MENU

Forum - wszczepienie epiprotezy

wszczepienie epiprotezy

wszczepienie epiprotezy

WITAM

JESTEM OSOBĄ JEDNOOCZNĄ OD PRAWIE 30 LAT-CHCIAŁABYM WSZCZEPIĆ EPIPROTEZĘ U DR JAWORSKIEGO-PROSZĘ O PORADĘ

wszczepienie epiprotezy

Epiprotezy sie nie wszczepia, epiproteze nosi sie na implancie, ktory jest wszczepiony do oczodolu. Implant wyglada jak kulka ping-pongowa, zabieg jest przeprowadzony w narkozie. W kilka tygodni po wygojeniu sie oczodolu mozesz udac sie do pracowni protetycznej i wykonac epiproteze, ktora imituje prawdziwe oko.

Nie napisalas, czy masz juz usuniete oko, czy bedziesz je dopiero usuwac. Jesli masz swoje oko, polecam wybranie sie do szpitala okulistycznego w Lublinie, tam robia te zabiegi na NFZ i nic nie placisz.

Ja dr Jaworskiego osobiscie nie polecam, kilka osob, w tym ja sama mielismy po operacjach przeprowadzonych przez niego sporo problemow i zadnej pomocy z jego strony, a jak zaczely sie klopoty, to jego zachowanie tez sie diametralnie zmienilo. No i jest bardzo drogi. To moja osobista opinia i moze ktos ma inna.

Pozdrawiam 

wszczepienie epiprotezy

Witajcie ponownie

Cały czas od ostatniego i jedynego wpisu czytałam to forum...i dzięki temu podjęłam słuszną na sto procent decyzje.... ponad 40 lat temu(gdy byłam malutka) miałam usuniętą gałkę oczną.W czerwcu 2012 u doktora Jaworskiego wszczepiono mi implant a ok.2 tyg. temu założyłam w Krakowie epiprotezę modelującą...teraz mogę już czekać spokojnie na epi ostateczną(grudzień Katowice).Bałam się czy po tak długim czasie uda się operacja, będzie to jakoś wyglądało.Na szczęście mimo początkowych komplikacji-stan zapalny, miesiąc anybiotyk, brak opieki dr Jaworskiego, brak informacji co dalej-dr.Jaworski-urlop. CHYBA JEST DOBRZE-UDAŁO SIĘ.Przedtem nosiłam zwykłą akrylową protezę, oczodół był zapadnięty-wyglądało to bardzo niedobrze. Teraz pomimo, że jest to tylko epi modelująca wszyscy moi bliscy zauważyli kolosalną różnicę-oczko jest ładne, podobne do drugiego, epi porusza się. pozdrawiam

wszczepienie epiprotezy

Moglas taki sam zabieg zrobic za darmo.

Brak opieki dr Jaworskiego to nic nowego. Jestes jeszcze krotko po operacji , ale mam nadzieje, ze choc Tobie sie poszczesci. Roznice mozna zauwazyc od razu, to prawda, szczegolnie, jesli nosilo sie normalna epiproteze, jednak na efekty poczekalabym do nastepnego roku, wtedy tez mozesz powiedziec, ze wszystko jest ok, oczodol sie obkurczyl i osiadl i nie ma zadnych niespodzianek.

 Stanem zapalnym zdziwiona nie jestem, warunki dla mnie byly troche skandaliczne w gabinecie, oraz w klinice dr Jaworskiego- a to wszystko za ciezkie pieniadze.

 

Re: wszczepienie epiprotezy


Kornelia:

Moglas taki sam zabieg zrobic za darmo.


 

 

 Kornelia, nie jestem pewna czy implantacje wtórne są w Polsce refundowane?

wszczepienie epiprotezy

Wedle NFZ nie sa. 

Ale mozna je zrobic jesli lekarz sie zgodzi - podejrzewam, ze w szpitalach, gdzie sa studenci jest latwiej. 

wszczepienie epiprotezy

Nie wiem czy można by było implantację wykonać bezpłatnie-chyba faktycznie tylko razem z usunięciem gałki ocznej a jeżeli usunięcie oka było wiele wczesniej to niestety nasz NFZ uważa z nam się nie należy....ale dlaczego?chyba właśnie nam, jednoocznym od wielu lat-czyli jakby nie było borykajacym sie z problemami od wielu lat powinno się należeć...ale cóż...żyję w tym kraju od urodzenia więc przywykłam że sprawiedliwości nie ma.....

wszczepienie epiprotezy

Kornelia nie sądzę żeby to było takie proste-kto niby miałby pokryć koszt takiego zabiegu jeśli NFZ nie chce refundować? Wiem że nei działa to w odwrotna stronę-pytałam czy można pokryć zabiegu w przypadku jeśli w terminei mojego zabiegu akurat skonczy się kontrakt z NFZ-usłyszałam że nie można

wszczepienie epiprotezy

Ok, powiem inaczej, ja wiem gdzie to zrobic i na 99 % jesli lekarz sie zgodzi, jest to wykonywane za darmo. Nie chce pisac gdzie co i jak, bo nie chce wkopac nikogo, ale mozna.

 

A najlepiej odwiedzic kogos w Anglii, zdobyc dwa potwierdzenia adresu , zarejestrowac sie u lekarza rodzinnego, ktory skieruje na operacje, i juz :) 

wszczepienie epiprotezy

ja już zapłaciłam, zrobiłam, przebolałam wydaną kasę-nie będę teraz wracać do tematu opłat ale na pewno nowym osobom na forum które planują zabieg można co nieco podpowiedzieć.

Mam jeszcze jedno pytanie-czy epiprotezę nosi się przez 24 godz. czy na noc wyciąga. Lekarz mówił że nosi się non-stop ale wieczorem czuję ból i ulgę po ściągnięciu.

wszczepienie epiprotezy

Asiu jesli czujesz ulge po jej wyciagnieciu to poprostu wyciagaj daj odpoczac oczodolowi,mnie jak boli to chodze bez 

wszczepienie epiprotezy

co do implantacji wtornej bezplatnej to duzo zalezy od lekarza ale Kornelia proponuje nie rozglaszac tego bo moze dr X by sobie tego nie zyczyl ;-)