MENU

Forum - wszczepienie soczewki i przeszczep rogówki gdzie?

wszczepienie soczewki i przeszczep rogówki gdzie?

wszczepienie soczewki i przeszczep rogówki gdzie?

Mój syn uległ wypadkowi 2 lata temu wskutek czego nie widzi na jedno oko.  Oko było tak zmasakrowane że lekarze twierdzą że cudem uratowano oko.  Oko jest bardzo uszkodzone przy urazie wypadła naturalna soczewka, na rogówce jest spora blizna po szyciu a na dodatek źrenica jest rozszerzona co jest skutkiem przerwania tęczówki. Byłam już u paru specjalistów, którzy raz twierdzą że nic się nie da zrobić, natomiast inni twierdzą że wszczepienie soczewki i przeszczepu rogówki można przeprowadzić dopiero po okresie dojrzewania. Szukam osób które miały lub mają podobny problem ponieważ coraz częściej słyszę głosy że taki zabieg można już spokojnie zrobić za granicą bez względu na wiek dziecka. Jeżeli macie jakieś informacje bardzo proszę o odzew.

wszczepienie soczewki i przeszczep rogówki gdzie?

Wiem że w spzitalu kolejowym w Katowicach-Ligocie zajmuja się przeszczepami rogówek, czy u dzicei-nie jestem pewna, nie jestem pewna też czy w klinice na ceglanej tez się tym nie zajmują. Można się skonsultować. Dużo zdrówka dla synka :)

wszczepienie soczewki i przeszczep rogówki gdzie?

przez pomyłkę wysłałam powyższy post dwukrotnie

wszczepienie soczewki i przeszczep rogówki gdzie?

Również miałam wypadek tak jak Twój synek, mam blizne na rogówce lewego oka a źrenica jest mocno rozszerzona tak, że teczówka jest przerwana. Miałam operacje w Krakowie oraz Sosnowcu. Wszyscy lekarze twierdzili i pisali 'w perspektywie przeszczep rogówki' ale dopiero w przyszłości. Robiłam dokładne badania na oddziale okulistycznym w Chorzowie, natomiast w 2007r w Katowicach na ceglanej i uslyszałam, że nic nie da się z tym zrobić Aktualnie mam dodatkowo zaćme pourazową w stanie początkowym i widze, że oko troche ucieka a wcześniej nie było to aż tak, lata uciekaja. Uważam, że w medycynie dużo zmienia się i też slyszałam, że spokojnie można takie cos zrobić tylko nie wiem jak wygląda ta sprawa w Polsce...Jeśli mogę spytać to z kim już konsultowałaś się?

wszczepienie soczewki i przeszczep rogówki gdzie?

Konsultowałaś się w Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. Świętej Barbary w Sosnowcu? tam jest poddodział okulistyki dziecięcej, przeczytałam, że mają kontrakt na przeszczepianie rogówki u dzieci, posiadają laser femtosekundowy, nie wiem natomiast jak jest z okiem po takim urazie, czy kwalifikuje sie do operacji tym laserem...

wszczepienie soczewki i przeszczep rogówki gdzie?

Byłam w CZD w Warszawie tam powiedzieli że nic się nie da zrobić. Prof. Kałużny z Bydgoszczy stwierdził że wszczepić soczewkę można za 5-6 lat jak syn przestanie rosnąć.

Dziś byłam "tylko" u optometrysty który naświetlił mi kilka spraw - jak dotąd żaden lekarz nie powiedział mi tyle co on. Należało by się skupić na wszczepieniu soczeki dzięki temu wada +20 d zostanie złagodzona a rogówka to jest temat na później.

A może uda mi się znależć poprzez forum osobę która miała identyczny problem?

 

wszczepienie soczewki i przeszczep rogówki gdzie?

Przeszczepy rogówki są również wykonywane w Klinice Okulistycznej na Szaserów w Warszawie. Wykonywane są zależnie od wskazań przeszczepy warstwowe oraz drążące.