MENU

Forum - ropiejące oczko z epi

ropiejące oczko z epi

ropiejące oczko z epi

Witam,

Proszę o poradę, moj synek, obecnie niespełna 7 latek stracił lewe oko w wieku 2,5 roku w wyniku siatkówczaka. Problem polega na tym, iż poszedł do szkoły a oczko bardzo czesto mu zachodzi ropą, sam jeszcze nie umie myć oczka, panie w szkole nie zawsze wpuszczą mu krople i wygląda często nieciekawie. zastanawiam się czy może ja źle pielęgnuje mu oczko, czesto robi sie mu równiez zapalenie i proteza 'wybałusza' sie, wtedy nawet go do szkoły nie puszczam. Czy to normalne? Epiproteze przemywam solą fizjologiczną, używam gazików (nie jałowych), oczko tez obficie przemywam solą, moze jest jakies znaczenie jakiej soli fizjol sie uzywa? Prosze o rade.

ropiejące oczko z epi

Jak ropieje to proponowałabym do lekarza bo może byc jakas infekcja. warto, żeby synek wyrobił sobnbie nawyk nei dotykania oka-wiadomo brudne ręce, bakterie... może tez epi przestała pasowac i warto ją zmienić?

ropiejące oczko z epi

witam.mojemu synkowi też często ropieje oczko.teraz dostałam pierwszy raz maść ale ona na trochę pomogła. mam taki problem nie mogę znaleść dobrego lekarza z radomia.wydaje mi się że w oczodole coś urosło obok gałeczki ale ten lekarz nie wien co to jest. może tak powinien ten oczoduł wyglądać. proszę o poradę.

ropiejące oczko z epi

Ja noszę epi stosunkowo krótko, bo dopiero od miesiąca mam właściwą.  przy 2 modelujących nic się nie sączyło, praktycznie żadnej wydzieliny. a przy właściwej ciągle wydzielina się zbierała i to dużo. też miałam wrażenie, że wydzielina "wypycha" epi po kilku godzinach od przemycia. wieczorem wręcz się wylewała. jest troszkę za duża i zmieniono mi kształt więc myślałam, że muszę się przyzwyczaić i dlatego więcej wydzieliny na epi i pod.

podczas przeziębienia kilka dni temu pojechałam z bardzo mocno podrażnionym i ropiejącym okiem na ostry dyżur. oczywiście stan zapalny i maść z antybiotykiem.

po 3 dniach stosowania maści (oczywiście bez epi:() przestało ropieć i wróciła biel:)

dziś znów założyłam epi i było ok. poza swędzeniem nic się nie sączyło i nic nie wypychało do wieczora i oko bez zmian po zdjęciu.

może i u Was jest podobnie, a w szkole wszystko brudne zwłaszcza ręce. mi to sączenie bardzo przeszkadzało i ciągle w oku "dłubałam" bo nie mogłam się powstrzymać:), a co dopiero 7 latek:)

pozdr i zdrowia życzę

ropiejące oczko z epi

Witam.

Mam poradę dla wszystkich zmagających się z ropiejącą epi. Nasz syn Kuba stracił oko przez nowotwór, operacja usunięcia gałki przeprowadzana była w Niemczech i tam lekarz oraz protetyk zalecili stosowanie maści BEPANTHEN, AUGEN-UND NASENSALBE -maść do oczu i nosa, dostepna w małych 5g tubeczkach. W Polsce takich maści nie ma ale jeśli ktoś ma możliwość to zachęcam do sprowadzenia poprzez znajomych lub rodzinę z Niemiec. Maść należy lekko rozsmarować na wierzchu protezki, żeby był poślizg bo żadne krople nie nawilżą protezki na dłużej, można ją stosować zawsze bez obaw, nie grozi to żadnym przedawkowaniem.

Pozdrawiam,

Sylwia

ropiejące oczko z epi

Witam.

Mam poradę dla wszystkich zmagających się z ropiejącą epi. Nasz syn Kuba stracił oko przez nowotwór, operacja usunięcia gałki przeprowadzana była w Niemczech i tam lekarz oraz protetyk zalecili stosowanie maści BEPANTHEN, AUGEN-UND NASENSALBE -maść do oczu i nosa, dostepna w małych 5g tubeczkach. W Polsce takich maści nie ma ale jeśli ktoś ma możliwość to zachęcam do sprowadzenia poprzez znajomych lub rodzinę z Niemiec. Maść należy lekko rozsmarować na wierzchu protezki, żeby był poślizg bo żadne krople nie nawilżą protezki na dłużej, można ją stosować zawsze bez obaw, nie grozi to żadnym przedawkowaniem.

Pozdrawiam,

Sylwia

ropiejące oczko z epi

tez stosowaliśmy wszelkie płyny, kremy, chusteczki itd.  I nic.... mały jest teraz w 1-szej klasie i już nie mamy problemu. wcale!!! Dzięki namowom jednego z forumowiczów pozbyliśmy się szklanej protezy. Mamy teraz akrylowa i nie mamy już problemow.   

ropiejące oczko z epi

witam

mój 7 letni syn też w wyniku retinopatii wcześniaczej jest jednooczny ( zanik prawej gałki ocznej ) i  mamy ten sam problem przy szklanej epiprotezie cały czas ropna wydzielina z oka kiedy przy akrylowych nie było problemu, zrobilśmy posiew teraz czekamy na wynik i ewentualnie zrezygnujemy z tej szklanej , bo cały czas leki i problem z wyciąganie.

ropiejące oczko z epi

i co się okazało?

pozdrawiam 


ropiejące oczko z epi

Coś w tym jest bo ja zmieniłam teraz na akrylową i też idę mam problemu z wydzieliną a przy szklanej to była masakra

Re: ropiejące oczko z epi


ewela86:

witam

mój 7 letni syn też w wyniku retinopatii wcześniaczej jest jednooczny ( zanik prawej gałki ocznej ) i  mamy ten sam problem przy szklanej epiprotezie cały czas ropna wydzielina z oka kiedy przy akrylowych nie było problemu, zrobilśmy posiew teraz czekamy na wynik i ewentualnie zrezygnujemy z tej szklanej , bo cały czas leki i problem z wyciąganie.

 

 Witam serdecznie. Chciałam zapytać czy szklana proteza powoduje że wydzielina w oczku jest obfita i problem z infekcjami, a przy akrylowej tego nie ma. Moja córeczka nosi szklaną protezę i problem z ropieniem pojawia się niestety bardzo często. 

ropiejące oczko z epi

Drodzy rodzice. Podajcie proszę namiar na dobrego protetyka dla dziecka. Dziękuje