MENU

Forum - SPORT

SPORT

SPORT

wiec.... nic nie znalazlem w sumie na temat sportu jaki uprawiacie lub chcielibyscie uprawiac ....piszcie. Ja uprawiam MMA od kilku lat, i wszystko jest oki, tylko niewiem czy ze wzgledu na strach przed uszkodzeniem zdrowego oka daje z siebie 100%, staram sie calym soba,ale pewna blokada pozostaje,czy ma ktos podobny problem? i jak sobie z tym radzi.

SPORT

Ja trenuje Martial Arts Tricks od 5 lat, takie połączenie gimnastyki sportowej ze sztukami walki. Lekarze odradzali, wogole schylania sie i siłowni, może i nie powinienem, ale coś trzeba robić hehe :) Pozdrawiam

SPORT

Cześć wam. 

Ja trenuje kolarstwo MTB i Szosa - czyli jedną z najcięższych dyscyplin sportowych :)

Jest większa satysfakcja jak wygrywa się czasem ze 100%'towo zdrowymi rywalami. 

Blokady nie mam, aczkolwiek mam więcej wyobraźni i nie ryzykuję aż tak co czołówka stawki. Wiecie speed blisko 50 abo i więcej po płaskim na starcie kolesie ubrani tylko w koszulkę i spodenki + kask (bo głowa najważniejsza), wszyscy blisko siebie, nawierzchnia śmiga o problem bardzo łatwo w takim tłumie i tak blisko siebie, mniej i bardziej doświadczonym kolarzom upadki też się przytrafiają co jakiś czas - średnio rocznie 1-3 gleby fest które się zapamiętuje do końca życia więc to nie byle upadek tylko porządne siniaki i szlify, nio i do tego  pełno mniejszych wywrotek :) W każdym bądź razie to standard, ważne że kask ratuje życie (mi już 2 razy uratował).

 Mój paradoks taki że: "Byłem zawsze zwolniony z W-F z powodu oka i nie ćwiczyłem wcale w szkołach, choć bardzo chciałem, a teraz ze mnie taki wysportowany kozak :)"

Z perspektywy minionego czasu aż sam w to nie wierze - chyba właśnie po to są te puchary/dyplomy/medale żeby właśnie po upływie czasu uświadomić sobie co właściwie człowiek zrobił i czego dokonał biorąc udział w prawdziwych sportowych imprezach dla sportowców nie dla jakiś inwalidów, a to podnosi bardzo na duchu. Ogólnie zaczynam myśleć o czymś w stylu IRON MAN ale boje się biegania na dystansie 30km, z pływaniem myślę że bym sobie poradził z rowerem tym bardziej. 

 Ogólnie lekarze okuliści mówią żeby się nie przemęczać itd. mam to gdzieś, wole mieć dobra formę i ważyć tyle ile mi się podoba i ani 500gram więcej :)))

Oglądając NK i swoich rówieśników odechciewa mi się na nich patrzeć. (większość to miśki po około 100kg). Więc mam motywację żeby ćwiczyć dalej. 

 

SPORT

Mam to samo. Zawsze byłem zwolniony z WF-u, a teraz nie wyobrażam sobie  życia bez roweru MTB.

Pozdrawiam kolegę :-)

 

SPORT

od 12 lat tancze profesjonalnie taniec wspolczesny i kontakt impro

lekarze odradzali, a nawet strasznie krzyczeli jak bylam mala, ale ja nie moge przesiedziec calego zycia

mam tylko jedno zycie

SPORT

Czesc!!!

Ja akurat wzrok stracilem w prawym oku w wieku 10 lat wiec niestety lekarzy sie wtedy sluchalem i rodzicow rowniez :P zaczalem wtedy plywac i dobrze mi to szlo az wkoncu to pokochalem, pozniej przyszly wszelkie mozliwe inne sporty wodne a od poltora roku cwicze regularnie na silowni. Do tego zawsze jezdzilem na rowerze (tak dla siebie nie jakos wyczynowo) biegalem, gralem z kolegami w siate, noge itd.  Kvartz ja rowniez interesuje sie MMA i mam 2 dobrych kumpli ktorzy trenuja i paru innych znajomych w sportach walki i zawsze im tego zazdroscilem bo tez bym chcial jednak mialem wpajane od malego ze mam chronic glowe od jakichkolwiek urazow i nie bic sie itd wiec niestety nigdy tego nie sprobowalem. Tzn u mnie jest taka sprawa ze moze kiedys bedzie sie dalo operowac moje oko i dlatego nie chcialbym bardziej uszkodzic siatkowki co mogloby przekreslic taka szanse

SPORT

A ja mam takie pytanko w zwiazku ze sportem. Czy orientujecie sie moze, kiedy po operacji (ja mialam akurat ewisceracje) mozna juz cwiczyc? Mialam ja 2 miesiace temu i chcialabym troche na silownie zaczac chodzic (glownie rowerek, steperek, bieznia). Wiem, ze powinnam o to lekarza zapytac, ale nie bylo nawet jak:/

SPORT

Hej, wydaje mi sie ze z tym pytaniem jednak trzeba sie zglosic do swojego okulisty...choc jezli nie mialas z gory narzuconych zakazow itp.mozesz sie powolu roztrenowywac :) ale to tylko moja opinia,i skorzystasz na swoja odposiedzialnosc. Pozdrawiam :) 

SPORT

Pytanie faktycznie powinno zostać skierowane do lekarza, ale ja tak może z mało podobną kwestią, ale wydaje mi się, że mogę ją tu poruszyć. 

Ja systematycznie chodzę teraz na siłownie, wcześniej grałem w piłkę ręczną, ale musiałem odpuścić-kontuzja niestety :( 

Potem zaczęły się problemy z wagą i rzeźbą ciała, stąd też zainwestowałem w karnet na siłownię. Teraz zastanawiam się, czy nie pomóc sobie trochę jakimiś preparatami, bo wiem, że sporo osób je stosuje. Wy jak myślicie? Ciekawie propozycje znalazłem tutaj: [spam-link]

Jak myślicie, ma to sens? 

SPORT

Jak nie odżywiasz się odpowiednio, to nic Ci to nie da. A każdy spalacz to kasa wyrzucona w błoto.

 

SPORT

 

Cześć! Ja trenuje pływanie. Biorę udział w zawodach na poziomie krajowym w zawodach dla osób niepełnosprawnych gdzie aby była rywalizacja bardziej sprawiedliwa jesteśmy dzieleni na kategorie wedłóg stopnia niepełnosprawności tak jak na Igrzyskach Olipijskich. Moja kategoria to S12. Dla tych którzy nie widzą lub  widzą bardzo słabo jest super pomoc która polega na tym że na końcu basenu czeka na pływaka osoba z drążkiem który ma na końcu kulke ze styropianu y tym że drążkiem dotyka pływaka głowy przed samym dopynięciem do ściany basenu aby pływak się z nią nie zdeżył. Dla mnie to bardzo pomocne ;)Pozdrawiam i zachęcam do pływania:)