MENU

Forum - "Komputer dla Homera 2010"

"Komputer dla Homera 2010"

"Komputer dla Homera 2010"

Cześć wszystkim:)

Wczoraj dostałam negatywną odpowiedź z PFRON-u w sprawie dofinansowania do komputera i oprogramowania z programu HOMER:(

Powód podali takie że: "Zgodnie z zasadami programu nie można wnioskować wyłącznie o zakup podstawowego sprzętu komputerowego i oprogramowania".

Nie wiem co o tym myśleć, jak dzwoniłam wcześniej do PEFRON-u (przed wypełnieniem formularza i załączników), to powiedzieli mi, że komputer mi się należy.

Co o tym sądzicie?...

Ja również dostałam negatywną odpowiedź z identycznym uzasadnieniem. Czyli wynika z tego że komputer można dostać jedynie ze specjalistycznym oprogramowaniem.

tak wynika, ja złożyłam z oprogramowaniem na razie nie dostałam odpowiedzi ale kto to wiedział i z czego wynika,ze nie można wnioskować o sam komputer - jaki przepis?/?

tak-przepis komputer dla Hpmera jest programem dla osób z uszkodzonym  wzrokiem w stopniu tak znacznym iż aby z niego korzystać potrzebują oni dodatkowego specjalistycznego sprzętu lub oprogramowania tj. mowy syntetycznej  monitorów   brajlowskich powiększalników itd jeżeli wnioskujecie o dofinansowanie standardowego zestawu komputerowego to możecie spróbować  z programu   Pegaz ale (jeszcze go nie ma w tym roku)

Pozdrawiam