MENU

Forum - Nowy na forum wita wszystkich ciepło

Nowy na forum wita wszystkich ciepło

Nowy na forum wita wszystkich ciepło

Witam, mam na imię Jarek, jestem z Łodzi. Hmm, moja przygoda z protezą zaczęła się pewnego ciepłego przedpołudnia `81 roku, mając 5 lat człowiekowi różne dziwne zabawy przychodzą do główki. Nudząc się z bratem postanowiliśmy pobawić się w rakiety, hmm będzie fajnie, jednak rakietą okazały się nożyczki i jakiegoś powodu postanowiłem ja złapać - efekt wiadomy. Utrata gałki ocznej. Szpital, rekonwalescencja, pierwsze protezy, ciężkie to wtedy czasy były. Pierwsze miałem dobierane w Warszawie, niestety nie pamiętam adresu, gdzieś niedaleko Pałacu. Jak już nieco dorosłem malejące protezy dobierałem już w Łodzi, na Róży Luksemburg, obecnie nie ma tam już tej placówki - nie wiem w sumie co się z nią stało. Ostatnio protezę zmieniałem jakieś 13 lat temu! I w końcu doszedłem do wniosku coby coś z tym zrobić, proteza jest już nieco sfatyfowana, zmieniła nieco kolor, stała się porowata przez co podrażnia.(tu pewnie za jakiś czas pojawią się pytania z mojej strony dokąd mam się udać coby odświeżyć trochę swoją facjatę - podpowiedzi mile widziane, dopiero zacząłem czytać to forum, więc nie wszystko jeszcze łapię :))

Jak bycie jednoocznym wpłynęło na moje życie - na pewno w stopniu znacznym, w szkole nie było łatwo, pomijając temat odmienności zewnętrznej od rówieśników w niczym im nie ustępowałem. Nadrabiałem poczuciem humoru, aparycją i pewnością siebie. Teraz nawet pomimo raczej opłakanego stanu mojej protezy (kolor, rozmiar) śmiało patrzę każdemu w oczy. Nie da się inaczej. Polecam wszystkim. 

Obecnie wyuczony, z zawodem (logistyk), z pełną szczęśliwą rodziną - córeczka Karina 4 lata, syn Ernest 3 miesiące (posadzone drzewo, dom jakiśtam wybudowany -> więc jestem spełniony facet), aktywny fizycznie, z radosnym podejściem do życia.Najpelsza recepta na życie z małą dysfunkcją :).

Tak czy inaczej serdecznie witam wszystkich.

Jarek

 

 

 

Nowy na forum wita wszystkich ciepło

Witaj, no brachu - to Ci się jednym słowem - udało!. Pozdrawiam i życzę optymizmu. P.s. Kiedyś pamietam też dorabiałam protezę w Łodzi. Niestety była okropna!!! Polecem Pana Andrzeja na Konwiktorskiej w W-wie. Super Gość.

Nowy na forum wita wszystkich ciepło

Hej Jarku, miło widzieć, że szczęście w pełni ( bo czym jest taki maleńki szczególik, jak proteza, mając taką świetną rodzinę). Ze swojej strony jak zawsze polecam p.Andrzeja Wieremczuka z ul.Konwiktorskiej. w Warszawie ( pełny adres i telefon w spisie pracowni u góry).

Gdybyś potrzebował jeszcze jakichś rad, korzystaj z naszych gg podanych w profilach. Trzymaj się - cieszę się, że tu dotarłeś tak jak każdy z nas :) 

Nowy na forum wita wszystkich ciepło

Witam kolege i zazdroszcze pewnosci siebie!!  Ja to jak wiem, ze moja epi nie za bardzo sie porusza za drugim okiem ladnie to najchetniej patrzylabym ludziom z ktorymi rozmawiam na buty ha ha... A swoja droga piszesz, ze jestes nie zadowolony z obecnego efektu wizualnego, co mnie dziwi. Mieszkasz w Lodzi gdzie przy szpitalu akademickim macie protetyke i do Warszawy  nie daleko.  Jak dawno nie korzystales z uslug NFZ to bedziesz mial pelna refundacje chyba. Warto sprobowac i bedziesz jeszcze bardziej zadowolony. Pozdrawiam! Bardzo mile wspominam Lodz chociaz to byly tylko pobyty w szpitalu. Zapomnialam o bolu a wtej chwili juz tylko najlepiej pamietam kilometry spacerow i rozmow z wieloma super ludzmi.

Nowy na forum wita wszystkich ciepło

Witam serdecznie.Ja również polecam z całego serca Pana Andrzeja  z Konwiktorskiej.Tak jak ty śmiało "idę"przez życie,spoglądając śmiało w oczy.Pewność siebie,pogodność to cechy przy których nie ma się kompleksów.Pozdrawiam wszystkich.

Nowy na forum wita wszystkich ciepło

Dziękuję serdecznie wszystkim za tak ciepłe przyjęcie i wstępne rady. Pewnie z czasem, jak już umówię sie na wizytę u tak polecanego pana Andrzeja zrodzi mi się więcej pytań.

Pozdrawiam

Jarek

Nowy na forum wita wszystkich ciepło

No nie, Pan Andrzej mnie zabije, będzie miał kolejnego "pytalskiego" hahaha :)

A tak serio : Pan Andrzej jest nie tylko "Ocularist", to po prostu normalny człowiek.

 

Nowy na forum wita wszystkich ciepło

witam po przerwie

ja też bardzo polecam pana Andrzeja z ul.Konwiktorskiej w wa-wie.

super człowiek , świetny specjalista.

pozdrawiam