MENU

Forum - Jednooczna półtoraroczna dziewczynka , pojawił sie zez.

Jednooczna półtoraroczna dziewczynka , pojawił sie zez.

Jednooczna półtoraroczna dziewczynka , pojawił sie zez.

Witam!   Jestem mamą Julci [ półtora roku] , córka urodziła się przedwcześnie z oczkami było wszystko wporządku , po pół roku okazało się że w jednym oczku jest PHPV i całkowicie odklejona siatkówka, córcia  niewidzi na to oczko i już niebędzie widzieć niema na to szans[ dodam że poruszyliśmy niebo i ziemie] oczko to jest mniejsze niż zdrowe, w drugim oczku widzącym ma krótkowzroczność i wada -2 nosi okularki... od pewnego czasu zdrowe widzące oczko zaczeło zezować ,[ ucieka do środka] jest też lekki oczopląs , strasznie się martwie... lekarze napominają coś o operacji ...

czy może ktoś z was spotkał się z podobnym przypadkiem ? czy tego zeza można skorygować np ćwiczeniami ortooptycznymi zamiast operacji ?

Czy widzące oczko jest bezpieczne i niegrozi mu utrata wzorku ? 

 

z góry dziękuje za odpowiedzi , pozdrawiam serdecznie

Jednooczna półtoraroczna dziewczynka , pojawił sie zez.

Witam:) Troszkę późno znalazłam ten post, ale długo nie odwiedzałam tej strony. Jestem mamą 8-letniej Oliwki, która urodziła się wcześniakiem z wieloma problemami, w tym problemami z oczami. Prawe oko ma niedorozwój tęczówki, siatkówki i naczyniówki, małoocze i także nie widzi na to oko. Jak miała 2 latka pojawił się zez zbieżny w chorym oku i dopiero po wielu poszukiwaniach i odwiedzeniu wielu specjalistów trafiliśmy do dr Wójcik w Krakowie, która przeprowadziła 1 lipca tego roku operację. Niestety czeka nas jeszcze jedna i cały czas mam nadzieję, że zez u córki nie powróci mimo niewidzenia, i że oko mimo małoocza będzie rosło i nie będzie miała Oliwka deformacji twarzy, ponieważ chciałabym jak najdłużej odwlec czas wkładania jej epiprotezy. Wolałabym aby to nastąpiło wtedy, kiedy będzie już świadoma na tyle, że sama będzie chciała ją mieć. A jeśli chodzi o zeza u Twojej córeczki to proponuję wizytę u dr Wójcik. Ma gabinet na ulicy Bociana i jak na razie jestem z niej zadowolona. Zresztą zapewniała mnie, że mimo wady oka Oliwki zez nie powróci. Niestety Pani Doktor przyjmuje tam prywatnie w poniedziałki i czwartki. Życzę powodzenia i może jeszcze uda nam się porozmawiać. Pozdrawiam:)