MENU

Forum - ćwiczenia po operacji zaćmy podtorebkowej

ćwiczenia po operacji zaćmy podtorebkowej

ćwiczenia po operacji zaćmy podtorebkowej

Witam, 9 mc temu moja córcia miała operacje zaćmy podtorebkowej tylniej oka prawego.Na chwile obecną widzi bardzo słabo jeszcze, przez 6 dni w tygodniu ma zaklejone oczko zdrowe, by chore moglo samodzielnie pracować. Chodzimy co 3 mc (kolejki)  na ćwiczenia pleoptyczne . Czy ktoś wie co mogę jeszcze zrobić? Moze można jakieś cwiczenia wykonywac samemu, moze  sa jakieś zabawki czy aparatury do samodzielnego pobudzania leniwego oczka. Wiem, ze corcia nigdy nie bedzie widziala tak, jak okiem zdrowym ale nawet wegług pani Profesor prowadzącą córke poprawa jest za mała. Czy wie ktoś jak moge jeszcze jej pomoc???

ćwiczenia po operacji zaćmy podtorebkowej

Nie wiem, gdzie mieszkacie. My jesteśmy z Gdańska i w Sobieszewie jest Ośrodek Wczesnej Interwencji (szukaj w googlach), który bardzo pomógł nam zastartować z rehabilitacją. Nie wiem też ile Twoja Córcia ma. My zaczynaliśmy plastrowanie w wieku 10 miesięcy. Ważne były na początek wyraziste zabawki, kontrastowe kolory, podświetlanie. Kupiłam też kolorowe kulki i kamyczki, (służą podobno m.in.do dekoracji ogrodów)  oraz żelowe kulki do doniczek i chociaż synek był mały bawiłam się z nim tymi kulkami (m.in. w wodzie)- szukał kulek ręką i starał się też wychwycić wzrokiem. Jak już nie mogliśmy wytrzymać w domu to chodziliśmy po supermarkecie żeby miał więcej bodźców albo po galeriach handlowych- wypatrywał wtedy samochodów na monety i w ten sposób starałam się ocenić widzenie do dali. Teraz pracę za nas robi głównie przedszkole i jak oglądam zdjęcia, mały radzi sobie nieźle. Wytrwałości życzę :-)