MENU

Forum - WYMIANA PROTEZY

WYMIANA PROTEZY

WYMIANA PROTEZY

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Jestem mama 11 letniej Gabrysi, króra wieku 2,5 roku miała usuniętą gałkę oczną po retinoblastomie.

Po wymianę protezy jeździliśmy w miare upływu czasu w zależności jak szybko rosła, natomiast przez ostatnie trzy lata urosła nie zawiele. (I tak jest wysoka juz bałam sie nie przestanie rosnąć 11 lat a 163 wzrostu :))

I tu pojawia sie moje pytanko, które jakos na dniach sie urodziło ile taka proteza może byc niewymieniana ???A dodam , że nic z nią póki co się nie dzieje ??

Proszę o informacje jak często wymieniacie protezy????

 

 

WYMIANA PROTEZY

witam!!!

jestem mamą znacznie mniejszego dziecka(Daruś - 6 lat) i z tego co wiem,to proteze wymienia sie w zależnośći od potrzeby,np. kiedy dziecko jest malutkie to nawet co pare miesięcy,potem tak jak my co pół roku i z refundacją nie ma problemu.POZDRAWIAM 

WYMIANA PROTEZY

Moja córka urodziła się z wrodzonym brakiem gałki ocznej. Obecnie ma 2,5 roku - nosi proteze modelującą co prawda, ale wymieniamy ją średnio co 3 miesiące na większą. Jutro jedziemy do Krakowa na wizytę i nie wiem czy dostanie kolejną większą modelującą czy końcową epiprotezę.
Pytałam kilka razy i u takiego dziecka, które rośnie mniej więcej raz w roku powinno się sprawdzić czy nie potrzeba większej, bo dziecko cały czas rośnie i oczodół również!