewe oko mam o polowe slabsze i astygmatyzm na tym oku szklo +3,75 i cylinder -2 a prawe jest zdrowe tylko korekta +2 to czy ja moge ubiegac sie o jakas grupe inwalidzka czy moge uzyskac jakis stopien niepelnosprawnosci? I gdzie sie udac i od czego zaczac ? Bo wiadomo ze zawsze lzej z praca moze bedzie...bo na czarno nie chce pracowac a wiem ze z takim wzrokiem duzo rzeczy nie mozna robic w naszym kraju kochanym...jesli ktos cos odpisze mi na moje pytanie to z gory dziekuje..pozdrawiam.

Re: Stopien niepelnosprawnosci

A więc lekarz rodzinny u niego skierowanie do okulisty i tam na wizycie możesz pani okulistce się podpytać czy warto ubiegać się o stopień niepełnosprawności,kiedyś za jednooczność przysługiwał taki stopień-teraz jedni mają a inni dostać mie mogą a ty piszesz że 50% nie widzisz+ astygmatyzm,nie wiem czy twoja wada kwalifikuje się na lekki stopień.Jeżeli chodzi o pracę to preferowani są z umiarkowanym lub co lepsze ze znacznym stopniem.

 

Stopien niepelnosprawnosci

Chociaz wydaje mi sie ze moge miec problem zeby dostac chociaz by lekki stopien czy tez umiarkowany bo badz co badz jednak te oko widzi 50% ..no ale pojde do okulistki to bede wiedzial na czym stoje...pozdrawiam

Stopien niepelnosprawnosci

Witaj jak najbardziej możesz ubiegać się o stopień o niepełnosprawności,to nic nie kosztuje a możesz wiele zyskaćUśmiech Pozdrawiam.

Stopien niepelnosprawnosci

No wlasnie tak mysle ze fajnie jakby sie udalo cos zalatwic w tym kierunku bo ulatwilo by mi to zycie bo mi glownie chodzi o prace.Nie chodzi mi o jakies tam ulgi.Zawsze jak mam isc gdzies na badania z pracy to jestem chory bo zawsze sie stresuje czy przejde badanie czy nie.Pozostaje mi isc do okulistki to wtedy bede wiedzial jak sie sprawa ma w moim przypadku.