MENU

Forum - Uprawnienia na wózki widłowe

Uprawnienia na wózki widłowe

Uprawnienia na wózki widłowe

Witam, przez praktycznie całe życie widzę tylko na jedno oko (drugie jest sztuczne).

Ostatnio w firmie zaproponowano mi, że wyślą mnie na kurs wózków widłowych, ponieważ przydałaby się jeszcze jedna osoba z uprawnieniami. 

Zacząłem sprawdzać, czy jest szansa, żebym dostał takie uprawnienia i właściwie to trochę zgłupiałem.

Prawo jazdy kategorii B posiadam od 4 lat, jeżdżę bez żadnych problemów.

Jednak gdy szukałem informacji o badaniach na wózki widłowe to wyczytałem, że wymagana jest dwuoczność. Czy ktoś z Państwa posiada może takie uprawnienia? Jest jakaś szansa, że lekarz mi je przyzna? (na to zdrowe oko widzę lepiej niż większość ludzi na oba, nie mam tam żadnej wady wzroku).  Może zależy to od konkretnego lekarza? Jeden myśli i idzie za rozumem, a drugi trzyma się tylko jakichś wytycznych i z góry odrzuca? 

Jeśli chodzi o ew. czas pracy na wózku to na pewno nie byłoby to więcej jak 1-2h dziennie, a przypuszczam, że mniej. Nie byłym zatrudniony na stanowisku operatora wózka widłowego tylko dalej na swoim standardowym, biurowym. 

 Dodam jeszcze, że wyczytałem gdzieś, że mógłbym dostać uprawnienia, ale na wózki niskiego składowania (a taki właśnie mamy w firmie). Czy ktoś mógłby potwierdzić tę informację? 

Re: Uprawnienia na wózki widłowe

Mogą Ci nie przyznać ponieważ do operowania pojazdami mechanicznymi wymagana jest widoczność obuoczna czyli tzw.widzenie przestrzenne,ty go nie masz bo widzisz na jedno oko.Tyle ode mnie.

Uprawnienia na wózki widłowe

Witam.

Ja widzę na jedno oko i uprawnienia na wózki widłowe posiadam.

Chodziłem na kurs i wszystkie badania przebiegły pozytywnie,póżniej musiałem zdać teorię  no i oczywiście praktykę,wszystko zależy do jakiego lekarza pójdziesz,nawet na egzaminie padło zdanie od instruktora,że radzę sobie w pewnych sytuacjach lepiej niż "zdrowy człowiek".

Powodzenia.

Re: Uprawnienia na wózki widłowe


t0mek:

Witam.

Ja widzę na jedno oko i uprawnienia na wózki widłowe posiadam.

Chodziłem na kurs i wszystkie badania przebiegły pozytywnie,póżniej musiałem zdać teorię  no i oczywiście praktykę,wszystko zależy do jakiego lekarza pójdziesz,nawet na egzaminie padło zdanie od instruktora,że radzę sobie w pewnych sytuacjach lepiej niż "zdrowy człowiek".

Powodzenia.

 

 

Re: Uprawnienia na wózki widłowe

raczej nie , wogole to uprawnienia na wozki to uprawnienia na wozki i nie ma na papierze chyba czy to niskiego czy wysokiego skladowania , tego nie wiem , ale standardowe uprawnienia z jednym okiem nie ma szans , bylem przed kursem na badaniach i nic z tego , mozesz byc kierowca kategori B ale na C juz nie , bo nie mozesz byc kierowcą zawodowym , podobnie rzecz sie ma z wozkami , teraz jak sie ma badania na wozki to potem do pracy robią tez psychotesty jak na zawodowego kierowce , ja na jedno oko widze tez idealnie , ale nikogo to nie interesuje a na drugie widze troche i wraz nie dali pozwolenia , takze tak to jest