MENU

Forum - Witam

Witam

Witam

Witam serdecznie wszystkich. Od dawna was czytam ale dopiero teraz postanowiłam sie przyłączyć. Mam wadę zmroku od urodzenia, jedno oko +8, astygmatyzm, niedowidzenie. Z drugim nigdy nie miałam problemów aż do drugiego porodu po którym zaczął mi sie gwałtownie pogarszał wzrok. Obecnie mam w lepszym oku +3. Ale najgorsze jest to ze niedowidzac oko zaczęło mi boleć. Byłam u okulisty ponad 2 tygodnie temu i podczas badania komputerowego zabolalo mi oko. Teraz boli codziennie szczególnie pod wieczór. Oko wyglada normalnie ale boli tak ze nie mogę go otworzyć. Byłam u lekarza to pani doktor powiedziała ze mam słabe oczko. Czy ktoś z takim czymś sie spotkał? Poza tym czasami kiedy budze sie w nocy a wokół mnie jest ciemność aż sie dusze ze strachu ze nie widzę. Wyzalilam sie...

Witam

Ja się przyłącze do wątku czy wada wzroku określana plusem to jest ze nie dowidzi się z bliska czy z daleka ,m m

Witam

hej witamy serdecznie  w naszym skromnym gronie:-)jak najbardziej sa galki oczne bedace nadwrazliwymi na bol,zwlaszcza po czestych interwencjach chirurgicznych,spowodowane czy to uszkodzeniem nerwow czy tez zakonczen nerwowych jak i ich podraznieniem..w kazdym razie zjawisko takie wystepuje:--)kazdy z nas tak ma,ze czasem dopada nas irracjonalny strach o wzrok,np w nocy,kazdy z nas boi sie ciemnosci bo postrzegamy ja inaczej,prawda?ale glowa do gory ! bedzie ok!

Re: Witam


martka26:
Ja się przyłącze do wątku czy wada wzroku określana plusem to jest ze nie dowidzi się z bliska czy z daleka ,m m

 

 niedowidzi sie z bliska,czyli lepiej widzisz jesli cos jest dalej niz blizej,krotkowzrocznosc na odwrot:-)pozdro 

Witam

Czyli nadwzrocznosc, dalekowidz :-) a Czy może być tak że np jak byłam młodsza to miałam problem typu szkła - a teraz mam + moja okulistka z 6 lat temu badając mi wzrok sugerowala się chyba karta która miałam już jako mała dziewczynka i skupiała się na doborze szkieł - bo takowe miałam z historii ale po zrobieniu okularów stałe bolala mnie głowa nosząc je, poszam do innego okulisty i okazało się ze mam całkowicie źle dobrane szkła bo powinnnam mieć +, faktycznie bo mam tamte okulary i widzę że jednak w tych plusowych lepiej widze

 Do autorki postu ja też mam bóle zdrowego oka i to b.często, robilam szereg badań zebby wykluczyć jaskre,byłam u neurologa, wszystko ok.W moim przypadku to na tle migrenowym bo mnie boli głowa tak w środku i oko tak połowa głowy i to czasemmnie trzyma ze 3 dni,kilka dni przerwy i zaś.

Witam

mnie oko boli od ok.3 lat od dwoch jest to ciagly czesto bardzo silny bol,oko po przejsciach do usuniecia wiec nie ma co sie dziwić:-)tak martka ,jaknajbardziej moglo tak byc;-)

Witam

W takim razie Ci wspolczuke bo ból oka to chyba nakgorszy ból jaki może być nie woe ten kto tego nie czul

Witam

dokladnie! czesto jest to bol niewyobrazalny,i wlasnie u mnie jest on prawd.bo czestych ingerencjach w zwiazku z czym uszkodzone sa receptory i nerwy

....jakos tak:-)poza tym bol tez byl wczesniej powodowany przez mega duze cisnienie w oku:-) 

Witam

Dziękuje wam, kochani, ze sie odezwaliscie. Wczoraj n noc zrobiłam okładę z szalwii na bolące oko i trochę mi pomogło. Cieszę sie ze mogę z wami tutaj porozmawiać bo rodzina i znajomi postrzegają mnie jako "twardziele", zawsze wszystkich pocieszam, a o swoich problemach nigdy nie mówię. Mój mąż sie dowiedział ze prawie nie widzę na jedno oko po 20 latach małżeństwa jak urodziłam drugie dziecko, bo wtedy właśnie zaczęły sie kłopoty. A to oko które ma +8 nie da sie skorygować bo widzę jakieś teczowe cienie i zaczyna mi boleć. Pozdrawiam was wszystkich bardzo ciepło i jeszcze raz dziękuje.

Witam

nie ma sprawy!po to jestesmy:-)mialas badane ostatnio cisnienie w oku??wszystko ok??teczowe obwodki wokol zrodel swiatla i bol swiadcza o wysokim cisnieniu..czy jest tak tylko w przypadku prob korekcji wady??pozdrawiam cie serdecznie i badz silna!

Witam

Właśnie nie miałam badanego ciśnienia wiem ze mam zrobic. Po badaniu po raz pierwszy tak mi zabolalo, miałam kiedyś taka sama tecze jak próbowałam ćwiczyć to oko, ale teraz nie mam wątpliwości ze muszę zmierzyć ciśnienie jak najszybciej. Dziękuje za podpowiedź.

Witam

Oko nie powinno boleć! Jeśli boli, tzn. że coś się dzieje nie trak jak powinno. Może trzeba zmienić lekarza? Lekarze są różni; jednym się chce, drugim się  nie chce. po pierwsze potrzebna jest diagnoza.

 

Witam

no tak ,sa tez bardziej skomplikowane kwestie niz jaskra,czy stany zapalne...np.wspomniane przeze mnie uszkodzenia nerwow.,trzeba szukac kompetentnego okulistę,bo jest tak jak poprzedniczka wspomniala,wielu sie nie chce szukac głębiej bo...za drzwiami siedzi kolejny pacjent:-)