MENU

Forum - Witam Wszystkich - Retinopatia Wcześniacza.

Witam Wszystkich - Retinopatia Wcześniacza.

Witam Wszystkich - Retinopatia Wcześniacza.

Jestem rocznik 81 po retinopatii wcześniaczej (desperat ze mnie 2,5 miecha wcześniej...) na obecną chwilę to mam -8 dioptrii i 1 cylinder tyle niosę na nosie, widzę lewym okiem (nie dość że serce mam po lewej stronie i krew czerwoną to jeszcze te widzące oko po lewej...Uśmiech), w prawym brak poczucia światła. Stronie jednooczni.org znalazłem przypadkowo i od razu bez namysłu się zarejestrowałem, na forum po zapoznaniu się tutaj różnymi watkami min. problemy z uzyskaniem stopnia niepełnosprawności, renty, pomocy rehabilitacyjnej, po życie codzienne wraz odbiorem otoczenia nas jednoocznych włącznie itp. Warto wiec Tu być. Wszystkich Administratorów, Forumowiczów pozdrawiam serdecznie. Przemek

Witam Wszystkich - Retinopatia Wcześniacza.

Witamy :)

Witam Wszystkich - Retinopatia Wcześniacza.

Witam :) Też jestem po retinopatii wcześniaczej.

Witam Wszystkich - Retinopatia Wcześniacza.

Przyłączę się i ja. Również jestem jednooczona przez retinopatię wcześniaczą, również 2,5 miesiąca za wcześnie. Rocznik '90. Widzę na prawe oko, w lewym brak poczucia światła i chyba niedorozwój - od zawsze jest sporo mniejsze.

 

Cieszę się, że tu trafiłam. Łatwiej pokonywać kompleksy wiedząc, że nie jest się z tym problemem odosobnionym :)

Witam Wszystkich - Retinopatia Wcześniacza.

Witam,też miałam retinopatię

Witam Wszystkich - Retinopatia Wcześniacza.

 Witajcie.

Zglasza sie rocznik 80 z 28 tygodnia ciazy.:)

I jak ja mam sie teraz okreslic.....:P technicznie widzaca obuoczna, ale z racji, ze moj mozg deko sfiksowal obecnie lewooczna z wylaczeniem oka prawego.

Ufff.... ktos zakumal?

Pozdr

Witam Wszystkich - Retinopatia Wcześniacza.

Hej! Ja jestem rocznik 93, 25 tydzień. Retinopatię zdiagnozowano dopiero w 4 miesiącu, nieudana krioterapia, a dopiero po miesiącu plombowanie siatkówki oka prawego(z lewym już podobno było za późno).  Całe życie ostrość 0,2, oczopląs. W tym roku usuwana zaćma( o tym pisałam już w innym poście) po pięciu latach szukania chętnego lekarza yag-laser na zaćmę wtórną. Soczewka +10, ostrość nadal 0,2, do czytania okulary +6(za słabe) plus lupa z powiększeniem 10-krotnym. Ciężko się przestawić, że z bliska nie widać małych literek, ale jakoś można żyć.
Pozdrawiam wszystkich wcześniaków!

Witam Wszystkich - Retinopatia Wcześniacza.

Witam Wszystkich - Retinopatia Wcześniacza.

Witam ja miałam retinopatię wcześniaków 3 stopień,dodatkowo mam uszkodzony nerw wzrokowy i oczopląs rotacyjny,mam zmiany w siatkówkach,mam niską ostrość wzroku 4 i 10% a w okularach 10 i 20% poprawy widzenia już nie będę miała,czytam z bliska tylko okiem lewym,prawym wcale nie przeczytam,mam zwężone pole widzenia.Zapraszam do mojej grupy na facebooku o nazwie "Osoby słabowidzące" PozdrawiamUśmiech