MENU

Forum - Witajcie :)

Witajcie :)

Witajcie :)

Witam serdecznie Uśmiech

 W końcu się odważyłam żeby tutaj napisać :) Mam 23 lata. Gdy miałam 6 lat przeszłam silne zapalenie oka lewego, w wyniku czego zupełnie przestałam widzieć. Drugie oko było zdrowe, ale niestety do czasu ;( 2 lata temu zaczęłam pracować, niestety 8 h przed komputerem robi swoje. Aktualnie noszę okulary i moja wada to -2. Wiem, że tragedii jeszcze nie ma, ale boję się, że z każdym rokiem będzie coraz gorzej, aż kiedyś przestanę widzieć całkowicie :(

Nie wiem czy był już taki wątek, ale chciałam Was zapytać, jak Wy dbacie o zdrowe oko, zażywacie jakieś witaminy, jecie jagody kilogramami Uśmiech,  ograniczacie komputer? Pytałam mojego okulisty, powiedział, że niczego takiego nie potrzebuję. Ale ja jednak chciałabym coś więcej zrobić. Ostatnio wpadam w jakieś paranoje i nie myślę o niczym innym tylko o moich oczach. 

 Generalnie etap godzenia się z jednoocznością mam już na szczęście za sobą, ciężko było samej sobie wytłumaczyć, że to jeszcze nie tragedia, że najważniejsze, że mam to drugie oko, ale w końcu się udało. Teraz chciałabym skupić się właśnie na tym zdrowym oczku. 

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź :)

Pozdrawiam 

 

Witajcie :)

Witaj, kochanie. Dobrze ze napisalas. Oczywiście, o widzace oko musisz dbać. Po pierwsze trzeba zawsze nosić okulary, kiedy pracujesz przy komputerze lub oglądasz telewizje, musi być włączone światło. Co dotyczy witamin i specjalnej diety, to nigdy nie zaszkodzi. Trzeba jeść dużo produktów które zawierają witaminy A, marchewki w każdej postaci,wątrobke, masło, unikać sztucznych słodyczy bo aspartam i niektóre barwniki złe wpływają na wzok. No i oczywiście uważać żeby chore oczko nie zaczęło boleć. Ja osobiście muszę korzystać z komputera, ale kiedy oko mi boli to go zamykam żeby nie przemeczac, a przy każdej pracy w ogrodzie lub podczas jazdy na rowerze zawsze mam okulary ochronne.

Witajcie :)

Dziękuję za odpowiedź :) Zrobię tak jak mówisz. Nie poddam się tak łatwo ;)

Witajcie :)

Witam!

O widzące  oko trzeba dbać. Bardzo dobre są warzywa zawierające luteinę (oprócz wcześniej wymienionych witamin).  Jeśli chodzi o pracę przy komputerze, to trzeba robić przerwy przynajmniej 1x godzinę. Radze tez robić i gimnastykować się, ponieważ ciągła praca przy  komputerze w tej samej pozycji niszczy kręgosłup.

Pozdrawiam

Joanna

Witajcie :)

Hej ja dbam o oczy i powiem ci,co dobrze wplywa na wzrok jagody to juz wiesz:) ja ci powiem jeszcze marchewke tez pewnie wiesz ,duzo luteiny ma sałata kukurydza ja jadlem garsciami,zeby mi wzrok sie poprawil jakos sie troche poprawilo ;) duzo luteiny ma ,groszek zielony,Jarmuż gotowany ma ponoc najwiecej luteiny z tego co czytalem a z tego co zazywalem tak jak mowie sałata ,kukurydza,groszek;) jeszcze omega3 mozna brac lub rybki jesc zycze zdrowia :) mysle,ze w diecie troche pomoglem:)pozdrawiam:) Filip

Witajcie :)

Pomogłeś, a i owszem :) Poprawiło się? Myślałam, że dieta i witaminy mogą jedynie pomagać w niepogłębianiu się wady. Ale pocieszające co piszesz :) Staram się jeść jak najwięcej warzyw, piję dość regularnie sok z marchewki. O jarmużu nie słyszałam, spróbuję przy najbliższej okazji ;) Swoją drogą, w życiu bym nie pomyślała, że odpowiednia dieta może wywierać taki pozytywny wpływ na nasze zdrowie :) 

Witajcie :)

Moze:) ja mialem mocno pofalowaną plamkę żółtą od uderzenia do dzisiaj nie widze dobrze,ale zawsze mam wiare ,ze to mi wroci gdy jest ciemno widze niebieskie swiatła lub tak jakby mrowki chodzily po scianie i takie kropki latające niebieskie lub rozswietla mi sie na niebiesko wiem,ze to jest regeneracja a wiecęj razy mi sie tak robi jak wlasnie zjem z luteiną a moja okulistka mowila,ze jagody są dobre ponoc okulistycznie mam wszystko dobrze a poprawy niema na 100% musze jeszcze jakis czas poczekac,ale widac dieta duzo pomaga;) więc duzo witamin dieta i będzie sie polepszac:)