MENU

Forum - WITAJCIE!

WITAJCIE!

WITAJCIE!

Jestem mamą 11-letniej córki Kseni .Ksenia jest wcześniakiem z 26-tygodniowej ciąży[cud ,że żyje],ma retinopatię prawego oka 6 stopnia.Do tego uczepiła się jaskra. Na drugie oko jest krótkowidzem.

cieszę się .że znalazłam to forum!

ostatni nasz problem to epiproteza . Ksenia ją ma z Warszawy ,ale ma problem z jej noszeniem.Oko jest czerwone i opuchnięte i łzawi ,pomimo 3 poprawek epiprotezy.Myślimy o szklanej.proszę o radę.

serdecznie pozdrawiam mama Ania

WITAJCIE!

Witaj

Moja córa nosi epiprotezę szklaną - nie mamy z nią problemów i jest dobrze dobrana. Oko nie łzaw, nie ma opuchlizny. 

Do tego po infekcji oka można ją zdezynfekować - a protezy z tworzywa nie można. 

Możesz spróbować i zrobić córci szklaną protezę w Krakowie w tym roku jest refundacja zostaje do dopłaty  124zł.   Ksenia jeszcze rośnie więc nie obowiązuje Was limit raz na 5 lat - tylko po receptę idziecie  w miarę potrzeb. 

Pozdrawiam serdecznie  

 

WITAJCIE!

Dziękuje!

a jak długo czeka się na wizytę.Muszę iść najpierw po zlecenie i nie wiem czy NFZ da nam dofinansowanie.Epiproteza Kseni była robiona w lipcu 2007r .i jeszcze dojazd-mieszkam koło Olsztyna,więc muszę to dobrze zaplanować. 

WITAJCIE!

Hej.

Do Krakowa po proteze? Z tego co wiem to w Warszawie jest kilku protektykow

Sam mam proteze ze stellonu i byla robiona w W-wie.u J. Walendy. Jakbys byla zainteresowana namiarami to zapraszam 

na GG, lub PW to podam dane (nie wiem czy sa aktualne, ale pewie tak)

Pozdrawiam Sasiadke :)  

WITAJCIE!

Witaj

Jesli twoja corcia nosi epi z mas plastycznych(chyba dobrze to nazwalam)to

Należy zgłosić się do założenia protezy modelującej. Jest to możliwe do poniedziałku do piątku po uprzedniej rejestracji telefonicznej: 012 423 52 52 komorka-0-606-353-963.Koszt: 55 zł wizyta, 100 zł zastaw za prot. modelującą (zwracnany przy protezie ostatecznej), 8 zł zestaw do wyjmowania protezy (przyssawka i szklana szpatułka) Wykonanie protezy ostatecznej możliwe jest dopiero po przyzwyczajeniu się oczodołu do protezy modelującej.Koszt protezy ostatecznej wynosi 824 zł (minus zastaw)Tu bedziesz miala zlecenie na 700zl.Pozdrawiam

 

WITAJCIE!

Napisz od kogo ma Twoja corcia epi??

WITAJCIE!

Dziękuje wszystkim za odzew . Proteza pochodzi od Pracownia Protetyki Okulistycznej Jan Walenda 

Odezwał się do mnie pan Walenda i zaproponował poprawę epi-protezy jeszcze raz ,a jak się nie uda to wtedy mamy spróbować w Krakowie , wic poczekamy na efekty. :) Pozdrawiam serdecznie.

WITAJCIE!

Miło ze strony pana Walendy że się sam zgłosił, ale raczej radziłabym aby zrobił nową protezę a nie poprawiał bo z poprawkami to tak jest że, jest jeszcze gorzej niż poprzednio.

A do tego jeżeli córa miała infekcje oka to bakterie zostaną i pomimo poprawek będzie się paskudzić - może że się mylę - ale warto by o tą kwestię dopytać. 

WITAJCIE!

Ja mialam od P.Walendy i niestety mialam problemy.Proteza byla zle dobrana,zrobil sie stan zapalny,byl ucisk ,zle krazenie.Musialam sie leczyc u okulisty(mam nawet opinie od okulistki).Sprobuj w Krakowie bo szkoda dziecka,szkoda czasu i pieniedzy na podroze.

WITAJCIE!

Ty nie poprawiaj tylko zareklamuj ja.Tak jak ja za porada kilku osob z forum