MENU

Forum - Witajcie

Witajcie

Witajcie

Mam na imię Ela, mam 28 lat. Mam niewyleczoną amblyopie tzw. leniwe oko. Mam duże niedowiedzenie w lewym oku, zaś prawe oko widzi dobrze. Na prawe oko mam szkło +1,5, a na lewe +0,5. Widzę prawym okiem i już się do tego przyzwyczaiłam. Skończyłam administrację. o tej pory kilka razy pracowałam w urzędzie na umowy na zastępstwo. Obecnie nie pracuję. Zależy mi na tym, aby dostać pracę na stałe. W niektórych urzędach pierwszeństwo w zatrudnieniu mają osoby niepełnosprawne. Stąd moje pytanie, czy mam szanse dostać lekki stopień niepełnosprawności? 

Witajcie

Czy ktoś jest może w podobnej sytuacji co ja?

Witajcie

W świetle prawa jesteś w 100% sprawną osobą. nie przysługuje Ci niepełnosprawnośc.

Witajcie

 Zgadza się .  W świetle prawa jesteśmy tak samo zdrowi jak osoby obuoczne 

Witajcie

Okulistka powiedziała mi, że wzrok w dobrym oku będzie się pogarszał, w związku z tym, że jest nadmiernie obciążone, bo patrzę tylko nim. Nie mogę pracować na wysokości np. w pieczarkarni oraz nie mogę pracować w sklepie, bo przy obsłudze krajalnicy widzę tylko z jednej strony. Mam ograniczenia w możliwości podjęcia pracy. 

Witajcie

halo;)zgłoś się na komisję do orzekania o stopniu niepełnosprawności,zbieraj wszystkie możliwe dokumenty od lekarzy i czekaj na wezwanie. Może dadzą a może nie;)

Witajcie

ELDA20 nie wiem czemu lekarz powiedział Tobie, że nie możesz pracować w sklepie. Pracuję na stoisku mięsno- wędliniarskim i ani moja pani doktor okulistka, ani lekarz zakładowy u którego byłam na badaniach okresowych nic takiego mi nie mówili. Szczerze to się dziwię i w zasadzie to ja różnicy w krojeniu nie zauważyłam z dwoma oczami czy z jednym ( od 4 lat). Nawet nie pomyślałam, że mi to przeszkadza.

Witajcie

Przeszkadza widzenie jednooczne przy krajalnicy, bo jest mniejsze pole widzenia i brak widzenia przestrzennego. Nie można też pracować na wysokości np. w pieczarkarni. Byłam znowu u okulisty i ponownie mi mówiła, że nie mogę pracować na wysokości  i przy krajalnicy. Jak pracujesz to na własne ryzyko. Wzięłam zaświadczenie od lekarza  i skserowałam moją historię choroby. W tym miesiącu chcę złożyć wniosek. Spróbuję. Niektórzy jednooczni dostają stopień inni nie.

Re: Witajcie

Dostaniesz lekki stopień niepełnosprawności jeśli tym gorszym okiem widzisz poniżej 0,3 czyli że widzisz albo drugi rząd albo pierwszy bądź w ogóle ich nie widzisz(mówie tu o badaniu na ostrość widzenia).Do tych badań które załączasz na komisje ds. orzekania o niepełnosprawności musisz załączyć badanie na pole widzenia które wykonują praktycznie w każdej przychodni bądź prywatnie za ok. 40-50 zł na każde oko czyli 80-100 zł.Jeżeli nie masz badania na pole widzenia to Ci nie przyznają,wiem bo sam tak miałem a nikt mi nie powiedział wcześniej.Zauważ że jeżeli dostaniesz wezwanie na komisje to będzie tam napisane abyś przyniosła ze sobą pełną dokumentacje w tym badanie na ostrość wzroku i pole widzenia.Bez badań na pole widzenia nic z tego nie będzie.

Teoretycznie nie powinnaś obsługiwać ostrych narzędzi,bo jak wiadomo nie ma pełnego pola ale zawsze na badaniach w medycynie pracy nie trzeba o tym mówić,no chyba że będziesz miała zaznaczone że twoim zadaniem będzie obsługa krajalnicy a wtedy to już zależy od humorku orzecznika w medycynie pracy.

 

Witajcie

A ja wszystkich serdecznie pozdrawiam ze firmy  wszystkie nierdzewne akcesoria https://hurtinox.pl/kategoria-produktu/armatura-do-wspawania/zlacza-sms/  gdzie właśnie sobie sprawiam ekipę remontową do mojego mieszkania w Gdańsku.