MENU

Forum - jak niewidome oko będzie wyglądać sie po latach?

jak niewidome oko będzie wyglądać sie po latach?

jak niewidome oko będzie wyglądać sie po latach?

moja córcia ma 10 m-cy. Urodziła sie z cesarki po zatruciu ciążowym, z zapaleniem płuc. To prawdopodobnie to jest przyczyną tego że nie widzi na 1 oko.

 mam pytania - zwłaszcza do osób, które mają ten typ zaniewidzenia albo rodziców takich dzieci: 

w wypadku gdy od urodzenia jedno oko nie przewodzi sygnału do mózgu (jasna plamka żółta i brak reakcji na światłow jednym oku, oko poza tym ze nie działa wygląda na zdrowe + nasladuje ruchy i reakcje zdrowego oka) jak zachowa sie potem:

1/ czy takie oko rośnie normalnie jak widzące? czy ma tendencję do "zatrzymania" swojej dzieciecej wielkości?

2/ teraz nieco zezuje, ale nie zawsze - czy bedzie bardziej zezować?

3/ czy jesli problemem bedzie to ze sygnał po prostu nie dochodzi po nerwie czy takie oko tyle że nie funkcjonujące moze sobie mieszkać w oczodole i nie bedzie robic problemów (stany zapalne). 

pytam bo pierwsza lekarka jaką spotkałam na swej drodze ogólnie zbyła nas i potraktowała jak powietrze, mówiac tylko że nic sie nieda zrobić, bo nie ma reakcji na światło. 

jak niewidome oko będzie wyglądać sie po latach?

Coś widzę że nikt się nie wypowiada. Ja tam nie wiem o co chodzi nigdy się z tym nie spotkałem.

jak niewidome oko będzie wyglądać sie po latach?

Witam!

Ja przestawałam widzieć na lewe oko sukcesywnie od 4 lat. Teraz mam 29 lat. Z własnego doświadczenia powiem tyle, że niestety oko się zmienia. Napewno chore oko będzie zezowało, z czasem coraz bardziej. Ale chyba nikt nie odpowie jak to będzie z Pani dzieciaczkiem - czas pokaże. Można na forum wyczytać też, że na chorym oku pojawia się też zaćma, co napewno nie poprawia estetyki. Ja jak narazie zaćmy nie mam:)

Nie warto martwić się na zapas, to napewno nie pomoże:)

Ale rozumiem Pani pytania, bo sama sobie je zadaje i zadawałam też lekarzom. Ich odpowiedzi są wymijające. Nie są w stanie powiedzieć, jak będzie wyglądało oko w przyszłości. Ja narazie walczę o to, żeby w ogóle zostało na swoim miejscu:)

Zyczę powodzenia i dużo cierpliwości:)

Sciskam mocno:) Kaśka

jak niewidome oko będzie wyglądać sie po latach?

Ja na swoje oko tazke nie widzialam od malego.Oko zezowalo,zadnych stanow zapalnych nie mialam,az do dnia w ktorym sie uderzylam w glowe.Dostalam jaskry pourazowej,trza bylo oko usunac.Lekarz ktory mnie "prowadzil"w szpitalu powiedzial do moich rodzicow,ze to oko i tak trzeba by bylo predzej czy pozniej usunac,tym urazem ja to przyspieszylam.Pozdrawiam

 

http://www.bobasy.pl/serduszka2--->WsZyStKo Co WaŻnE!!!

jak niewidome oko będzie wyglądać sie po latach?

Nic się nie martw!!!!

J mam  zaćme wrodzoną od urodzenia i mam już 27 lat.

Żadnych zmian nie widać u mnie w oku jest tak jak było, troszeczkę ucieka mi czasami w lewo ale żadko.

Ogólnie jest tak samo jak przed laty!!!!!

Pozdrawiam

Przemo ::))))

jak niewidome oko będzie wyglądać sie po latach?

Ja nie widzę od 6 lat, jestem po 4 zabiegach w tym usunięcia zaćmy (z tym, że mam jakieś tam poczucie światła) i jak narazie oko wygląda tak samo jak to widzące. I oby to trwało jak najdłużej.

jak niewidome oko będzie wyglądać sie po latach?

Mam koleżankę, która nie widzi od urodzenia. Jej oko wygląda normalnie. Natomiast ja przestałam widzieć kiedy miałam 14 lat. (Nie widzę 18 lat) Na początku wyglądało normalnie, ale z biegiem lat zaczeło bardzo zezować. Weszła zaćma. Kosmetycznie na pewno nie wyglądało najlepiej

jak niewidome oko będzie wyglądać sie po latach?

witam. ja jestem takim jednoocznym dzieckiem i postaram sie odpowiedziec na pani pytania,ale wiadomo, kazdy jest inny, i u pani corki moze to wygladac inaczej :)

1) u mnie jest roznica, prawe jest mniejsze od lewego

2)u mnie zezuje od zawsze, ale nie zauwazylam, by z wiekiem sie to poglebialo

3)hm...no, moje oko siedzi w oczodole ;) czasami piecze i mocno czerwienieje, ale czesto wyglada w miare normalnie (zwlaszcza, ze nosze okulary i na pierwszy rzut oka nie widac roznicy) 

jak niewidome oko będzie wyglądać sie po latach?

czesc wszystkim

i od razu dziekuje za wszystkie posty!

 Pomimo tego ze 1. lekarka stwierdzila ze "dzieck absolutnie nie widzi, nawet swiatła i nie ma sensu męczyc jej wizytami u kolejnych lekarzy", szukalismy pomocy u innych. Trafiłam na dr. Matuszewską w Szpitalu Górniczym w Sosnowcu która zakropliła oko 7 razy po czym wybadała je dokładnie. Teraz zalepiam dziecku oko codziennie i moi drodzy Marcysia widzi!!!! Nie wiem czy to cud jakiś czy co, ale z tym zalepionym okiem bawi się, chwyta koci ogon (bardzo ruchliwy :) !), wybiera i okruszki biszkoptów ze stołu. Ogólnie jest tez poprawa w zeziku.

 Nawet gdyby nie widziała na oczko kochałabym ją tak samo i zapewne nie utrudniałoby jej to zycia jakoś dramatycznie, ale na szczescie w ogole na razie nie ma co sie nad tym zastanawiac. Widzi i juz. :)

Wszystkim którzy udzielili mi informacji bardzo dziekuje. 

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę Wam wszystkim tutaj wszystkiego co piękne i dobre!

agata 

jak niewidome oko będzie wyglądać sie po latach?

Hejqa

ostatnio też zastanawiam się jak będzie wyglądać niewidzące oczko mojej córeczki po latach...

Otóż na dzień dzisiejszy czasem chore oczko ucieka w zeza, jest troszke mniejsze, ogólnie lewe połowa twarzy zdaje się byc deczko mniejsza.

Co do tego zeza, w szpitalu w Witkowicach dr Pająk powiedziała nam, zę z biegiem czasu to oczko będzie mocniej zezowało i dla poprawienia wyglądu będzie można zoperowac zeza. Nic wiecej nam nie powiedziano. Dziś zastanawiam się czy niewidome oczko "mętnieje"? czy się zapada w oczodół? Czy chetniej do takiego oczka "przyplątują" się choroby? i czy samo niewidzenie moze być powodem do enukleacji czy dopiero jak zaczyna sie cos dziac niedobrego lekarz sugeruje zabieg?

Przepraszam , że aż tyle pytań... Ale jak to wygląda u was ?

Pozdrowionka

jak niewidome oko będzie wyglądać sie po latach?

Chyba już znalazłam odpowiedzi :)