MENU

Forum - Leniwe oko-niedowidzenie, zez

Leniwe oko-niedowidzenie, zez

Leniwe oko-niedowidzenie, zez

Witam.

 

Co zrobić z tym fantem? 

Jedno oko silnie niedowidzące przez co zezuje, kąt zeza okolo 10 stopni. Gdy zasłonię oko silniejsze, to niedowidzące automatycznie ustawia się odpowiednio, jednakże jak odkryję oko zdrowe, to niedowidzące od razu ucieka do środka.

Wiem, że widzenia w oku już się nie  odzyska w moim wieku 23 lata. Na korekcję tego słabszego oka Pani z kliniki Oka w Katowicach mnie nie zakwalifikowała. W związku z tym co teraz? Czy ćwiczeniami można jakoś wzmocnić to oko, aby ono zaczęło się ustawiać poprawnie, skoro widzenia w nim i tak już się nie poprawi ? 

Leniwe oko-niedowidzenie, zez

Cwiczeniami to watpie,jedynie operacja,tak mi sie wydaje chociaz nie jestem ekspertem.

Leniwe oko-niedowidzenie, zez

Pytam, ponieważ przy zakryciu oka zdrowego, oko zezujące ustawia się prawidłowo.

Mam na nie duze niedowidzenie, jednak nie jest ono zerowe.
Czytac nie dam rady, ale np film jestem w stanie obejrzeć, wiem co się dzieję, chociaz, ze szczególami jest problem.

Operacja odpada. Pani w Katowicach mnie nie zakwalifikowała do niej. :-(

Leniwe oko-niedowidzenie, zez

Też mam jedno oko słabsze w tym oku mam uszkodzony nerw wzrokowy i oczopląs nie mozna zrobic u mnie zadnej operacji oczu mam jeszcze inne wady oczu.

Leniwe oko-niedowidzenie, zez

up

Leniwe oko-niedowidzenie, zez

Ile masz dioprii ?

Leniwe oko-niedowidzenie, zez

zdrowe oko, -0.5

oko niedowidzące -2

Leniwe oko-niedowidzenie, zez

Hej Mateusz, mam ten sam problem, tak mi się wydaje. Nie łam się, lekarze mówią to, czego nauczyli się na studiach medycznych, wielu z nich nie poszerza swojej wiedzy i nie mają pojęcia o alternatywnych metodach leczenia. Polecam zapoznać się z metodą leczenia wzroku wg teorii Batesa, pozdrawiamUśmiech

http://www.jogaoczu.pl/metoda_batesa.php