MENU

Forum - czy istnieje wogole szansa na rente?warto?

czy istnieje wogole szansa na rente?warto?

czy istnieje wogole szansa na rente?warto?

Chciałabym przedstawic historie mojego meza. Teraz ma 35 lat. Od urodzenia ma wade wzroku, zwapnienie rogowki, w rezultacie czego na jedno oko nie widzi. Co za tym idzie drugie oko caly czas sie oslabia i ma juz -4 .
Kiedys bodjaze do 13 roku zycia rodzice pobierali jakis dodatek ale nie wiem czy z mopsu czy skads. Pozniej zaniechali to bo mieli zlozyc papiery do Tomaszowa Maz. ale nic nie zrobili.
Maz obecnie ma firme, produkuje meble na wymiar,ale wiadomo roznie to jest. Z pieniedzmi ciezko. POmyslalam sobie czy ma szanse na rente, i w jakiej wysokosci ona jest?
Gdzie musi sie udac, jakie papiery zlozyc?Czy wogole jest sens to robic?
Czy majac swoja dzialalnosc moze sie starac wogole o rente czy nie? Prosze o podpowiedzi i dziękuje.

czy istnieje wogole szansa na rente?warto?

Proszę poczytać różne informacje na ten temat na tym forum. Moja odpowiedź brzmi, że szans na rentę nie ma. Obawiam się, że również na uzyskanie stopnia niepełnosprawności, nawet lekkiego może nie być .Marszczę brewPozdrawiam

czy istnieje wogole szansa na rente?warto?

Ja rowniez sadze ze nie ma szans...moja sytuacja z oczami jest dyuzo gorsza do tego inna choroba ktora w przyszlosci zrobi ze mnie kaleke a mimo to renty nie dostalem...wiec uwazam ze nie warto sie starac...przykro mi ...co do orzeczenia o grupe to jaknajbardziej jest szansa...prosze zglosic sie do pow. Zespolu ds orzekania o niepelnosprawnosci, pobrac druki i zlozyc wniosek ,nie ma z tym wiele zachodu a zlozyc warto...w razie pytan sluze pomoca.