MENU

Forum - Powitać

Powitać

Powitać

Witam. Niedawno znalazłem to forum i tak sobie czytam i żałuję, że nie widziałem go kilka lat wcześniej, wtedy może łatwiej i szybciej byłoby mi zaakceptować siebie takim jakim jestem. Zmarnowałem na to kilkanaście lat życia. Dopiero pomogła mi ostatnia operacja, chociaż i tak nie podobam się sobie w 100%...

Trochę o mnie. Od dziecka niedowidzę w stopniu b. dużym na lewe oko, które strasznie zezowało pionowo i rozbieżnie. Po 2 operacjach około 20 lat temu, które skorygowały zez rozbieżny, ale nie do końca pionowy i trzeciej 1,5 miesiąca temu w końcu udało się pozbyć, przynajmniej w moim odczuciu zeza pionowego. Niestety około 2 lat temu wraz z podwójnym widzeniem pojawił się znowu zez rozbieżny, co było motywacją do niedawnego zabiegu. Teraz czekam na kolejną wizytę u mojego lekarza i liczę na następną operację, która mam nadzieję ustawi oko w należytym położeniu.

Gdybym miał tylko taki problem, to byłoby super. W drugim oku, które widzi bardzo dobrze od urodzenia mam porażony mięsień prosty górny, przez co oko nie podnosi się do góry... Dodatkowo mam ptozę.

Orientuje się może ktoś, czy jest możliwość zrobić cokolwiek, aby to oko mogło ruszać się w górę? Może znacie takie przypadki? 

Powitać

hej witamy !!! niestety ,tu nie pomogę,ale zapewniam ze napewno ktos ci zaraz ccoś poradzi:-))pozdro

Powitać

Witam prof.Marek Prost z Warszawy  wykonuje zabiegi na ptozę.

Powitać

Już miałem zabieg na ptozę, Wycinali mi kawałek powieki jak byłem mały, ale czasami powieka i tak mi opada. Jednak to akurat mi za bardzo nie przeszkadza.

Powitać

Powinieneś się zapisac do profesora on na pewno coś poradzi.

Powitać

Trzeba próbować. Ja nie znam tego problemu, ale wiem, że trzeba próbować i szukac osób, które maja ten sam problem. Pamiętaj, że nauka cały czas idzie do przód i pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania.

Powitać