MENU

Forum - soczewki protetyczne SwissLens już w Polsce

soczewki protetyczne SwissLens już w Polsce

soczewki protetyczne SwissLens już w Polsce

Witam,

Jeśli ktoś z Państwa poszukuje soczewki protetycznej to chcę poinformować, że taki produkt już jest dostępny w Polsce. Do wyboru jest aż 30 kolorów tęczówek z czarną źrenicą lub bez, o kilku różnych średnicach tęczówki i źrenicy oraz o szerokim zakresie parametrów BC i średnicy samej soczewki. Soczewki są nowością szwajcarskiego producenta indywidualnych soczewek kontaktowych SwissLens i dobierane są przez specjalistów współpracujących z firmą. Jestem optometrystą klinicznym, tego typu soczewki dobieram w Gdańsku, w salonie optycznym Main Optic. Chętnie udzielę dodatkowych informacji go.zukowska@gmail.com.

soczewki protetyczne SwissLens już w Polsce

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie soczewek protetycznych, czy jest możliwość zamówienia w tej firmie SwissLens jednej soczewki, czy trzeba kupić dwie? Drugie pytanie to, jak długo czeka się na otrzymanie swojej soczewki i czy wcześniej zaleca Pani przyjść na dokładny pomiar czy wystarczy recepta od okulisty? Dziękuję Pani z góry za informację.

Re: soczewki protetyczne SwissLens już w Polsce


pestka:
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie soczewek protetycznych, czy jest możliwość zamówienia w tej firmie SwissLens jednej soczewki, czy trzeba kupić dwie? Drugie pytanie to, jak długo czeka się na otrzymanie swojej soczewki i czy wcześniej zaleca Pani przyjść na dokładny pomiar czy wystarczy recepta od okulisty? Dziękuję Pani z góry za informację.

 

Witam,

Oczywiście, można zamówić tylko 1 soczewkę. Jeśli chodzi o czas produkcji - do 3 tygodni, do tego trzeba dodać kilka dni na przesyłkę (soczewki produkowane są w Szwajcarii). Tak, zanim zamówimy soczewkę, konieczna jest wizyta (albo nawet 2-3 wizyty) w gabinecie, by dobrać odpowiednie parametry soczewki oraz dopasować ze wzornika kolor najbardziej zbliżony do tęczówki Pani oka. Musimy także określić średnicę tęczówki oraz źrenicy. Wzornik posiada 30 kolorów tęczówki i poprzez przyłożenie go do oka, będzie Pani mogła sama wybrać kolor, który Pani najbardziej pasuje. Zanim zamówimy ostateczną soczewkę barwioną, zalecam zamówienie bezbarwnej soczewki próbnej, by mieć większą pewność, że właściwa soczewka będzie prawidłowo leżała na oku. Pozdrawiam serdecznie, M. Żukowska    

soczewki protetyczne SwissLens już w Polsce

Dziękuję za odpowiedź, czy może Pani napisać adres optyka, w którym Pani dobiera soczewki?

Re: soczewki protetyczne SwissLens już w Polsce


pestka:
Dziękuję za odpowiedź, czy może Pani napisać adres optyka, w którym Pani dobiera soczewki?

Oczywiście, Main Optic w Parku Handlowym Matarnia w Gdańsku, http://mainoptic.pl/kontakt/, zapraszam serdecznie, pozdrawiam