MENU

Forum - nowy na forum, nowa historia

nowy na forum, nowa historia

nowy na forum, nowa historia

Witam 

Jestem Radek mam 21 lat i chciałbym podzielić się z wami moją historią. 13 czerwca 2009 podczas pracy wykonywanej na podwórku doszło do wypadku w którym zostało uszkodzone moje lewe oko, mianowicie przez przypadek uderzyłem młotkiem w kamień i dwa odłamki młotka wbiły mi się centralnie w oko lewe. Po jak ja to nazywam drodze przez mękę w czwartym szpitalu zdecydowali się mnie zoperować mianowicie w Wojskowym Instytucie Zdrowia w Warszawie. Mój lekarz prowadzący powiedział, że uciekłem śmierci z warsztatu, gdyż z odłamkami w oku męczyłem się aż 7 dni ból był niesamowity czasami nie do wytrzymania, a czas grał na moją niekorzyść gdyż mogło się wdać zakażenie które bezpośrednio mogło trafić do mózgu a po tym już wiadomo. Po udanej operacji zachowałem lewe oko z niewielkim polem widzenia lecz znamiona tego wypadku zostały. Oko ucieka mi trochę w lewą stronę i mam ranę na źrenicy niezbyt widoczną lecz jednak jest. I tu zrodziła się moja fobia na temat mojego oka wstydzę się pozować do zdjęcia unikam kontaktu wzrokowego z innymi ludźmi a o próbie zagadania z jakąś dziewczyną to nawet nie pomyślę. Ogólnie pogodziłem się z moją  tragedią w prawdzie lekarz mówi że da się je naprawić kosmetycznie ale nie teraz a życie u cieka.

To jest moja historia chciałem się nią podzielić bo wiem że nie jestem sam z takim problemem.

Pozdrawiam

 

nowy na forum, nowa historia

To ,w porownaniu ze mna, nie jest problem.Masz oko,troche widzisz......ciesz sie z zycia

nowy na forum, nowa historia

Witaj Radku :) Skoro tak jak napisałeś uciekłeś śmierci z warsztatu, to staraj się właśnie cieszyć tym życiem ;) Przejmowanie się takimi rzeczami niczego nie zmieni, tylko jeszcze bardziej Cię zdołuje. Przecież nie wygląd jest w człowieku najważniejszy :)

 Pozdrawiam 

nowy na forum, nowa historia

Dzięki Kinga za dobre słowo. Tylko szkoda że ludzie żyjący w dzisiejszym społeczeństwie nie rozumieją twoich słów że wygląd nie jest najważniejszy a ja przecież nie chciałem żeby mi się to stało. Jacku jeżeli mogę zapytać to co Ci się przytrafiło w życiu że masz problemy z oczami?

 

nowy na forum, nowa historia

Mam nadzieję, że spotkasz w życiu jak najwięcej takich, którzy jednak rozumieją. Ja takich ludzi spotkałam, więc mogę potwierdzić- istnieją Uśmiech

nowy na forum, nowa historia

Ja nie mogę powiedzieć że nie spotkałem takich ludzi którzy okazali się prawdziwymi przyjaciółmi. Ogólnie chodzi mi o dzisiejszą płeć piękną która nie toleruje niedoskonałości dopóki ta niedoskonałość ich samych nie spotka. 

 

nowy na forum, nowa historia

nowy na forum, nowa historia

To fakt że dla wielu ludzi wygląd liczy się bardziej niż charakter. Mnie od dziecka wyśmiewali bo zawsze nosiłam grube okulary a teraz może i nie śmieją się ale znajomości ze mną nie chcą utrzymywać osoby pełnosprawne bo nosze denka od coli i czytam przez jeszcze dodatkowe denko czyli lupę. Ja się tym nie przejmuje bo mam wielu dobrych znajomych i przyjaciół w swoim środowisku osób słabowidzących.

nowy na forum, nowa historia

A fakt jest taki że my nie zmienimy ludzkiego myślenia jedyne co możemy zrobić to przez swoje zachowanie pokazać innym że jesteśmy normalni że nic nas nie ogranicza. Tylko dla nas jest to czasami   zadanie bardzo trudne związane ze smutnymi wspomnieniami i cierpieniem :) 

nowy na forum, nowa historia

Hej chcialem ci się spytać jak teraz widzisz na te oko słabiej widzące interesuje sie takimi sprawami sam mam problemy ze wzrokiem zycze ci szczęscia w zyciu nie warto sie przejmowac najwazniejsze jest to ,ze sie widzi :) bo to wielki dar od Boga :) pozdrawiam:)

nowy na forum, nowa historia

Pole widzenia jest niewielkie widzę połową oka mianowicie nie widzę od strony nosa do połowy oka widzę kolory kształty całkiem wyraźnie ale nie dalej jak na  pięć metrów. Dziękuje za dobre słowo :)

nowy na forum, nowa historia

To widocznie na złe kobiety trafiałeś :P

nowy na forum, nowa historia

Całe szczęście ze żyjesz, nie przejmuj sie niczym.