MENU

Forum - ciąża i dzwiganie dziecka POMOCY

ciąża i dzwiganie dziecka POMOCY

ciąża i dzwiganie dziecka POMOCY

Proszę o pomoc wszystkie mamy borykające sie z tym problemem co ja. Nie widzę na jedno oko w drugim mam wadę ok -10 ( wada stabilna nie pogarsza sie itd) Jednak jak to przy takiej wadze wiadomo siatkówka słabsza itd. Jestem pod ciągłą kontrolą obwodu - wszystko za laserowano już dawno,  a od jakiego czasu jeżdżę tylko na konsolę dwa razy do roku. U swojego okulisty jestem co miesiąc. Niby wszystko jest dobrze ale planuje ciąże ( okulista nie widzi problemu, najwyżej będę leżeć w ostatnim trymestrze) Ale mnie nurtuje inna sprawa, czasem jak sobie przypomnę w nocy o tym to spać nie mogę. Jak już się doczekam mojego upragnionego dziecka to jak to jest z tym dźwiganiem ??  Jak sobie z tym radzicie?? Ustalone mam z mężem, ze absolutnie nie będziemy dźwigać/ nosić dziecka jak nie trzeba. Ale są taki sytuację ze będę musiała  je podnieść. Strasznie się tego boje. Podpowiedzcie mi coś proszę:(

ciąża i dzwiganie dziecka POMOCY

Sabrina, fajnie że poruszyłaś taki temat bo sama chciałam to zrobić. Ja co prawdfa na razie dzieci nie planuję ale często się zastanawiam, czy będę mogła je mieć. Sytuację mam identyczną jak ty. Ciąża to rzeczywiście mniejszy problem w porównaniu z tym, że maluszka nieraz się nosi, podnosi itd. Zdrowy noworodek waży ok 3-4kg a my podobno nie powinniśmy dźwigać powyżej 4 kg :(

ciąża i dzwiganie dziecka POMOCY

Miałam nadzieje, ze jest już tutaj ktoś kto posiada dzieci.Ale na razie milczy. Wybieram sie do okulisty w przyszłym tygodniu może mój okulista Krzysztof Ochalik  coś poradzi. Podobno są jakieś chusty do noszenia dzieci i wtedy nie czuć ich ciężaru.Kurcze szczerze strasznie się tym martwię :(((

ciąża i dzwiganie dziecka POMOCY

cześć dziewczyny, ja mam 3 dzieci, nie widze na 1 oko a na drugim w chwili obecnej mam -7,00. Po porodzie wzrok mi sie nie pogorszył, miałam wtedy -5,75. Moje bliźniaki za 4 dni skończą 5 lat, a moja wada zaczęła się pogarszać jakieś 2 lata temu, więc to jak same możecie stwierdzic nie miało zwiazku z noszeniem. Ja nosiłam synków, kiedy była potrzeba, nie miałam chusty czy nosidełka. Nie wiem nawet czy to w czyms pomaga. Wiem jednak, ze lepiej jest podniesc dziecko z pozycji siedzacej, czyli najpierw musi sie znalesc na kolanach, potem wstajecie z malenstwem, niz metoda na sztangiste ;) jesli rozumiecie o co mi chodzi :D

Ja zagladam tutaj co pare dni, jakby co to pytajcie :) 

ciąża i dzwiganie dziecka POMOCY

witam , jako fizjoterapeuta mogę doradzić metody noszenia dziecka - której nie angazuje caly organizm - tylko odpowiednie partie miesni ktore bedą jakoby amortyzowaly i zatrzymywaly wyrzuty cisnienia do oka

ciąża i dzwiganie dziecka POMOCY

Moja pięcioipółmiesięczna Córeczka waży 7kg i chociaż nie mogę/nie powinnam, noszę ją na rękach, bo nie wyobrażam sobie, by własnego dziecka nie wziąć w ramiona. Przecież nie trzeba z nim zaraz biegać, skakać czy tańczyć. Można usiąść trzymając je przytulone do siebie. Moja Córeczka intuicyjnie chyba czuje, że mama nie jest osobą właściwą, jeśli chodzi o tarmoszenie do góry. Zatem nie domaga się tego ode mnie. Wystarcza jej Tatuś, Dziadkowie i Ciocia. Moje oko widzi, bo tak mu nakazałam. Miało nie przetrwać ciąży, przetrwało. Miało rozsypać się po porodzie, widzi. I będzie widziało. A Michasia dostanie ode mnie tyle bliskości, ile będzie potrzebowała. I nie przyjmuję do wiadomości żadnego: "nie mogę". Nie zamierzam iść z życiem na żaden kompromis. Ostatnim, na który się z bólem wszystkiego zgodziłam, było cesarskie cięcie. Więcej nie ustąpię. Będę nosiła Maleńką, będę  biegała z nią po górach, będę skakała na bungee, a moje oko ma widzieć i basta!

ciąża i dzwiganie dziecka POMOCY

i tego ci życzę :)  ja też sobie nie wyobrażam nie uczestniczyć w życiu mych dzieci ... 

ciąża i dzwiganie dziecka POMOCY

Dziękuję wszystkim mamom za pomoc :)) Muszę przyznać, że Wasze wypowiedzi troszkę mnie uspokoiły :)

ciąża i dzwiganie dziecka POMOCY

Adi25- jak byś była taka uprzejma i kochana, byłabym wdzięczna za cenne wskazówki dotyczące dźwigania tj jak dźwigać aby nie obciążyć mojego oczka :) Bardzooooooo dziękuje.

ciąża i dzwiganie dziecka POMOCY

ja się dołączam do prośby :)

ciąża i dzwiganie dziecka POMOCY

Ok za 2 tyg ( czyli po sesji) napisze wiekszy tekst o tym, a poza tym raczej jestem mężczyzną :)

ciąża i dzwiganie dziecka POMOCY

upssssssss najmocniej przepraszam :) Ja na szczęscie już po sesji :)