MENU

Forum - Problem z wysokim cholesterolem, mieliście?

Problem z wysokim cholesterolem, mieliście?

Problem z wysokim cholesterolem, mieliście?

Witam. Niby mam wysoki cholesterol całkowity i poziom trójglicerydów, ale lekarz zaordynował jednie "zmianę trybu życia i diety". Łatwiej oczywiście powiedzieć niż wykonać, ale nie o tym chciałem. Chodzi mi o to, że nie przepisał mi żadnych lekarstw na ten cholesterol. Z tego co zacząłem czytać w internecie to różnie ludzie sobie z tym radzą. Oczywiście dieta to punkt wyjścia, ale jest tez sporo suplementów typu http://www.bcaa.pl/olimp/gold-omega-3-sport-edition-120kaps.html czy też ziół lub innych preparatów ziołowego pochodzenia - i nie wiem, brać, nie brać? Konsultować się z innym lekarzem? Na razie jestem w kropce, ale też z drugiej strony nie chcę tego tak zostawić bo zdrowie jest jednak dla mnie ważne. Mam różne obciążenia rodzinne (genetyczne) i nie mogę bagatelizować pewnych spraw, z drugiej strony nie chce żeby ktoś mnie brał za hipochondryka.

Problem z wysokim cholesterolem, mieliście?

Podobno czerwona herbata obniża cholesterol, lepsze są naturalne sposoby:)

Problem z wysokim cholesterolem, mieliście?

Witam..

Od kilku lat systematycznie biorę leki na wysoki cholesterol. Hipercholesterolemia- tak ładnie się to nazywa i u mnie to był wynik 460.Teraz po 5 latach jest to na poziomie 200-260.Oczywiście  dieta śródziemnomorska to super sprawa , bo i smaczna i zdrowa. Niby staram się, ale kocham jednak nasze ,, polskie jedzonko'', dlatego grzecznie biorę codziennie Roswerę- tabletki. Świetną sprawą jest też oczywiście ruch i naprawdę daje efekty, ale to mi ostatnio nie wychodzi ze względu na oczy. To zapewne indywidualna sprawa i  pewnie metody naturalne były by najlepsze, ale chyba warto to skonsultować u innego lekarza, bo z podejściem do tego też jest różnie.No i jeszcze zapomniałam, że leczenie może zależeć od wieku , tak pomyślałam. Ja w momencie rozpoznania miałam 46 lat.  Cuda potrafi zdziałać codziennie rano szklanka świeżego soku z grapefruita-smacznego i polecam wizytę u innego lekarza.

Pozdrawiam - nie hipochondryczka Uśmiech