MENU

Forum - witam znowu z LONDYNU

witam znowu z LONDYNU

witam znowu z LONDYNU

hej

udzialalam sie na forum wczesniej ale przestalam bo wszystko bylo ok

jak to sie mowi jak trwoga to do..

otoz mieszkam teraz w londynie i mam problem.

mam implanta i epi wszyst ko bylo ok az do dzis. rano wstalam i mialam cale oko zakrwiawione. zauwazylam ze z implantem cos sie dzieje.

poszlam do szpitala ale oni tutejsi lekarze zwolywali tylko kolegow i ogladali mnie sobie. jeden  powiedzial ze implant chce ,,wyjsc" i kazal isc do innego szpitala, inny dal antybiotyk i kazal czekac 2 tyg ze moze zakazenie sie nie wda do srodka. ale ogolnie powiedzieli zebym sobie nie przeszkadzala w codzinnych czynnosciach- tzn praca itd. jedyne co to mam nie nosic epi ( nie za bardzo mi sie usmiecha pojscie do pracy bez epi) dodali ze jak sie bedzie cos dzialo to mam sie do nich nie zglaszac tylko do innego szpitala bo oni to mi nie pomoga. i wez czlowieku badz tu  madry. do polski specjalnie tez nie bede leciec....

jest ktos moze na forum z londynu , kto wie co i jak?? 

witam znowu z LONDYNU

Czesc Marzenka, ja tez mieszkam w Londynie, juz od 2 lat.

Dobra rada - udaj sie do lekarza rodzinnego i pros o skierowanie do szpitala Moorfields, tam sie dobrze znaja na implantach. Jako, ze leciala krew itd, powinni przyjac Cie w trybie natychmiastowym, jaja sobie tamci lekarze robili, czy co?

Moglo to byc tylko pekniecie jakiegos naczynia krwionosnego, oby! Jesli faktycznie cos sie dzieje z implantem, to lec do Moorfields bez zastanawiania sie.

Polecam dr Jimmiego Udina. Operowal mnie po tym wydalonym implancie od dr Jaworskiego no i odpukac, od maja zeszlego roku wszystko jest ok!

Gdybys chciala, zadzwon do mnie : 07986534816, zawsze to razniej. Pozdrawiam 

witam znowu z LONDYNU

Hej.Mam na imie Agnieszka,rowniez  mieszkamy w Londynie.Z tego co sie orientuje w Moorfields maja emergency odzial.na stronie znajdziesz numer,mozesz zadzwonie to Ci powiedza czy  sie kwalifikujesz albo mozesz prosto tam pojechac.zarezerwuj sobie duzo czasu jak skorzystasz z tej opcji.  Pozdrawiam.

witam znowu z LONDYNU

hej dziewczyny dzieki za odpowiedz.

jak na razie wydaje mi sie ze jest lepiej, ale to tylko moje odczucia.

w ogole nie nosze epi, chodze z zaklejonym okiem zapuszczam krople i poprawia mi sie.

a powiedz mi jakie mialas objawy wydalenia implantu?

ja nie mam swojego GP bo mam problem z odebraniem swojego NHS numer z iinego miasta i nie chca mnie zapisac , ale postaram sie w innej przychodni.

bez skierowania nie przyjma mnie?

bo w sumie nie wiem co robic, czy dac sobie jeszcze czas czy zasuwac do tego szpitala?

w mayday hospital powiedzieli mi zebym udala sie do st.Thomas hospital ,wiecie cos na temat tego szpitala?

w mayday hospital powiedzieli ze moze miec miejsce proba wydalenia implantu ale stwierdzili ze krople moga pomoc :/

witam znowu z LONDYNU

Niestety nie mogę Ci pomóc w kwestii leczenia w Londynie. Mam nadzieję, że z Twoim implantem wszystko będzie w porządku i przyczyna jest inna-może cię uspokoi ze mogą być też inne opcje krwawienia. U mnie takie coś się zdarzyło kilka miesięcy temu (tez obudziłam się z zakrwawionym okiem), okazało się że najprawdopodobniej przyczyną jest nadmierna suchość, która może prowadzić do otarć i stąd krew. Oczywiście lepiej tego nie bagatelizować. Trzymam kciuki za Twój implant

witam znowu z LONDYNU

Czesc marzen, u mnie zaczelo sie od wydzieliny, najpierw wzmozonej zoltawo- zielonej, podejrzewam, ze w wyniku infekcji, odbylo sie to krotko po tym, jak mialam szycie w gabinecie u dr Jaworskiego ( na implancie). Z czasem na sluzowce implantu pojawil mi sie maly babelek, ktory po tej infekcji zaczal rosnac. Wydzielina zrobila sie krwawa, rozowa. Babelek zmienil sie w dziurke, powiekszajaca sie ( zdjecia wydalenia mozesz zobaczyc w temacie Komplikacje i trudnosci po zabiegu, w dziale : Protezy). Dziura powiekszyla sie tak bardzo, ze implant sam wyszedl na wierzch, najsmieszniejsze, ze wszyty byl zla strona :)

Potem mialam implant usuniety. dr Jaworski twierdzil, ze mialam uczulenie na akryl ( epi). Ciekawe, ze uczulenie minelo po usunieciu implantu ( nosilam z powrotem proteze, tez akrylowa). W tej chwili nosze rowniez akrylowa epi i nie mam zadnej alergii, ani problemow. Rozmiar implantu mam ten sam, inny typ.

Po prostu idz do Moorfields, jak masz wolny dzien. Z tym nie ma zartow.

Nie dostalas na pismie ( w liscie) numeru NHS? Nie moga zadzwonic , albo Ty do tamtej przychodni i wziac ten numer? Masz dziecko, musisz miec GP na miejscu, trzeba ich troche pocisnac.  

witam znowu z LONDYNU

St Thomas hospital nie jest raczej typowo ocznym szpitalem.

Z tego co wiem, to Moorfields jest najlepszy i ma ostry dyzur. I mile osoby tam praccuja ( takze polskie pielegniarki, a pani z Pracowni Protez z recepcji tez jest Polka :)

Poza tym dobrze sie przykleic do Moorfields, w razie jakichkolwiek klopotow . Ludzie zjezdzaja sie tam z calego swiata.  

witam znowu z LONDYNU

hej witam to zowu ja. przepraszam za zamieszanie ale nie moglam uzyskac starego hasla i zalozylam nowe konto. ten watek ja zalozylam i podpinam sie z nowym kontem. juz jestem pacjetka w moorfield i wymienili mi epi . czekalam dosc dlugo poniewaz musialam miec szklana a takowa robi tylko jeden dojezdni lekarz.

pozniej odezwe sie jezcze pozdrawiam 

witam znowu z LONDYNU

Witaj, mialas epiproteze robiona przed starszego Pana o nazwisku Hasse? Z jakiego powodu nie mozesz uzywac akrylowej protezy? Ciesze sie, ze jestes w Moorfields. Ja mam nowa epi do odbioru za ok 4 tygodnie, pozdrawiam

witam znowu z LONDYNU

wlasnie ten pan robil mi epi. 

moja pierwsza epi byla akrylowa i mialam zakarzenie , druga tez byla akrylowa i mialam takie zakarzenie ze musialam wymienic implant ( po kilku naprawach ) zmienilam wiec epi na szklana i moje problemy sie skonczyly.

szklana ponoc nie przylciaga i nie trzyma tyle zarazkow i moze ogolnie mialam jakies uczulenie na akrylowa.