MENU

Forum - pytanie do osób z olejem silikonowym

pytanie do osób z olejem silikonowym

pytanie do osób z olejem silikonowym

Tak jak w temacie, jak oceniacie wasze życie z olejem silikonowym?

Ja już się przyzwyczaiłam, ale na początku było trudno. Moja wada zmieniła się z -5 do +6,  bardzo często widzę czarne kropeczki, a zamiast białego koloru żółty (np. patrzę na białą kartkę i wiem że jest biała ale tym okiem z olejem widzę zamiast białego-żółty kolor). 

 A jak wy sobie radzicie? Czy macie tak samo/podobnie a może jakieś inne, męczące efekty uboczne?

pytanie do osób z olejem silikonowym

Ja tym okiem, w którym mam olej widzę bardzo źle. Widzę tylko jakieś jaśniejsze i ciemniejsze plamy no i oczywiście światło  Początki były trudne bo nikt mnie nie przygotował na taką ewentualność. Teraz już się przyzwyczaiłam ale nie było łatwo.

pytanie do osób z olejem silikonowym

hej ja miałem olejw  oku 3razy,,,zawsze na mnie źle dzialał,,przedwwszystkim zawsze był silny ból,olej draznił nerwy,,,,pozatym jaska,i olej przedostal sie do przedniej komory dwa razy,,,a to dopiero bolało,,,,sam walczyłem o usunięcie oleju,,,pozdrawiam

pytanie do osób z olejem silikonowym

Przez operacje/olej prawie z bólu zwariowałam. Lewe oko ma olej silikonowy brak poczucia światła od 8 lat, przez rok po operacji niewyobrażalny ból i postępująca utrata widzenia. Lekarze kazali mi oko usunąć i rodziców po Polsce nie ciągnąc i tracić pieniędzy. Bol nie dawal mi normalnie funkcjonować, spać, pomoc znalazlam za granica. Nic mi nie obiecywano, powiedzieli ze możne się nie udać. 7 Lat bez bólu, niestety boli znowu od miesiąca, z ta klinika już nie mam kontaktu. Jednakże ból nie tak mocny jak 8 lat temu, niestety te krople juz nie działają. Szukam przyczyny i rozwiązania, znów usłyszałam ze jak lewe nie widzi to usunąć bo nie ma żadnej nadziei ze będzie widziało. Ja tam swoje wiem :) za 10-15 lat może będą oczy regenerować albo hodować.

pytanie do osób z olejem silikonowym

podziwam twoj optymizm,ja tam nie bardzo wierzę ze doczekamy takich czasów,choć wolałabym oka nie usuwać,miałam 5 witrektomii,jasne ze to boli,nawet teraz jestem po operacji 3 lata,ale mam i tak dużo szczescia bo oko jest niewiele mniejsze od tego zdrowego-laik sie nie pozna.a nie widzenie na jedno oko juz jest sporym obciążeniem dla organizmu i psychiki.a itak nie mozemy liczyc na jakiekolwiek zlituj sie od naszego kochanego usawodawstwa.wiec poki sie da trzeba walcyc o jakis komfort zycia

pytanie do osób z olejem silikonowym

Grunt to pozytywne myślenie. ja wiem jedno. Na dzień dzisiejszy nie zgodziłabym się na żaden zabieg bo teraz już wiem, że z każdą kolejną ingerencją chirurgiczną widzenie jest coraz gorsze. Pamiętajcie, że witrektomia to zabieg ostatniej szansy.

pytanie do osób z olejem silikonowym

dawno tu nie byłam i dlatego dopiero teraz się dołączam do wątku.

ja olej  miałam dwa razy w prawym oku.  Za pierwszym razem widziałam przez olej lepiej niż bez niego bo wcześniej w oku miałam -7 więc się wyrównało do ok. +1, ale obraz był oczywiście żółty. Drugi olej był już mało przejrzysty, robiła się zaćma, która zasłaniała środkowe widzenie. teraz jestem 3 miesiące po wyjęciu oleju i usunięciu zaćmy. Mam niestety już zaćmę wtórną która dalej blokuje środek. Obraz widzę w normalnych kolorach ale mocno niewyraźny. Mnie jednak ta sytuacja zadowala. Dałabym radę funkcjonować z takim okiem, tylko byle by się nie pogarszało. Nie czytam nim ale ulicę, krawężnik, talerz, to wszystko dam radę dostrzec, a to już coś. lekarze mówią, że jeszcze mi muszą zmniejszyć jakąś torebkę przy plamce, ale że z tym trzeba troszkę poczekać, żeby było bezpieczniej.

Wiem już jedno. więcej zabiegów nie chcę, wolę mieć takie niż je stracić, wręcz wole na nie nie widzieć, niż doprowadzić do zaniku. Zwykli okuliści mówią, że mam już po oku, bo oni nie maja wglądu do środka przez zaćmę, a to co widzą bokami jest jedną wielką blizną, ale ja mam widok na zewnątrz i tego się trzymam.

Jestem zdania, że warto poddać się witrektomii, bo jak nie ma już innego ratunku to jest to ostatni, który daje szansę a do widzenia w tych dziwnych warunkach też można się przyzwyczaić, a po wyjęciu oleju znów się wszystko zmieni.

pozdrawiam. 

 

pytanie do osób z olejem silikonowym

A czy widzicie błyski światła? Ja myślałam, że wraz z olejem to zniknie ale wciąż się pojawiają...

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.