MENU

Forum - Czy to minie?

Czy to minie?

Czy to minie?

Witam wszystkich mam 24 lata od 5 miesięcy jestem jednooczny.Miałem wypadek podczas cięcia drewna.Gwóżdz przebił mi całą gałke oczną uszkadzając nerw.Bardzo razi mnie światło słoneczne a i  nocą widzę slabo.Jestem ciekaw czy ktos z was miał podobny problem i czy to minie?

Re: Czy to minie?

Witam serdecznie Super

Nadwrażliwość na światło jest chyba dosyć częstym objawem w takiej sytuacji, w każdym razie ja również tego doświadczyłem, ostatnio wydaje mi się, że słońce nie razie mnie już tak jak kiedyś.

Co do pogorszenia widzenia w nocy, to również miałem podobne odczucie, pamiętam, że po utracie wzroku w oku, w ciemności obraz miałem jakby za "kaszką". Teraz już do tego przywykłem, nie odczuwam dyskomfortu.

Czy to minie?

czytałem sobie przed chwilą forum odnośnie grup niepełnosprawności też mam zamiar starać się o  to ale nie wiem czywarto .Pracuje jako mechanik samochodowy ciekawe czy mnie nie zwolnią POZDRAWIAM

Re: Czy to minie?

 

Spróbować można, może to pomóc na rynku pracy, bo pracodawca ma korzyści zatrudniając osobę z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Jeśli chodzi o zawód mechanika to nie widzę obiektywnych powodów aby miał cię zwolnić w związku z utrata wzroku w jednym oku, myślę, że nie masz się czego obawiać.

Czy to minie?

Witam ponownie już światło mnie nie razi tak mocno Jrku miałeś racje pozdrawiamUśmiech