MENU

Forum - Laseroterapia przy leczeniu Retinopatii wczesniaczej a sport

Laseroterapia przy leczeniu Retinopatii wczesniaczej a sport

Laseroterapia przy leczeniu Retinopatii wczesniaczej a sport

Witam, jestem mamą chłopca, który urodził się w 29 tygodniu ciąży. Wykryto u niego retinopatię i zastosowano laseroterapię. Obecnie syn ma 7 lat i jest zapalonym kibicem i chciałby trenować piłkę nożną. Obecnie występuje u niego astygmatyzm i w konsekwencji laseroterapii syn  delikatnie nie dowodzi na jedno oko.

Szukam odpowiedzi na pytanie czy można mu umożliwić takie treningi i czy będą one dla jego wzroku bezpieczne? 

 

 

Laseroterapia przy leczeniu Retinopatii wczesniaczej a sport

Witam, są treningi na wzrok np z długopisami jeden bliżej nosa drugi dalej i trenuje się tak, że z bliska wpierw patrzysz potem. Na dał, albo przybliżanie z dali do. Nosa dlugopisu, jest, więcej ćwiczeń, ale pani by musiała zobaczyć w internecie , lub zapytać optometrysty, ja ćwiczę 5dni w tygodniu , i 2 dni przerwy w pierwszy dzień zobaczyłem już poprawę, trenowałem miesiąc potem jak mi się poprawiał wzrok niestety już zrezygnowałem., ponieważ nie chciało mi się trenować systematycznie, teraz powróciłem. Znowu do ćwiczeń i chce. ZOBACZYĆ bo ponoć po 1 miesiącu widać dużą poprawę, do. 3 miesięcy a nawet do. Roku może być poprawa znaczna i dłużej, można też. Ćwiczyć oczy okoruchy po okręgu tylko trening, żeby pomógł musi być systematyczny i trenowac 5dni w tygodniu warto udać się też do dobrego. Optometrysty pozdrawiam.