MENU

Forum - Witajcie!!!

Witajcie!!!

Witajcie!!!

Jestem mamą 7-letniego synka, który urodził się w 27 tyg. Długo przebywał w inkubatorze..na lewe oczko widzi tylko kontury i światło..Prawym, w szkłach korekcyjnych widzi w miarę dobrze..

Do czasu, gdy chodził do przedszkola, problemów było niewiele..teraz w szkole /chodzi do społecznej/ jest kiepsko..ma problemy z pisaniem, rysowaniem, na wf., nie moze tez podobnie do rówieśników szalec na przerwach...coraz częściej jest odsuwany..a ja nie wiem jak mu pomóc..i eech!

Czy sa tu rodzice, lub ktos, kto ma podobne problemy? Dodam, że intelektualnie nie jest ok, a nawet lepiej. I własnie z tego powodu nie zostawiłam Go w przedszkolu..teraz żałuję..

Pozdrawiam serdecznie i życze siły, bo terz wiem, jak bardzo jej trzeba.. 

Witajcie!!!

Witaj serdecznie

Łączy nas to, że mamy dzieci w podobnym wieku. Niestety, nijak Ci pomóc nie mogę, przypominam sobie jednak, że ktoś już tu na forum pisał o tym, że też ma dziecię w podobnym wieku z podobnymi problemami. Życzę Wam wytrwałości, siły i jak najmniej kłopotów.  

Witajcie!!!

Dziekuję Ci, KornelioUśmiech!!!
Już sama nie wiem, gdzie szukać pomocy..wiem, że są jakieś metody usprawniania, pomoce dyd..,którymi mozna wspierać się właczając dotyk, zajęcia usprawniające zmysły-tylko gdzie?
PZN nastawione głównie na niewidzących..przynajmniej w małm miescie..Pozdrawiam serdecznie

Witajcie!!!

Witaj! Najlepiej pomocy szukać w szkole, w której powinien pracować reedukator. Jeżeli nie ma takiej osoby, to zgłoś się do pedagoga szkolnego, najlepiej gdyby pokierował Cię do poradni psychologiczno - pedagogicznej. Są tam specjaliści, którzy pomagają właśnie takim dzieciom w nauce. Prowadzą zajęcia reedukacyjne i wspomagają się różnymi metodami, np. kinezjologią edukacyjną, dobrze gdyby przeprowadzili z Twoim synkiem trening wzrokowy.

Pozdrawiam serdecznie!