MENU

Forum - marzenie nie do spełnienia

marzenie nie do spełnienia

marzenie nie do spełnienia

Napisałam w tym roku super maturę, dostałam się na wymarzone studia medyczne na kierunek lekarski w Warszawie. Moje poświęcenie i nauka poszły na marne, ponieważ lekarz medycyny pracy stwierdził, że nie poradzę sobie na tych studiach, gdyż nie widzę na jedno oko (drugie super sprawne, widzę lepiej od większości moich znajomych), więc nie mam widzenia przestrzennego. Wcześniej lekarze, w tym okulista, upewniali mnie, że jednooczność nie jest żadną barierą w rozpoczęciu studiów i późniejszej pracy (za wyjątkiem kierowcy i pracy na wysokości), więc dzisiaj przeżyłam szok u lekarza. Jestem załamana

marzenie nie do spełnienia

Totalna bzdura. Jeśli ty czujesz się na siłach i do tej pory radziłaś sobie z czytaniem itp. nie powinien robić ci problemów. Chyba, że na uczelni mają jakieś szczególne wymagania, ale z tego co wiem to na medycynie z reguły wymagają jakichś ogólnych badań sanitarnych, a nie sokolego wzroku.

Spróbuj u innego lekarza pracy. Najlepiej pójdź wcześniej do swojego okulisty i poproś o zaświadczenie, że nie masz przeciwwskazań do nauki na tym kierunku/pracy w zawodzie i przedstaw to zaświadczenie lekarzowi pracy. Ja tak zrobiłam kiedy potrzebowałam papierów z medycyny pracy o zdolności do wykonywania zawodu. Jak się okazało, to było bardzo dobre posunięcie, bo lekarka do której trafiłam twierdziła, że z moim wzrokiem nie mogę pracować na komputerze i dopiero jak zobaczyła potwierdzenie od mojej profesor wystawiła mi zaświadczenie.

marzenie nie do spełnienia

A czy brak widzenia stereoskopowego, zez naprzemienny, oboje oczu sprawne jest przeciwwskazaniem do pracy jako lekarz dentysta?