MENU

Forum - Soczewka protetyczna

Soczewka protetyczna

Soczewka protetyczna

Czesc,

Mam pytanie czy ktos z forumowiczow wie gdzie mozna w Warszawie   (najlepiej ale nie bede sie upieral)  zamowic soczewke protetyczna (znaczy taka kolorowa z namalowana zrenica) oprocz "ACL Okulisci"? 

 

Kiedys nosilem soczewki sprowadzane przez ACL; na poczatku starczaly na rok, pozniej coraz krocej, pomimo odbialczania w pelnej opcji. W koncu przestalem uzywac, bo jakies zapalenie sie wdalo a bylo to juz pare ladnych lat temu.

 

Teraz znow zapragnalem cos ubrac na oko i odwiedzilem ACL z nadzieja, ze postep technologiczny zajal sie problemem. Powiedziano mi, ze nie dosc, ze soczewki sie nie zmienily to jeszcze wybor dostepnych kolorow sie skurczyl, bo producent costam costam.

 

Na dodatek, na moje pytanie czy taka soczewka wogole "sie przyjmie" (bo to zapalenie bylo, bo rogowka juz nie taka ladna, itp) pan lekarz odparl cos w stylu "pan sobie kupi to pan sobie zobaczy". W sumie rada calkowicie prawdziwa tylko nie do konca fajna, jak to ustrojstwo 1000 zl kosztuje.

 

Wiec, jak ktos mial podobny problem i chcialby sie podzielic to bylbym wdzieczny. 

 

Pozdrawiam

Soczewka protetyczna

czesc :) moja rogowka tez nie jest 'ladna' i nosze soczewke. zaden z domyslnych kolorow w ACL mnie nie zadowolalal. swoja zamowilam u dr Grabowskiego w Krakowie na Florianskiej (Zaklad Optyczny Voigt). troche daleko, bo jestem z Warszawy, ale byla robiona na wzor zdrowego oka i jestem b. zadowolona z efektu. czasami z lekka mnie cos tam uwiera, ale zazwyczaj czuje komfort. zreszta jak nie nosilam soczewki tez czasem czulam jakis dyskomfort, teraz chyba czuje go nawet rzadziej. w ogole jakies problemy z okiem (w sensie minimalnych dolegliwosci) pojawily sie po trzydziestce (wypadek mialam w trzecim roku zycia). i bielmo zaczelo byc coraz bardziej widoczne, stad pomysl na soczewke.

Soczewka protetyczna

a jeszcze mam pytanie. w jaki sposob poznajesz, ze soczewka przestaje byc ok? to moja pierwsza soczewka i nie wiem jak to poznam?

Soczewka protetyczna

Znalazłem dość interesującą, przynajmniej mnie, ciekawostke. Zobaczcie :)                                   http://www.youtube.com/watch?v=83LuPGpYVBI&feature=related

http://www.brightocular.com/

Wydaje się to być ciekawą alternatywą dla osób z bielmem, bliznami na oku. :) Ciekawe...

Soczewka protetyczna

troche przerazajace ;) nie obejrzalam do konca. w zyciu bym sobie tego nie zrobila na zdrowym oku! na powypadkowym jakby godny zaufania okulista mi cos takiego polecil moze tak, zeby bylo ladne na stale i zebym nie musiala nosic soczewki.

Pytanie do osob noszacych soczewke protetyczna:

czy chodzicie w niej na basen? ja sie boje. zauwazylam, ze od razu po zaaplikowaniu kropli do oczu ona sie odrobine przesuwa, poczym wraca na wlasciwe miejsce. i boje sie, ze na basenie by sie mogla zgubic albo co... sama nie wiem. jakie sa Wasze doswiadczenia?

zeby isc w niej pierwszy raz na joge tez sie musialam przelamac, ale jest zupelnie ok :) 

Soczewka protetyczna

lepiej bez soczewki, a okulary sobie na basen sprawić fajne ciemniejsze i tyle. a Co do zabiegu powyżej, to oczywiste ze glupota na zdrowym oku, ale w przypadku niewidzącego oka z blizna do poprawy wyglądu, jest to fajna opcja. :)

Soczewka protetyczna

dzieki za odpowiedz. tez mi sie wydaje, ze bezpieczniej bez soczewki. bo w sumie do plukania uzywam specjalnego plynu a nie wody, a podczas plywania jednak sie troche wody do oka wlewa.

Soczewka protetyczna

@od_nowa: Dzieki, chyba tez bede musial tak zrobic. Pamietam, ze pierwsza mialem dobierana w Katowicach i była super. Pozniej w ACL, już innej firmy, i koloru juz sie nie udalo dobrac tak fajnie.

 

Jak poznaje czy soczewka przestaje być ok.? Zaczyna mnie "uwierac", cos jak piasek pod powieka, co jest dla mnie chyba najbardziej irytujacym uczuciem na swiecie :)  Na poczatku zdarzalo mi się przespac noc bez zdejmowania i rano było ok. Jak już troche się "zuzyla" to zaczynala mi doskwierac w ciagu dnia.

Na Twoim miejscu poradzilbym sie lekarza, bo moje wrazenia mogą byc  juz mocno przeterminowane :)

 

A co do basenu, to raczej bym odradzal. Nawet nie tyle, ze spadnie (mi sie zdarzalo pare razy wpasc do wody i wytrzymala :) ) ale glownie dlatego, ze chlor Ci ja dosyc szybko zniszczy. Do wczoraj bym powiedzial, ze jak juz sie zalozy to sama nie spadnie (tez na poczatku miałem paranoje i przegladalem się w kazdej napotkanej witrynie ;) ) ale dzis znajomemu spadla podczas...gry w kosza. Sam już nie wiem :) Za czasow gdy nosilem to nie mialem, zadnych tego typu problemow a i sportowo się nie ograniczalem.

 

@Arek:  Może i to jakas rewolucja ale niestety nie dla mnie - mam niskie cisnienie w omawianym oku i żaden lekarz mi się na taki zabieg nie zgodzi

Soczewka protetyczna

mc confusign

no to juz mam pewnosc z tym basenem :) nie bardzo bym chciala zniszczyc soczewke za 2 K ;) a to dziwne, ze Twojemu kumplowi przy koszu wypadla, ja w swojej robie mostki, staje na glowie i sie trzyma, ale po tej historii juz na 100% nie pojde w niej na basen.

ja w swojej nie spie... no moze w dzien zdarza mi sie kimnac godzinke, ale na noc zdejmuje. pewnie jak uplyna niecale dwa lata od zrobienia pierwszej po prostu umowie sie, zeby dopasowac druga i licze, ze do tej pory dotrwa. uzywam plynu Aosept, ktory ma specjalny system, w ktorym plyn reaguje z platyna ktora jest w pojemniczku i ta platyna neutralizuje plyn w ciagu 6 godzin. optyk odradzil mi stosowanie zwyklych plynow (okreslajac je wash & go ;)) ktore ponoc skracaja zywotnosc soczewki. Acha, najpierw mialam plyn Monosept, ale ponoc go trudno dostac w Warszawie. ten pierwszy dostalam od optyka, inna marka, ale system identyczny. troche nudne o tych plynach, ale moze komus sie przyda :)

Soczewka protetyczna

Witam. Jestem od niedawna na tym forum jednak posty czytam już sporo czasu. Dziś właśnie umówiłam się na wizytę u dr Grabowskiego. Zobaczymy co tym razem wyjdzie z ta moją soczewką, bo w Bielsku - Białej niestety nie doczekałam się na jej zrobienie (o czym wspominałam w innym poście...). Mam nadzieję, że wszystko się tym razem poukłada. Jak już będę miała ją "na sobie", dam znać jak wrażenia ;)
Pozdrawiam!