MENU

Forum - Witam

Witam

Witam

Witam. Mam na imię Ewa, mam 35 lat i mam protezę oka od 25 lat. Oko straciłam w wyniku jaskry i nie dającego się opanować ciśnienia. Po kilku operacjach nie było innego wyjścia jak usunąć oko bo nic nie pomagało na ciśnienie. Obecnie mam też jaskrę w drugim oku od 15 lat i niestety znowu lawina ruszyła, krople nie pomagają, trabekulektomia która była 3 lata temu też nie i szykuje się chyba powoli kolejna operacja bo już jestem na trzech lekach obniżających ciśnienie i jak dojdzie czwarty to i dojdzie skierowanie na operacje. Boję się co będzie dalej bo trzeciego oka już nie mam ale myślę że może uda się jakoś opanować ciśnienie w tym oku.

Witam

Hej,mialas jaskre nabyta czy pourazowa?

Witam

Z tego co mi mówili to jaskra wdała się po operacji zaćmy. Urodziłam się z zaćmą. Gdy pierwsze oko zoperowali to niedługo potem była już jaskra no i na drugie oko miałam zaćmę operowaną wraz z operacja przeciwjaskrową aby zabezpieczyć mnie na przyszłość i dzięki temu w tym drugim oku ciśnienie zaczęło rosnąc dopiero po 20 latach.

Witam

Ja też mialam zacme wrodzona ,potem jak mialam lat 14 to oderzylam sie w glowe i zrobila sie jaskra ,zastanawia mnie to bo kiedyś lekarz mi mowil ze mam sie nie martwic bbo to byla jaskra pourazowa i nie grozi w drugim oku,ale teraz mmam watpliwosci :(

 

 

 

Witam

Dlaczego zaczynasz się martwić? Czy dzieje się coś w tym drugim oku? Gdybyś miała mieć jaskrę będącą konsekwencją operacji zaćmy to miała byś raczej w krótkim czasie po zaćmie. Mi ciśnienie zaczęło rosnąć po 20 latach dlatego że właśnie przy operacji zaćmy zrobili operacje na jaskrę i to mnie chroniło tyle lat. Gdyby nie te dwie operacje w jednym to miała bym jaskre zaraz po usunieciu zaćmy, tak więc jaskra po operacji zaćmy pojawia się raczej tuż po a nie po kilku czy kilkunastu latach więc myślę że raczej możesz być spokojna.

Witam

Miewalam bole oka okulista robil badania w kierunku jaskry ale wszystko ok,przy atakach migreny mam bole tego oka i tak trzyma ze 3 dni ,minie bol glowy i oka tez ,jak narazie odpukac 2 tyg mam spokoj

Witam

Zacme mialam operowana jak mialam 3 latka,potem jak mialam 14 lat uderzylam sie w tyl glowy i niestety bylam zle leczona bo okulistka leczyla mnie na z.spojowki i jak juz miala dosc to wypchnela mnie do innego lekarza a juz bylo za pozno ,mialam ze 4 ,5 operacji ale cisnienie bylo nie do opanowania a bol oka Boze nie zycze nikomu

Witam

Pamiętam ze lekarz ktory usuwal to powiedzial do mojego taty ze i tak by mnie to czekalo po 30 tym roku zycia ,nie wiem czy mial na mysli ze oko niewidzace i trzeba by bylo usuwac czy to ze zrobi sie jaskra z czasem

Witam

Jaskra jest częstą chorobą, jedni ją dziedziczą, inni mają w wyniku innych zabiegów a inni po urazach i niestety ale nigdy do końca człowiek nie jest pewien czy będzie na coś chory czy nie i każde oko to indywidualna sprawa. Nie wiem dlaczego lekarz tak powiedział że i tak by się to tak skończyło z tym okiem i co miał na myśli. Może chodziło mu o jaskrę bo jaskra która jest tak trudna do opanowania to chyba zawsze prędzej czy później kończy się usunięciem. A ból oka przy wysokim ciśnieniu wiem jaki jest straszny i do tego głowa boli, gorączka i różne inne przykre atrakcje. Na pewno chodzisz co jakiś czas do okulisty więc jakby coś w oku było nie tak to lekarz na pewno to zauważy.