Orzeczenie o niepełnosprawności a prawo jazdy

Witam serdecznie,

Widzę praktycznie na jedno oko, w którym mam wadę -2.25 dioptrii. Tak było parę lat temu, wkrótce będę wymieniała okulary i na pewno będzie trochę więcej.

 Rozważam złożenie wniosku o orzeczenie o niepełnosprawności. Nie wiem z jakim skutkiem, ale zastanawiam się, czy to nie wpłynie negatywnie na fakt posiadania prawa jazdy... Nie wiem, czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji i może się wypowiedzieć?

Czy do tego wniosku wystarczy zwykle badanie okulistyczne? Takie do okularów czy coś więcej? Są jakieś szanse? Fajnie byłoby uzyskać znaczny że względu na krótszy dzień pracy...

Pozdrawiam