MENU

Forum - Witam PROBLEM

Witam PROBLEM

Witam PROBLEM

Witam Państwa serdecznie nazywam sie JOANNA

Mam pewien problem nikt nigdzie nie jest w stanie mi pomóc w tej kwestii może tu ktoś jednoznacznie odpowie mi :)

 

Mianowicie  

Przyznano mi dofinansowanie na otwarcie firmy z Powiatowego urzędu pracy . czekam do 3 miesiecy az mi przeleja pieniadze. i wtedy bede mogla zalozyc firme

4 miesiace temu bylam pelnosprawna. 

Teraz mam juz orzeczenie o niepelnosprawnosci oraz i legitymacje osoby neiplenosprawnej. 

Czy w zwiazku z tym ze zmienil sie moj status z osoby pelnosprawnej na niepelnosprawna czy moge starac sie o dofinansowanie do firmy z PFRON !  ? na zalozenie firmy ? 

 

 

Bardzo prosze o odpowiedz ! 

 

z wyrazami szacunku 

JOANNA :)

 

Witam PROBLEM

Witaj Joanno!

Nie sądzę, że ktoś Ci tu pomoże. Ja nie mam pojęcia. Może spróbuj do PFROnu zadzwonić.

Witam PROBLEM

Koniecznie dowiedz sie w PFRON lub w jakiejs instytucji,ktora zajmuje sie dotacjami unijnymi. Oni maja super kase dla niepelnosprawnych na rozwiniecie dzialalnosci i naprawde warto popytac. To co daje UP to pikus.

Zycze powodzenia w dzialaniu! A o jakiej dzialalnosci myslisz?? Bo ja caly czas sie zastanawiam i nic nie wymyslilam :)

A dodam jeszcze,ze gdyby nie PZN to nie dowiedzialabym sie o tym, uczestnicze w projekcie aktywizacji zawodowej niepelnosprawnych i jestem naprawde zadowolona!

Pozdrawiam

Witam PROBLEM

Witam

Jeśli posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności to zdecydowanie możesz korzystać z takich pomocy, jednak musisz dowiedzieć się czy można łączyć te dwa rodzaje pomocy, czyli dofinansowanie do założenia działalności i pomoc z PFRON. Obie pomoce są  pomocami de minimis, dlatego musisz się zorientować. Jedno jest pewne warto się o nie starać.

Witam PROBLEM

Tak posiadam już stopień niepełnosprawności lekki.