MENU

Forum - Cofnięcie uprawnień na prawo jazdy kat "B"

Cofnięcie uprawnień na prawo jazdy kat "B"

Cofnięcie uprawnień na prawo jazdy kat

 Witam, Mam problem i nie miałam kogo się poradzić, dlatego postanowiłam dołączyć do grupy. od 8 lat mam prawo jazdy kat "B" przyznane bezterminowo.  Od urodzenia prawie nie widze na lewe oko. Mój problem polega na tym,że chce sobie załatwić jakiś stopień niepełnosprawności tylko boję się, ze mogą mi cofnąć uprawnienia. Jeżdżąc 8 lat nie miałam nigdy kolizji drogowej, nawet malutkiej stłuczki.   Co mam teraz robić, czy iść na tą komisje lekarską, czy mogą mi odebrać prawko? Poradźcie: Asia

Re: Cofnięcie uprawnień na prawo jazdy kat

 

Witam serdecznie,

o prawo jazdy kategorii B nie masz co się obawiać, problemy są jedynie z prawem jazdy na motocykl (A) i generalnie z uprawnieniami do wykonywania zawodu kierowcy.

 

Cofnięcie uprawnień na prawo jazdy kat

Dziękuje za odpowiedź-pozdrawiam.

Cofnięcie uprawnień na prawo jazdy kat

Witam

Skoro masz od 8 lat prawo jazdy i to bezterminowo, a jednocześnie prawie od urodzenia nie widzisz prawie na jedno oko, to jakim cudem masz beztrminówkę? Nawet jeśli okaże się że wyda sie że masz taka wadę to poprostu zmienią Tobie prawo jazdy na terminowe, czyli tak jak powinno byc od początku w takim przypadku jak opisujesz. Bezpieczeństwo to podstawa, to czy miałaś kolizje czy nie nie uwalnia od odpowiedzialności.

Pozdrawiam

Re: Cofnięcie uprawnień na prawo jazdy kat


jacula30:

Witam

Skoro masz od 8 lat prawo jazdy i to bezterminowo, a jednocześnie prawie od urodzenia nie widzisz prawie na jedno oko, to jakim cudem masz beztrminówkę?

 

 Mnie to akurat nie dziwi, też mam wydane bezterminowo. 

 

Cofnięcie uprawnień na prawo jazdy kat

No mnie tez nie dziwi bo mam bezterminowe :)

Cofnięcie uprawnień na prawo jazdy kat

Ja też posiadam bezterminowe prawo jazdy

Cofnięcie uprawnień na prawo jazdy kat

ja tez mam bezterminowo,na komisji stawalam pytano czy mam prawo jazdy mowilam ze tak i nie bylo zadnego problemu

a z cofnieciem to chyba bedzie trudno bo niby jak sie dopatrza ze ktos ma problem z okiem ja zdawalam z 10 lat temu i mnie nawet nikt nie zapytal czy mam problem z oczami .