MENU

Forum - AKCJA - FOTOGRAFIA!

AKCJA - FOTOGRAFIA!

AKCJA - FOTOGRAFIA!

Witam Was wszystkich serdecznie! ;)
Mam na imię Asia, podobnie jak większość z Was- jestem osoba jednooczną. 
W 1996r, w wyniku choroby nowotworowej straciłam lewe oko. Od momentu operacji, po dzień dzisiejszy nie miałam większego problemu z akceptacją swojej "wady".

Od dłuższego czasu interesuję się fotografią, stawiam sobie cele i staram się je realizować. Fascynacja tym, w jaki sposób zaczęłam postrzegać rzeczywistość, skłoniła mnie do podjęcia nauki w Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości w Białymstoku. Aktualnie jestem na II (i ostatnim) roku fotografii. Niebawem chciałabym obronić pracę dyplomową, której tematem są ludzie tacy, jak MY :) Jednak to nie wszystko... do realizacji dyplomu poszukuję osób chętnych do współpracy oraz takich, które robią w życiu coś fajnego, coś nadzwyczaj ciekawego, może nawet niebezpiecznego ;) Tymi fotografiami chciałabym pokazać ich odbiorcom, że pomimo przeciwności losu (również tych technicznych), ludzie jednooczni mają pasje, realizują swoje cele i marzenia.

Wraz z moim promotorem, Grzegorzem Jarmocewiczem (http://grzegorzjarmocewicz.pl/) wybieramy się w sobotę (15.03.14) do Krakowa, by wykonać pierwszą sesję do cyklu. Odbędzie się ona w Teatrze Starym, a modelem i jednocześnie osobą jednooczną będzie znany scengoraf- Mirosław Kaczmarek. Fotografie ukażą, czym zajmuje się dana osoba, ale jednocześnie nie będą zdradzały od razu, że nie ma oka. Dopiero ostatnie zdjęcie będzie zdradzało o czym jest cały cykl, będzie zawierało mianownik wspólny dla nas wszystkich - protezy oka :)

Zwracam się z prośbą o pomoc właśnie do Was, bo cała idea tego projektu jest o NAS i dla NAS :) Jeśli są tu osoby chętne do współpracy to bardzo proszę o kontakt mailowy, bądź telefoniczny (513264004). W związku z jutrzejszym wyjazdem, jeśli są osoby, które mieszkają na trasie Białystok-Warszawa-Kraków i chciałyby wziąć udział w moim projekcie - proszę o kontakt jeszcze dziś.

AKCJA - FOTOGRAFIA!

Jeśli sami nie bylibyście zainteresowani pomocą i udziałem w projekcie, może przekażecie informację swoim znajomym, którzy również są jednooczni (głównie chodzi mi o osoby, które są pozbawione swojego oka). Będę baaardzo bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam wszystkich! :)

AKCJA - FOTOGRAFIA!

Domyślam się, że widząc o co proszę w poście, wyłączacie od razu okienko :) A może jednak to też dla kogoś z Was jest szansa na to, żeby się otworzyć, zapomnieć na długą chwilę o swojej "wadzie" i zrobić coś fajnego z kimś, kto też znajduje się w podobnej sytuacji - czyli ze mną! ;)
Jeśli chodzi o miejsce w Polsce, nie stanowi to żadnego problemu. Dotrę wszędzie, byle znalazło się kilka osób chętnych do współpracy.

Pozdrawiam raz jeszcze i liczę na odzew ;) 

AKCJA - FOTOGRAFIA!

Wydaje mi się, że zderzasz się tutaj z dwoma podejściami, a obydwa nie są nastawione pozytywnie do Twojej pracy:

1. osoby, które mają kompleksy, bądź mają problem z zainteresowaniem otoczenia swoją osobą: przeważnie nie chcą się  rzucać w oczy i najlepiej jakby nikt ich nie zauważał - ich masz z głowy, bo oni nie chcą być widziani

2.  osoby, które uważają że bycie jednoocznym praktycznie nic nie zmienia i nie widzą nic szczególnego w tym, że normalnie funkcjonują

Osobiście nie widzę nic niezwykłego, że ludzie jednooczni funkcjonują normalnie, realizują swoje marzenia, pasje - tak naprawdę, z "użytkowego" punktu widzenia, bycie jednoocznym praktycznie nie ma wpływu (poza estetyką) na życie. Są co prawda pewne ograniczenia zewnętrzne - przeważnie idiotyczne - typu zakaz pracy na wysokości, brak możliwości zrobienia prawa jazdy kat. A. Niemniej, nie mają w mojej ocenie zbytniego wpływu na życie - chcący zawsze znajdzie jakieś rozwiązanie :)

Pozdrawiam

AKCJA - FOTOGRAFIA!

Jestem ZA !