MENU

Forum - Witrektomia

Witrektomia

Witrektomia

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

     Dwa miesiące temu przeszłam operację witrektomii lewego oka. Póki co zdaje się, że wszystko jest ok. Czy jest ktoś może z podobnymi doświadczeniami?ktoś, kto mógłby się nimi podzielić?operował mnie wspaniały lekarz i stosunkowo szybko doszłam do siebie, bez jakiś specjalnych trudności, co jeśli poczytać artykuły w Internecie może wydawać się dziwne...wiele pisze się o tym, jak po witrektomii trzeba kilka dni leżeć bez ruchu, w jednej pozycji, ja natomiast mogłam ruszać się bez problemu. Jeśli jest na tym forum ktoś, kogo taka operacja czeka chętnie podam namiary na wspaniałego lekarza, który wielu ludziom uratował wzrok. Niestety obecnie przyjmuje tylko prywatnie, ale za ratowanie wzroku myślę, że każdy kto ma z nim problemy jest w stanie wiele poświęcić. Pozdrawiam serdecznie:)  

Witrektomia

Witaj. Ja już jestem po 4 zabiegach witrektomii ale chętnie chciałabym poznać nazwisko tego lekarza który Cię operował. Bardzo proszę o namiary. O moim przypadku możesz poczytać na innych wątkach .

Witrektomia

Witaj:) 

Ten lekarz to dr Jacek Robaszkiewicz, przyjmuje w centrum okulistycznym Laser w Warszawie. Przyjechałam na witrektomie o 15 a o 19 wyszłam już po witrektomii do domu, następnego dnia rano na kontrolę już bez opatrunku. Oko się ładnie zagoiło, szybko. Tylko, że to wszystko prywatnie....;/ i dużo kosztuje;/

Cztery witrektomie to już naprawdę dużo, pojawiły się pewnie jakieś komplikacje?kurcze mam nadzieję, że u mnie zostanie tak jak jest, nie pogorszy się. Chociaż z tą moją siatkówką to nigdy nic nie wiadomo;/

Czy wiesz może jak to jest po witrektomii z samolotem?ja miałam podany gaz do oka. Lekarz powiedział mi, że za 3-4 miesiące będę mogła lecieć ale szczerze mówić to bałabym się o to oko;/

Pozdrawiam serdecznie:) 

Witrektomia

Wejdź na stronę http://www.okolaser.com.pl/, tam znajdziesz informacje i namiary, a nawet zdjęcie dr Jacka, taki miły przystojny pan, drugi od prawej:)

Witrektomia

Z tego co mi wiadomo to po podaniu gazu nie można latać samolotem dopiero jest to możliwe wówczas kiedy substancja się wchłonie.

Aż trudno w to uwierzyć ale nie widzieli mnie jeszcze w Warszawie w Centrum Okulistycznym Oko Laser ale konsultowałam się w oddziale w Kielcach. Wiele słyszałam o doktorze Szafliku i o jego ośrodku ale ja już nie mam siły jeździć po lekarzach i tracić bezsensownie kasę na konsultacje po których okazuje się że i tak niewiele da się zrobić.

Witrektomia

Rozumiem, na pewno wiele przeszłaś, nie dziwię się, że masz dość;/ ale powiem Ci, że akurat ta klinika to takie miejsce gdzie niezbyt często mówią pacjentowi, że nic już się nie da zrobić.... nigdy się z czymś takim nie spotkałam, dr Robaszkiewicz o którym Ci pisałam tylko spojrzał na moje oczy i od razu powiedział co i jak, bez owijania w bawełnę. wcześniej chodziłam po okulistach, ciągle tylko laser, aż naruszyli mi rogówkę, a on jest naprawdę świetny. Myślałam, że po operacji będę czuła jakiś ból, dyskomfort albo będę musiała leżeć nie wiadomo ile. Tym czasem nic takiego się nie stało. Nie dość, że kompletnie nic nie bolało, to oko się ładnie i szybko zagoiło, teraz dwa miesiące po czuję się jakby żadnej operacji nie było. Przed operacją sama rozważałam, czy nie szukać gdzie indziej na kasę chorych, bo nie miałam pieniędzy, ale teraz dziękuję Bogu, że się zdecydowałam. Z tego co pisałaś, że miałaś już kilka witrektomii rozumiem, że były jakieś komplikacje. Tym bardziej polecam Ci tego lekarza, myślę, że jeśli ktoś mógłby Ci pomóc to właśnie on.

 

Pozdrawiam:)    

Witrektomia

Iza, bardzo bym chciała zadać Ci kilka pytań na temat witrektomii. Wkrótce mnie to czeka u tego samego lekarza, o którym piszesz. Odezwij się bardzo proszę.

Witrektomia

Witam

 Ja jestem po 2 zabiegach witrektomii,tylko że mi podano olej silikonowy do oka,który obecnie mam,na ostatniej kontroli widzialność tym okiem to ok pół metra,czeka mnie kolejny zabieg usunięcia tego oleju,a wszystko robione w akademii medycznej w Gdańsku,pomiędzy dwoma witrektomiami był jeszcze zabieg zaćmy na te oko,a wszystko zaczęło się po urazie.

Witrektomia

Iza,

 Mój tata miał witrektomię z podaniem gazu i jest w trakcie rekonwalescencji. Bardzo chciałabym zadać Ci kilka pytań jak wyglądała u Ciebie rekonwalescencja i jak szybko zaczęłaś widzieć 

pozdrawiam,

Ala