MENU

Forum - odwarstwienie siatkówki

odwarstwienie siatkówki

odwarstwienie siatkówki

 witam , mam 35 lat mam pytanie czy ktoś widział tak jak ja skośne faliste litery .miałam odwarstwienie siatkówki od strony plamki żółtej , lekarze powiedzieli że miałam szczęście bo mogłam stracić wzrok ,miałam operowane obydwoje oczów naraz ,minęło już dwa miesiące i dalej tak widzę powiedzieli mi że to skutek uboczny bo było naprawdę żle ,czy mi już tak zostanie ,czy przejdzie z czasem .miałam wpuszczony gaz do oczów i pozycja głowy w dół,i nadal widzę błyski w oczach

odwarstwienie siatkówki

cześć Czesiu

Z tego co pamiętam też miałam takie widzenie po przyklejeniu siatkówki.Źle było przez pierwsze miesiące , potem coraz lepiej , ale w sumie to koło roku litery , linie i  przedmioty mi falowały.Nie wiem czy tak zawsze , mnie mówiono ,że nawet do dwóch lat może się to zmieniać. To chyba dość indywidualna sprawa.Może dopytaj lekarza.

odwarstwienie siatkówki

Cześć

faliste litery po Odwarstwieniu o siatkówki to naturalna kolej rzeczy. Mija z czasem - u mnie po 2 latach jest jeszcze ten problem ale mniejszy niż był na początku. Niestety przy problemach z siatkówką trzeba uzbroić się w cierpliwość. 

Pozdrawiam

Monika 

Re: odwarstwienie siatkówki


Bozena:

cześć Czesiu

Z tego co pamiętam też miałam takie widzenie po przyklejeniu siatkówki.Źle było przez pierwsze miesiące , potem coraz lepiej , ale w sumie to koło roku litery , linie i  przedmioty mi falowały.Nie wiem czy tak zawsze , mnie mówiono ,że nawet do dwóch lat może się to zmieniać. To chyba dość indywidualna sprawa.Może dopytaj lekarza.

 

 dzięki za odpowiedż ,bałam sie żę już tak mi zostanie. czy muszę jakoś szczególnie uwarzać

Re: odwarstwienie siatkówki


monia😍:

Cześć

faliste litery po Odwarstwieniu o siatkówki to naturalna kolej rzeczy. Mija z czasem - u mnie po 2 latach jest jeszcze ten problem ale mniejszy niż był na początku. Niestety przy problemach z siatkówką trzeba uzbroić się w cierpliwość. 

Pozdrawiam

Monika 

  dzięki za odpowiedż ,bałam sie żę już tak mi zostanie. czy muszę jakoś szczególnie uwarzać

 

odwarstwienie siatkówki

Hej,jestem 5 lat po operacji odwarstwienia siatkówki ale, niestety do teraz mam problem z przekrzywionymi literami.Mój organizm się z tym pogodził.Uśmiech

Re: odwarstwienie siatkówki


Bozena:

cześć Czesiu

Z tego co pamiętam też miałam takie widzenie po przyklejeniu siatkówki.Źle było przez pierwsze miesiące , potem coraz lepiej , ale w sumie to koło roku litery , linie i  przedmioty mi falowały.Nie wiem czy tak zawsze , mnie mówiono ,że nawet do dwóch lat może się to zmieniać. To chyba dość indywidualna sprawa.Może dopytaj lekarza.

 

 A czy przed operacją Twoje pole widzenia przez odwarstwienie zmniejszyło się? Jakie różnice zauważyłaś po operacji? 

odwarstwienie siatkówki

Tak, przed operacją na przestrzeni tygodnia praktycznie przestałam widzieć na oko. Czasem, gdy się odpowiednio ułożyłam, widziałam skrawek światła w kąciku oka, reszta czarna.Po opasaniu bardzo szybko zaczęłam widzieć całym okiem, miałam spory astygmatyzm , ale widziałam wszystko +szkoło korekcyjne - minus 4.

odwarstwienie siatkówki

Życzę powodzenia.